Delta optika

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas TiitR »

Üllar Tamm kirjutas:TiitR, kas plaanid Benellil battue sihiku maha kruvida, kui 56-se läätsega toru hakkad peale sättima? Minu kogemuse järgi on Argo´l 50-ne lääts maksimum, mis madala jalaga peale sobib, et battue segama ei hakka.
Omal hetkel peal 1,7-5x24 Shirstone Gold punatäpiga ajujahiks weaver railil. Suveks on mõte 50-se läätsega võimsam toru kõrvale vaadata.

Praegune olukord siis selline. Selle 56-se jaoks võib tõesti see sihik segama hakata...kas eemaldada? Kuna ma "otsesihikut" niikui nii ei kasuta, siis äkki polegi nii paha mõte?
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas AndresR »

Mul vähe keerulisem lugu.Mõtlesin ka 56-se läätse peale panna,aga ei mahu kindlalt ära!
Pilt
Viimati muutis AndresR, K Dets 03, 2008 9:16 pm, muudetud 5 korda kokku.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas AndresR »

Vabandan pildi suuruse pärast,aga see mul esimene pilt üless panna :D
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas TiitR »

kult kirjutas:
Üllar Tamm kirjutas:TiitR, kas plaanid Benellil battue sihiku maha kruvida, kui 56-se läätsega toru hakkad peale sättima? Minu kogemuse järgi on Argo´l 50-ne lääts maksimum, mis madala jalaga peale sobib, et battue segama ei hakka.

Omal 56 Zeiss kiirvahetus jalaga peal ja ei sega miskit,rauaga vahe vähemalt 3 mm ja sihikuni oma 10 cm .
Kult, kas sa räägid samuti Benelli Argost? Kui jah, siis mulle tundub, et mina saan 56-t endale lubada, küll aga tekib sellise esiläätsega Andresel ilmselt probleeme?
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas kraavik »

Andrese muret aitaks lahendada sälgu eemaldamine. Polnud endal hetkel nii peenikest kuuskanti käepärast, aga sälku peaks hoidma paigal üks kruvi, mille leiad sälgu pealt.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Tiidul, võib-olla ka Kuldil püssi peal tagumine sälk pisike. Omal battue, nagu ka Andresel. Juba 50-se läätsega jääb see optika alaservast näha ja häirima. Ise lahtist sihikut maha kruttida ei taha, ei taha püssi mõnusat välimust rikkuda :wink: Kui peaks midagi juhtuma optikaga, saab selle kiirelt maha keerata ja püssi kasutada lahtise sihikuga ja jahi peetud, eemaldatud sälguga on püss ilma optikata kasutu.
Tiidu ja Andrese püsse vaadates tekib küll küsimus, kas nii mõnusale ajujahi püssile on talvel nii suurt toru peale vaja :M See ju nullib poolautomaadi eelised, just kitsastes oludes ja kiirel laskmisel. Suveks tõesti OK, omalgi plaanis suveks teine toru vahetusjalgadega kõrvale vaadata.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas aivar00 »

Minu benellil on Kilic Mac kiirjalgadega 56 läätsega optika peal ja ei jää miskit ette. Pelgasin ka, et sihik hakkab segama, kuid ei hakanud. Kuna kasutan kiirjalgu, siis lahtisest sihikust samuti loobuda ei tahtnud.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas TiitR »

Üllar Tamm kirjutas:Tiidul, võib-olla ka Kuldil püssi peal tagumine sälk pisike. Omal battue, nagu ka Andresel. Juba 50-se läätsega jääb see optika alaservast näha ja häirima. Ise lahtist sihikut maha kruttida ei taha, ei taha püssi mõnusat välimust rikkuda :wink: Kui peaks midagi juhtuma optikaga, saab selle kiirelt maha keerata ja püssi kasutada lahtise sihikuga ja jahi peetud, eemaldatud sälguga on püss ilma optikata kasutu.
Tiidu ja Andrese püsse vaadates tekib küll küsimus, kas nii mõnusale ajujahi püssile on talvel nii suurt toru peale vaja :M See ju nullib poolautomaadi eelised, just kitsastes oludes ja kiirel laskmisel. Suveks tõesti OK, omalgi plaanis suveks teine toru vahetusjalgadega kõrvale vaadata.

Ütleme nii, et ma võin sellest läätse suurusest loobuda, kuid suurendust tahaksin ikka vähemalt 12x...veel parem 14x, kuna tunnen, et praegune (10x) jätab natuke soovida.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Minul jah väike sihik ,aga sõbral sai pandud selle buttue sihikuga ka 56-ne optika ja mahtus ka ära,küll tuli optikal ära keerata see päikese vari ,toru pikendus.See siis nightforse optika,mis on ilma selle päikese varju torutagi kaunis pikk optika.Jalad on muidugi mõlemil kiirvahetus ja kaunis madalad,ei oska öelda ,kas tavalised jalad on madalamad v ei.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas aivar00 »

Tõenäoliselt jalgade kõrgusest asi olenebki. Mulk a nn. battue või mis iganes "kõrge" sihik nagu pildilgi. Ja esiläätse korpuse vahe sihikuga ka mõni mm. Tagumine lääts samuti silmast noormaalse kaugusega. Muidugi optikate pikkused väga erinevad- seega võta relv ligi ja mine poodi proovima- milline optika sobib ja millline mitte. Või siis osta kõrgemad optika jalad. Siis muidugi kaba vaja ümber hakata tegema.
ikka lõbusalt
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Eks see optika asetus sõltub ka laskja kehaehitusest. Omal püssi peal madalate jalgadega selline vidin http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... =SHIRSTONE
Kui nüüd vaadata Andrese püssi, siis minu optika tagumine lääts on umbes sama koha peal kus Andresel on suurenduse reguleerimise rõngas. Kui nüüd optika tuua tükk maad tahapoole, peaks ma oma kaela päris sõlme keerama laskmisel :lol: Seepärast ka selline küsimus tekkis.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas TiitR »

Üllar Tamm kirjutas:Eks see optika asetus sõltub ka laskja kehaehitusest. Omal püssi peal madalate jalgadega selline vidin http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... =SHIRSTONE
Kui nüüd vaadata Andrese püssi, siis minu optika tagumine lääts on umbes sama koha peal kus Andresel on suurenduse reguleerimise rõngas. Kui nüüd optika tuua tükk maad tahapoole, peaks ma oma kaela päris sõlme keerama laskmisel :lol: Seepärast ka selline küsimus tekkis.

Vaatasin samuti Andrese püssi nüüd uuesti ja terasemalt - on tõesti kuidagi väga lähedale silmale toodud, kuid siin on pigem tegu sellega, et nende jalgadega ja sellise optika pikkuse juures silmast kaugemale viimisel hakkab esilääts lihtsalt vastu sihikut käima :M .
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas AndresR »

TiitR kirjutas:
Üllar Tamm kirjutas:Eks see optika asetus sõltub ka laskja kehaehitusest. Omal püssi peal madalate jalgadega selline vidin http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... =SHIRSTONE
Kui nüüd vaadata Andrese püssi, siis minu optika tagumine lääts on umbes sama koha peal kus Andresel on suurenduse reguleerimise rõngas. Kui nüüd optika tuua tükk maad tahapoole, peaks ma oma kaela päris sõlme keerama laskmisel :lol: Seepärast ka selline küsimus tekkis.

Vaatasin samuti Andrese püssi nüüd uuesti ja terasemalt - on tõesti kuidagi väga lähedale silmale toodud, kuid siin on pigem tegu sellega, et nende jalgadega ja sellise optika pikkuse juures silmast kaugemale viimisel hakkab esilääts lihtsalt vastu sihikut käima :M .

Saan küll optikat liigutada,aga paika on ta pandud ikkagi minu järgi!Minul on niimodi normull:)
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas wsm »

To AndresR :
Leupoldi VX-L seeria optikatel esiläätsel alt spetsiaalselt sisselõige tehtud. Seda varianti oled kaalunud ? Püss Trapperisse kaasa ja saad kohapeal proovida, mis sobib.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas TiitR »

wsm kirjutas:To AndresR :
Leupoldi VX-L seeria optikatel esiläätsel alt spetsiaalselt sisselõige tehtud. Seda varianti oled kaalunud ? Püss Trapperisse kaasa ja saad kohapeal proovida, mis sobib.

Oleme Andresega seal Trapperis ka neid sälguga Leupolde näppinud...ja see on ka 1 variantidest. (y)
Vasta