Vene kollimaator "Kobra"...Laitke,kiitke.

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
saari
Postitusi: 1
Liitunud: K Aug 17, 2016 1:19 pm

Vene kollimaator "Kobra"...Laitke,kiitke.

Postitus Postitas saari »

Tegu mul ka vene relvaga TOZ-34 ja leidsin sellise asja mis peaks kohe peale istuma.Kuna mul kollimaatoritega kogemus puudub siis on kõik info teretulnud.Lingi lisan selle toote kohta mis mind huvitas(venekeelne kahjuks):http://xn--e1amsr6at.xn--p1ai/p171940803-pritsel-kollimatornyj-kobra.html

Ette tänades.
Ivo
Tel.53401063
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Vene kollimaator "Kobra"...Laitke,kiitke.

Postitus Postitas kirp »

Olen kasutanud 90ndate lõpul tehtut (esimesed). Siis oli vaid Kalashnikovi kinnitusega mudel saada. Lasin ümber teha ja läks hirmus kalliks. Nagu saitidelt loed, on sõjaväele tehtud. Robustne (sõjaväelik) näeb välja, aga tugev. Veekindel ja ilmselt saab temaga vajadusel ka naelu lüüa. Algne mudel oli mingi vene omadisainitud liitiumelemendiga, mida oli kole raske leida (20_aastaga pole küll veel tühjaks läinud). Sihikumärk on hää, näeb talvel lume ja päiksega ja ka hämaras. Loomulikult öösel pukis temaga pime passida. Lahtisele kollimaatorile omaselt segavad sademed, kui need esiläätsele satuvad. Täpp valgub laiali. Vanal mudelil polnud seda esimese läätse torumoodi kaitset. Rist püsib paigas, oli 30-06-l, aga reguleerimine oli paras jebla. Vanal mudelil olid kriipsud automaadile (100,200 jne meetrit). Klikitunnetus väga halb. Kõige ebamugavamaks pean sihiku suurt kõrgust. Kui palju uuem kinnitus seda veelgi tõstab, pead ise uurima. Ka mõõtmetelt ja kaalult pole ta mitte kõige väiksem. Ise võtaks jahikale midagi väiksemat. Ja veel... sõjalis-strateegilise algse otstarbe tõttu on väidetavalt komplekteeritub vaid venemaal toodetud osadest - olen näinud kuidas osadel eksemplaridel külmas (-20 ja rohkem) jahtudes rist vaikselt ära kustus (see ei sõltunud patareist).
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Vene kollimaator "Kobra"...Laitke,kiitke.

Postitus Postitas draiwer »

Soomes pakub üks firma vene tooteid http://www.veika.fi/index_tiedostot/Page732.htm
Vasta