Delta optika

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Eile Trapperis jäi pilk peale Delta kaubamärki kandvale optikale. Jaapani toode, 2,5-10/56, 30 toru, German #4 rist punatäpiga. Punatäpp pisike punkt risti keskel, sisselülitamata vaevu aimatav kontuur, sihtimist ei sega. Rist ise vasekarva, mitte must. Sisse vaadates pilt suht selge. Hind 8000 eeku.
On kellelgi kogemusi sellise riistapuuga? Head ja vead?
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Sama optikat reklaamib ka selle aasta esimeses Jahimehes, lk 25. Uurisin pisut, tegemist mingi Poola firmaga, mis tellib oma kauba Jaapanist ja müüb Euroopas oma nime all. Tehnilised andmed küll paljulubavad. On keegi juba soetanud?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Soetanud ei ole ja soeta ka. Üsnagi ilmselt see Delta toodang on p**k. Kui juba kodulehel väidavad, et optikad kestavad kuni 3000J, siis mida seal veel tahta. See Titanium on ehk parem aga.... Proovige!

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopp ... 029816808c
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

hendrik kirjutas:... Kui juba kodulehel väidavad, et optikad kestavad kuni 3000J, siis mida seal veel tahta. See Titanium on ehk parem aga....

see titanium on koduka järgi kuni 5500J, mis on ikka korralik näitaja. Samas selle mudeli kohta ju küsimus oligi :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Mina sain asjast aru, et Delta toob need asjad Euroopasse ja laseb oma nime peale kleepida. Tehtud on need riistad Jaapanis. Ei usu, et tänapäeval võiks kuskil mujal tehtud asjale markeeringu Made in Japan korpusesse pressida. Vähemalt sellel, mida Trapperis uurisin, oli Made in Japan peale pressitud.
Jahimehe reklaam annab põrutuskindluseks Titanile 5500J.
Veel üks asi, mis meeldis- kaugus silmast tehn andmetes 101,6 mm. Ei meeldi omale, kui pead liiga lähedalt optikasse piiluma. Kaugema asetusega ka vaateväli optika kõrvalt parem. See peaks sihtmärgi leidmise veel kiiremaks tegema.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

üllar003 kirjutas:Mina sain asjast aru, et Delta toob need asjad Euroopasse ja laseb oma nime peale kleepida. Tehtud on need riistad Jaapanis. Ei usu, et tänapäeval võiks kuskil mujal tehtud asjale markeeringu Made in Japan korpusesse pressida. Vähemalt sellel, mida Trapperis uurisin, oli Made in Japan peale pressitud.
Jahimehe reklaam annab põrutuskindluseks Titanile 5500J.
Veel üks asi, mis meeldis- kaugus silmast tehn andmetes 101,6 mm. Ei meeldi omale, kui pead liiga lähedalt optikasse piiluma. Kaugema asetusega ka vaateväli optika kõrvalt parem. See peaks sihtmärgi leidmise veel kiiremaks tegema.


Kui niukest juttu räägitakse siis reeglina Hiinast kaugemale ei jõua. :wink: Ei makoheusu, et japsi oma ka siis kui kiri peal. Sügisene Hiina elektritoodete tootjate mess: stendis tooted kirjaga Philips, peal made in germani, müüa kollaka näojumega. :D Nii et päris toorelt sealkandis pannakse.
Ise toome hiinast Pilipsi tööriistu- made in germani. :D :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Joosep Käba kirjutas:...Kui niukest juttu räägitakse siis reeglina Hiinast kaugemale ei jõua. :wink: Ei makoheusu, et japsi oma ka siis kui kiri peal. :D :D

nii ja naa, meil jahtkonnas nt 3 sarnast bushnelli, kirjad erinevad: japan, korea, china.
Aga kui kleeps või trükitud kiri pääl, siis küll kõva kahtlus, et kõik ühest universaalvabrikust tulevad, kus hiinlased neid vorbivad.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Tänapäeval ju enamus firmasid kolib oma tootmise üle odavama tööjõuga riikidesse. Kui sellega kaasneb ka oskusteave ja kvaliteedikontroll, ei tohiks ju vahet olla kvaliteedis. Eestlased ju teevad ka Hiinas patju ja tekke jms. Ega siis need tekid selle pärast vähem sooja ei hoia, et pilusilmad nad kokku on õmmelnud :lol:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Paari maameest huvitas see Delta toodang, mõtlesin uurida, ons keegi ka endale sellise soetanud nüüdseks - millised on muljed?
rääk
Postitusi: 3
Liitunud: T Apr 01, 2008 7:17 am

Re: Delta optika

Postitus Postitas rääk »

ma vaatan küll et see on suht ammune teema aga ma siis omaltpoolt lisan et mul see optika olemas ja töötab suurepäraselt.olen temaga toimetanud tsirka aasta jagu ja häbiga pean tunnistama et on mul see püssi ja optika kooslus saanud omajagu kopse ja mükse aga siiamaani tabab nagu kurja nii metsavahel lähedalt lastes kui ka kaugema tistansi pealt.mina olen küll rahul.Pukist pimedas lastes on ka täiesti ok
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas Hanno »

Lihtsalt infoks, võtsime Delta toodangu esialgu oma valikusse väga suure ettevaatusega ja ka ainult titanium seeria optiliste sihikute näol. Nüüd 3 aastat müügikogemust lubab kinnitada, et poolakad oskavad kvaliteeti kontrollida. Nüüd müüme julgelt nii binoklit kui ka shikut, kogu nende valiku ulatuses. Kvaliteediprobleeme pole. Sobib väga hästi meie poolt pakutavasse Delta - Meopta - Nikon - Zeiss - Swarovski.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas kaidojaht »

Mul on püssi peal Titanium, pilt on hea ja selge, jätab soovida vaatevälja laius. Pauku olen vähe teinud, aga kitsejahi lõpuks saan enda jaoks asja selgeks.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas TiitR »

Minu relval (Benelli Argo 308win poolautomaat) on peal Delta Optical seeriast Titanium optika http://deltaoptical.pl/lunety/luneta-ce ... ,d798.html ja olen eelkõnelejaga nõus...punatäpp (justnimelt täpp, mitte rist ise) on ok, regull on loogiline (1 klikk = 7mm. 100m. peale, mitte nagu Classicul, et 1 klikk = a´la 1,456"), pilt ise selge kuid jah vaatevälja laius jätab tõesti soovida. 308-le peab vastu hästi, kuid ilmselt liigun 12x või 14x suurendusega ja 56 läätsega optikale edasi, et kui kedagi jäi huvitama, siis minu oma pakkumisel (kasut. ca. 1a. ja läätsed saanud korralikku hoolet + katted). Ostetud minu oma Tartu Jahipaunast.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas Üllar Tamm »

TiitR, kas plaanid Benellil battue sihiku maha kruvida, kui 56-se läätsega toru hakkad peale sättima? Minu kogemuse järgi on Argo´l 50-ne lääts maksimum, mis madala jalaga peale sobib, et battue segama ei hakka.
Omal hetkel peal 1,7-5x24 Shirstone Gold punatäpiga ajujahiks weaver railil. Suveks on mõte 50-se läätsega võimsam toru kõrvale vaadata.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Delta optika

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Üllar Tamm kirjutas:TiitR, kas plaanid Benellil battue sihiku maha kruvida, kui 56-se läätsega toru hakkad peale sättima? Minu kogemuse järgi on Argo´l 50-ne lääts maksimum, mis madala jalaga peale sobib, et battue segama ei hakka.

Omal 56 Zeiss kiirvahetus jalaga peal ja ei sega miskit,rauaga vahe vähemalt 3 mm ja sihikuni oma 10 cm .
Vasta