Burris Laser Rangefinding Riflescope 4-12 x 42

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
peeter

Burris Laser Rangefinding Riflescope 4-12 x 42

Postitus Postitas peeter »

Mida arvate sellisest universaalsest seadmest , kas on kellegil kogemusi ?
Tootja enda jutt on kyll ilus , tâpsemalt saab lugeda siit ...
http://www.burrisoptics.com/laserscope.html Hind peaks jââma kuskil
15000-20000 eek-i vahele .
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Huvitav, kuidas meie seadusesilmad sellele vaatavad. Seaduse järgi ei tohiks lasersihikut jahis kasutada. Siin on tegemist aga veel "hullema" riistapuuga - laseri järgi pannakse lausa sihik paika!

Allan
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

tihane kirjutas:Huvitav, kuidas meie seadusesilmad sellele vaatavad. Seaduse järgi ei tohiks lasersihikut jahis kasutada. Siin on tegemist aga veel "hullema" riistapuuga - laseri järgi pannakse lausa sihik paika!

Allan


Pean küll tunnistama, et mulle jäi sellel lingil olev tutvustav tekst vähe arusaamatuks, väheinformatiivseks aga minu arusaamise järgi ei ole antud toote puhul tegemist siiski otseselt lasersihukuga ehk siis ei toimu sihtimist laserkiire poolt tekitatud punase täpi järgi märklehel või ulukil. Sihtimine toimub ikkagi tavalise optika sees oleva risti järgi, mida saab siis vajadusel manuaalselt korrigeerida nii mitu klikki kui laserkaugusmõõtja näidu puhul tarvis või siis kasutades selleks risti vertikaaljoonel olevaid alumisi märke. Antud juhul on optilisele sihikule lihtsalt sisse ehitatud laser kaugusmõõtja, mis on iseenesest igati mõistlik ja praktiline tegu, mida oli tegelikult juba mõnda eaga oodatud-loodetud, et keegi need kaks(laserkaugusmõõtja ja optiline sihik) kokku suudab viia edukalt.
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Absoluutselt nõus, et päris hea ja kasulik asi. Punase laserikiire asemel on nähtamatu infrapunane kiir mis samuti moodustab täpi loomal. Ainult et nüüd ei korrigeeri inimese silm risti positsiooni vaid elektroonika. Väga hea tahtmise korral võib hakata ehk isegi keegi virisema.
Kusjuures ei saanudki aru, kas automaatika korrigeerib risti või tuleb seda ikkagi käsitsi teha. Samas, kui seda automaatselt tehtaks, oleks vaja konkreetse kuuli ballistika, ehk siis kaal ja koefitsent sisestada.
Segane värk, vaja natuke uurida seda veel netist

Allan
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

tihane kirjutas:Kusjuures ei saanudki aru, kas automaatika korrigeerib risti või tuleb seda ikkagi käsitsi teha. Samas, kui seda automaatselt tehtaks, oleks vaja konkreetse kuuli ballistika, ehk siis kaal ja koefitsent sisestada.
Segane värk, vaja natuke uurida seda veel netist

Allan


Mulle just see jäigi arusaamatuks, et kas automaatika korrigeerib või ikka inimene oma käega/silmaga ise. Kuid kuna tehnilistes andmetes on ära toodud sellised asjad: Click Value(Inch@100yards) 0.25 ja Reticle Subtensions inches @ 100 yards , siis oletan, et risti korrigeeritakse ikka manuaalselt vast.

edit: kui asi toimuks automaatselt, siis ei ole ju mingit vajadust täis mõõdus nn. tavalise optika risti järgi, millel on veel alumised pulgad sihtimiseks. Automaatika jaoks peaks ju piisama ühest väiksest ristikesest või valgustatud täpist keskel ja kogu lugu. Samas tekib kohe küsimus, kuidas siis käitub see automaatselt paika pandud rist juhul kui relv/optika sihtimise käigus liigub vähe, kas hoiab ikka ennast pidevalt "kümnes" olenemata optika liikumisest? Ma ei usu ja oletan, et sihtimine/reguleerimine toimub ikka nagu varemgi, manuaalselt ja seega ei tohiks ka seadusega mingit probleemi olla.
Viimati muutis vkx, N Jaan 26, 2006 3:50 pm, muudetud 1 kord kokku.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

tihane kirjutas:... Väga hea tahtmise korral võib hakata ehk isegi keegi virisema....


Mitte väga hea tahtmise vaid haiglase paranoia korral. Kuid proovige kõigepealt üks selline Eestisse smugeldada, amid vaevalt et väga lihtsalt sellist strateegilist kaupa riigist välja lubavad.

BM
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

No siis ma jääksin ikka selle juurde, et kaugusemõõtja oleks eraldi. Ei ole vist hiilimisjahis hea mõte kogu aeg püssiga vehkida (õlalt palge ja tagasi) selleks, et kaugust teada saada. Pealegi kaugusemõõtjat niisama, väljaspool jahiolukorda, võib ka aegajalt vaja minna.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

mul kahjuks ingliskeel = prktiliselt 0, mõnest asjast ikka saan pihta. Seega loll küsimus: kuigi kaks funktsiooni on ühte aparaati kokku ehitatud, kas siis seda laserivärki eraldi ka välja saab lülitada, kui see muidu optikana kasutamist segab? S.t. et tarvidusel saab kasutada tavaoptikana, tarvidusel optika+ kaogusmõõtja? Ja kuidas käitub hämaruses?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

vkx kirjutas: Samas tekib kohe küsimus, kuidas siis käitub see automaatselt paika pandud rist juhul kui relv/optika sihtimise käigus liigub vähe, kas hoiab ikka ennast pidevalt "kümnes" olenemata optika liikumisest?

Olen nagu aru saanud,et pauk tuleb ikka püssist mitte optikast ,seega selle loogika järgi peaks see tehnoloogija liigutama mitte optika sihtjoont vaid püssi koos jahimehega :D
Kivi kotti!
kollnomm
Postitusi: 27
Liitunud: T Aug 23, 2005 10:12 pm

Postitus Postitas kollnomm »

Meoptal on neid skaalasid tunduvalt enam. Skaalalt on võimalik looma ligikaudset kõrgust või pikkust teades vahemaa enam vähem ära arvata.Laskmiseks on vertikaalipidi mitmed asendid(samasugused peenikesed lisaristid) ,mis Lapua mega 9,7 ballistiliste andmete ja optika andmetega lähevad praktiliselt kokku. Erinevus 200m peal on ca 1cm. Kui palju on jahi käigus aega keerata neid nupukesi! Erilist kasu alla200m sellisest lisast võibolla ei olegi. Tulu on tast neil "kaugpommitajatel" kes kõmmivad 600ja enamgi meetri pealt! Meie võpsikute sees annab 200m pealegi lasta :wink:
tihane
Postitusi: 75
Liitunud: N Jaan 20, 2005 10:06 am

Postitus Postitas tihane »

Siinkohal toon ma taas ära lingi http://www.chuckhawks.com/practical_accuracy.htm mida ma vist varemgi olen teinud. Lihtsalt aegajalt on kasulik taas seda rtiklit lugeda ja tunda ennast jälle kahe jalaga maas olevat.

Allan
peeter

Burris Laser Rangefinding Riflescope 4-12 x 42

Postitus Postitas peeter »

Pole vaja yldse kuskilt kaugelt osta ... http://www.midwaydeutschland.com/apps/e ... mID=114604
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sai seda optikat Riihimäel vaadatud, ei jätnud küll mingit muljet. Näitu raske lugeda ja see kaugusmõõtmise nupp kehva koha peal ja liiga tugevalt peab vajutama. Mõõtmist vajamineval distantsil ju suurendus peal ja iga liigutus viib risti sihtmärgilt ja kui seal seda nuppu pressida, on kohe märgilt kadunud ja kahte asja korraga paganama raske teha, püss palges rist märgil hoida ja siis nuppu pressida ja silm näidule fokusseerida.
http://www.marandi.fie.ee/album/index.p ... G_4361.JPG
pildilt näha, kui hädas ma sellega olen :D , kulm kortsus ja...
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Riias relvapoes maksis sama optika 80 000. Nüüd üks Tartumaal olemas kah. Laskekaugus korrigeeritav 20 meetri kaupa. Kes kasutamise käppa saab sellel ikka hea abiline.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

kaidojaht kirjutas:Riias relvapoes maksis sama optika 80 000. Nüüd üks Tartumaal olemas kah. Laskekaugus korrigeeritav 20 meetri kaupa. Kes kasutamise käppa saab sellel ikka hea abiline.


No krt, Burrise toodangu eest küsida, veel vähem maksta 80k, tundub küll ülbus. Zeissi diarange maksab ka vähem... küti äris olla 52k küsitud.
Peetri pandud lingil on hinnaks suts üle 20k. Ju sa ikka miskit sassi ajad!?
Vasta