Docter või Zeiss

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
pirjokas
Postitusi: 5
Liitunud: R Juul 17, 2015 11:20 am

Docter või Zeiss

Postitus Postitas pirjokas »

Docter® Classic 3-12x56/S
zeiss conquest dl 3-12*50

sooviks siis targematelt nõu!
milline neist on parem?
hämaras,öösel ja üleültse
või on veel mõni parem toru mis pole minu silmi jäänud

tervitustega
Jan
Kaupo Toom
Postitusi: 17
Liitunud: E Aug 31, 2015 7:12 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas Kaupo Toom »

Mingis soomlaste hämaruse testis pani 56 läätsega Meopta Zeissile ja Docterile tuntavalt ära. Kui leian viite artiklile, siis kopeerin siia.
Kõik kolm kaubamärki on näiteks Matkatarvetes esindatud, seega võimaluse korral soovitaks 15 min enne poe sulgemist kergemas hämaruses neid ise õues testida. Vaatad paarisaja meetri kaugusel bussipeatuse vmt silti ning uurid, millise optikaga tekst kõige selgem on. Samuti saad aimdust sellest, kuidas mõni lääts värve moonutab ja kuidas see sulle sobib või ei sobi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas andrus »

Ta vist ikka ei pannud ära vaid tõdeti,et vahe olematu ja Meopta kasuks mängis hind. Nüüd aga R2 mudel ja mine tea ehk juba paremgi.
jahismurf
pirjokas
Postitusi: 5
Liitunud: R Juul 17, 2015 11:20 am

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas pirjokas »

tänan vastuste eest
pean uurima kas rakveres on need mudelid kohapeal
siis võimalusel neid vaatama minna
pirjokas
Postitusi: 5
Liitunud: R Juul 17, 2015 11:20 am

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas pirjokas »

Meopta MeoStar R2 2,5-15x56 RD
hind on hea ja suurendus kah suurem 8)
hakkan juba selle meopta poole kalduma :)
Landisurm
Postitusi: 11
Liitunud: E Sept 01, 2014 10:06 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas Landisurm »

Ise valisin Zeiss optika paar kuud tagasi ja olen väga rahul. Olin umbes sama valiku eest, kuid peale jäi Zeiss oma kvaliteedi poolest. Kuigi ega ka Docter ja Meopta ei ole halvad.

Siin üks näide Zeissi kvaliteedist: http://blogs.zeiss.com/sports-optics/hunting/en/lost-and-found-zeiss-riflescope-still-working-after-nearly-10-years-in-the-mountains/
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas Motorist »

kui lugeda mõlema toote infi mis tootja kodukatel, siis Zeiss on mõeldud keskmisele ja pikkadele distantsidele...ja Docter taas minu meelest klassikaline optika "kõigi söömiseks", kuigi tootja rõhutab, et öö optika.
Kindlasti on Docteri kvaliteet viimastel aastatel kõvasti tõusnud ja ei jää oluliselt maha Zeissist tavakasutaja jaoks. Mina isiklikult valiks Zeissi, kui optika on mõeldud torni ja hiilimisjahi jaoks ja Docter'i kui ajujahi jaoks...vaata Zeissi kodukal on antud optika all kasutus... sealt tuleb välja, et tootja pakub seda kui optikat torni ja varitsusjahiks (Hide day, Hide Night). Sama tabel ütleb et see ei ole eriti hea näiteks ajujahis...ei ole optikat ise katsunud seega ei oska kommenteerida, kuid tootja selliseid märkusi tasub silmas pidada.
Zeissile saab veel sellel mudelil tellida : A bullet drop compensator can also be optionally purchased for the ZEISS CONQUEST DL models (BDC CONQUEST DL).It turns the large ZEISS CONQUEST DL into a longdistance shot expert. :M
see võib osutuda kasulikuks "mänguasjaks" kui on soov pikkadele distantsidele lasta...samas saab seda kuuli kukkumist ka peast arvutada, kui eelnevalt oled mitmelt distanstuilt relva üle proovinud ja omad märkmed teinud :lol:
aga kui selle ostu juures pole just 100% määravaks hind, siis käiks ja vaataks ka teisi Zeisse ja miks mitte Leopoldi, Meopta't või Kahles'st :lol:
jyri

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas jyri »

Koera omanikuna ei lubaks kütiliinil kasutada optikaid, millede min. suurendus on üle 2, sest vaateväli jääb liiga kitsaks ja kui veel jooksvast seast "ette võtta" jääb sea taga jooksev koer nähtamatuks.
Olgu see siis Zeiss või misiganes. Swaro 1,7-10 või Zeiss 1,8-14 on OK ( ise neid proovinud) , "tüüpiline" 3-9 x ??? pole kindlasti koera eest laskmiseks.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas kalur »

Sina koeraomanikuna käigi sellistes jahtides kus meestel sulle meelepärased sihikud relvadel.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas andrus »

Jýri...asi pole suuruses vaid peas!
Sa nii vana mees küll,et võiks juba aru saada.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas honkomees »

andrus kirjutas:Jýri...asi pole suuruses vaid peas!
...
Vaat ikka toetan Jürit ja kahel põhjusel, esiteks tõesti peaks olema ajuks ja varitsuseks erinevad optikad (mul on ja näen selget vahet) ning teiseks pea ei aita 100% kui optika vaatevälja piirab ja miks sa jahile lähed kui sellest pulss enam ei tõuse ja adrenaliin mõistust ei hakka mõjutama? Kui sedasi juhtub siis mina küll külmavereliselt plõksutama ei lähe, pole ju huvitav :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas Feen »

Läheb nüüd optikate teemast kõrvale aga meil lasti laika maha sileraudsest. Keelaks selle ka ära ajujahis?!
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Feen kirjutas:Läheb nüüd optikate teemast kõrvale aga meil lasti laika maha sileraudsest. Keelaks selle ka ära ajujahis?!

Vibuga pole minu teada veel ühtegi laikat maha lastud aju jahis, või siis koerajahis, kui täpne olla. Ohutuse mõttes võiks koerajahis vaid vibud lubatud olla.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kalur
Postitusi: 427
Liitunud: N Veebr 10, 2011 6:20 pm

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas kalur »

Ja lisaks veel niipalju ,et jyri mainitud optikaid näeb enamus jahimehi oma märgades unenägudes.
jyri

Re: Docter või Zeiss

Postitus Postitas jyri »

Feen kirjutas:Läheb nüüd optikate teemast kõrvale aga meil lasti laika maha sileraudsest. Keelaks selle ka ära ajujahis?!

Vot see ongi "juhtimise klassika" , mida arutatakse SAK teemas . Ainult keelata :VS misiganes ka ei juhtuks. Arvamuse kandjatele otsetee ( EV) valitsusse
Ise kasutan meetodit, mida "kalur" soovitas- lihtsalt ei osale jahtides, kus on "spetsialiste", kellelt potentsiaalset ohtu tuleb. Nende juures on see, et koerad veel elus, juhus. "Seinal rippuv püss".
Vasta