Minox binokkel

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
diisliunt
Postitusi: 6
Liitunud: L Aug 11, 2018 10:41 pm

Minox binokkel

Postitus Postitas diisliunt »

Terve !
Sooviks nõuandeks pealkirjas nimetatud Minoxi binoklite kohta infot .
Nimelt on plaan osta 10x42 või 8x42 . Andke nõu ka zuumi osas . 10x pidavat hämaras pimedam olema 8x .Samuti olen kuulnud et osa minoxeid on toodetud hiinas ja osa saksas . Pidavat tähtede järgi eristatavad olema .
Samuti rääkige Bushnell Legend Ultra HD ja Vortex Diamondback binoklitest.
Hunting isn’t just something I do,
It’s part of who I am ...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Anti »

ise kasutan Minox BF seeria 10x42. Jutu põhjal võib eeldada, et sihid sama mudelit.
Soovitan võtta 10x suurenduse, sest sellega on kindlasti parem sokul sarve hinnata.
Selliste parameetritega binokkel pole nagunii mingi kõva tegija öösel, selleks võiks otsaläätse suurus 5-ga alata. Samas 50 läätsega samas hinnaklassis bushnelliga võrdluses oli Minoxi pilt nii valges, kui hämaras parem.
Minu ostuargumentideks oli kompaktne disain, kaal, selge pilt ja mõistlik hind.
http://beta.album.ee/antilaht
diisliunt
Postitusi: 6
Liitunud: L Aug 11, 2018 10:41 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas diisliunt »

Justt, sarve on kindlasti parem vaadelda aga kuidas 10x hämaras on ?
Hunting isn’t just something I do,
It’s part of who I am ...
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Hanno »

Servus!
8 x suurendus, suurem vaareväli;
10 x kitsam vaateväli, suurem suurendus
x 42 binoklid on kompaktsed ja liikuval jahimehel mugav kasutada.
Vaatluseks pukis on soovitav 8 x 56. Ka hämaras hea.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
diisliunt
Postitusi: 6
Liitunud: L Aug 11, 2018 10:41 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas diisliunt »

Suurendus suurenduseks aga kas 10x42 on hämaras ka okei või on juba lahja . 8x42 pidi väga okei olema .
Hunting isn’t just something I do,
It’s part of who I am ...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Anti »

Kui ma ise valiku ees olin, siis alla 10x suurendust ei võtnud valikusse.
Hämaras/kuuvalgel saab kenasti hakkama, pimedas vaatamiseks on teised seadmed.
http://beta.album.ee/antilaht
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Hanno »

Guugeldamist pisut ja palun:
Kõikidele binoklitele on märgitud suurendusvõimet ja esimese läätse läbimõõtu tähistavad numbrid. Näiteks 8x42 binokkel suurendab kaheksa korda (toob objekti kaheksa korda lähemale) ning läätse diameeter on 42mm. Esimese hooga võib tunduda, et mida suurem suurendus, seda parem binokkel, kuid tegelikkuses see niimoodi ei ole. Suurem suurendusvõime annab küll võimaluse vaadeldav objekt hästi lähedale tuua, kuid kehvades valgustingimustes läheb kindlasti vaja statiivi tuge – vastasel juhul näete ainult hägust pilti. Miks? Oluline mõiste kõikide optiliste seadmete puhul on valgusjõud. Mida suurem on binokli valgusjõud, seda kehvemas valguses saab binoklit kasutada. Valgusjõud on iga binokli puhul lihtsasti arvutatav, piisab läätse diameetri suuruse jagamisest suurendusarvuga. Näiteks 16x50 binokli valgusjõu arvnäitaja on 3,125, 10x50 binoklil 5 ning 7x50 binoklil 7,142. Mida suurem on binokli valgusjõd, seda hämaramas saab binokliga vaadata ja pilti selgelt näha. Näiteks 16x50 binokliga ei õnnestu kuidagi objekti hämaras teravalt vaadelda, samas 7x50 binoklit saab kasutada väga kehvas valguses vaatlemiseks. Looduses matkajale ning linnuhuvilisest vaatlejale on parim soovitus omada näiteks 8x42. Sellest näeb teravat pilti ka hämara ilmaga ning ei ole kartust, et lendav lind kipub binokli vaatealast (mida suurem suum, seda kitsam on binokli vaaetnurk) pidevalt välja libisema.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Hanno »

Minoxisist ka. Aafrikasse minnes 2 aastat tagai, ei käinud jahil, käisin loodusparkides, valisin binoklit. Docter, Kahles ja Swarovski, mulle liiga kallihinnalised, paraku. Oli võimalus looduses testida, võrrelda Vortexit ja Minoxit, sama küsimus kas 8 või 10 x 42. Jäi 8x42 Vortex tol hetkel peale. Aga Minoxi binoklid on meil enimüüdud. Vortex tuleb ka kunagi jälle müügile. Jänkidest kahjuks ei tea kunagi, millal.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
diisliunt
Postitusi: 6
Liitunud: L Aug 11, 2018 10:41 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas diisliunt »

Njah. Bushnell Legend Ultra HD vast jääb hinnapärast ära . ca 200€ kallim Vortexist ja Minoxist.
Eks kogun veel infot ja tuleb valida kas Vortexi või Minoxi 10x42
Huvitav on aga see, et teadjate ja tundjate arvustustes on just Bushnelli ja Vortexi binoklid liidrikohtadel. Mitte kuskil eiole kohanud minoxit.

https://pickabow.com/best-hunting-binoculars/
https://www.advancedhunter.com/best-bin ... r-hunting/
https://www.wildernesstoday.com/best-binoculars/
Hunting isn’t just something I do,
It’s part of who I am ...
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Hanno »

8x 42 on hämaras suurema valgusjõuga. 10 x 42 on päevavalges objekti uudistamiseks.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas Hanno »

Teadjad ja asjatundjad reeglina US päritolu. Vortex seal nr. 1 ja Bushnell ka väga tuntud. Minox Saksamaalt pärit. Selline oleks lihtne seletus.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas kakuke »

Täitsa huvitav jutt siin binoklitest. Mul endal näitseks kasutusel binokkel, mis parameetritega 12x42 ja ei ole mina siiani veel kohanud optikat, mis kõrvale pannes, oleks omanud hämaras paremat pilti, kui see. Tõsi, see pole ükski neist mainitutest vaid Nikon Monarch. Ja detaili on sellega maa ja ilm (ka hämaras). Kui ma järgmise võtan kunagi (mõttes mõlgub 50+ läätsega), siis ka kindlasti 12x suurendusega, sest detailid on mulle olulised.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
diisliunt
Postitusi: 6
Liitunud: L Aug 11, 2018 10:41 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas diisliunt »

Jah, väga õige tähelepanek. Ameerikas eelistavad enda maa toodangut ennelõike vast jah.
Ahjaa, kui tahad optikat mis binoklil silmad ette teeks siis 56mm läätsega zeizz victory või swarovski :o
Hunting isn’t just something I do,
It’s part of who I am ...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas kakuke »

Jaja :) Mul endal kapis Swarowski z8, mis 56 otsaga ja eks nähtud ka mõnda Zeissi, mis ka 50 ja peale otsaga, aga siiani pole seda veel kogenud. Tundub, et vahe tuleb sellest sisse, et kas vaatad kahe silmaga läbi kahe toru või ühega läbi ühe toru.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Minox binokkel

Postitus Postitas gunnar »

diisliunt kirjutas:Jah, väga õige tähelepanek. Ameerikas eelistavad enda maa toodangut ennelõike vast jah.
Ahjaa, kui tahad optikat mis binoklil silmad ette teeks siis 56mm läätsega zeizz victory või swarovski :o


Siiski mitte, arvesta et binoklis on 2 vaatetoru ja vaatad kahe silmaga, sihik ikka 1 toru. Valguse läbilase palju väiksem. Mul on sihik victory ht 3-12x56 ja binokkel zeiss conquest 10x42. Sihik on väga hea aga binokkel ikka oluliselt valgem mingi hetk.
Vasta