Login    
    Registreeri KKK  •  Otsi    

Kõik on UTC + 2 tundi

Ava uus teema Vasta teemasse  [ 3 postitusi ] 
Autor Sõnum
 Postituse pealkiri: Vene kollimaator "Kobra"...Laitke,kiitke.
PostitusPostitatud: R Aug 19, 2016 3:20 pm 

Tegu mul ka vene relvaga TOZ-34 ja leidsin sellise asja mis peaks kohe peale istuma.Kuna mul kollimaatoritega kogemus puudub siis on kõik info teretulnud.Lingi lisan selle toote kohta mis mind huvitas(venekeelne kahjuks):http://xn--e1amsr6at.xn--p1ai/p171940803-pritsel-kollimatornyj-kobra.html

Ette tänades.

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Vene kollimaator "Kobra"...Laitke,kiitke.
PostitusPostitatud: P Aug 21, 2016 9:02 am 

Olen kasutanud 90ndate lõpul tehtut (esimesed). Siis oli vaid Kalashnikovi kinnitusega mudel saada. Lasin ümber teha ja läks hirmus kalliks. Nagu saitidelt loed, on sõjaväele tehtud. Robustne (sõjaväelik) näeb välja, aga tugev. Veekindel ja ilmselt saab temaga vajadusel ka naelu lüüa. Algne mudel oli mingi vene omadisainitud liitiumelemendiga, mida oli kole raske leida (20_aastaga pole küll veel tühjaks läinud). Sihikumärk on hää, näeb talvel lume ja päiksega ja ka hämaras. Loomulikult öösel pukis temaga pime passida. Lahtisele kollimaatorile omaselt segavad sademed, kui need esiläätsele satuvad. Täpp valgub laiali. Vanal mudelil polnud seda esimese läätse torumoodi kaitset. Rist püsib paigas, oli 30-06-l, aga reguleerimine oli paras jebla. Vanal mudelil olid kriipsud automaadile (100,200 jne meetrit). Klikitunnetus väga halb. Kõige ebamugavamaks pean sihiku suurt kõrgust. Kui palju uuem kinnitus seda veelgi tõstab, pead ise uurima. Ka mõõtmetelt ja kaalult pole ta mitte kõige väiksem. Ise võtaks jahikale midagi väiksemat. Ja veel... sõjalis-strateegilise algse otstarbe tõttu on väidetavalt komplekteeritub vaid venemaal toodetud osadest - olen näinud kuidas osadel eksemplaridel külmas (-20 ja rohkem) jahtudes rist vaikselt ära kustus (see ei sõltunud patareist).

Profiil  
 Postituse pealkiri: Re: Vene kollimaator "Kobra"...Laitke,kiitke.
PostitusPostitatud: T Aug 23, 2016 8:22 pm 

Soomes pakub üks firma vene tooteid http://www.veika.fi/index_tiedostot/Page732.htm

Profiil  
Näita postitusi eelmisest külastusest:  Sorteeri  
Ava uus teema Vasta teemasse  [ 3 postitusi ] 

Kõik on UTC + 2 tundi

Kes on foorumis

Foorumis on hetkel kasutajad: Ei ole registreerinud kasutajaid ja 1 külaline

Sa ei või postitada uusi teemasi selles foorumis
Sa ei või vastata selle foorumi teemades
Sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
Sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
Sa ei või postitada manuseid selles foorumis

Otsi: