K: Millist optikat valida 5-6k EEK eest?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

K: Millist optikat valida 5-6k EEK eest?

Postitus Postitas karupoeg »

Vaja optikat koos jalgadega Browning .308 win-le. Relv ise siinjuures nii rolli ei mängi, kuivõrd tahaks teada, mis on sellise hinnavahemiku juures parima kvaliteedi suhtega.

Ette tänades.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Anna vast ikka mingid kriteeriumid ka ette, et millist optikat otsid (tehnised parameetrid) ja maini ära ka see keda kavatsed küttida ja millistes tingimustes.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Asi ongi selles, et ma ei tea suurt optikate spetsiifikatest. Võiks olla kuni 12x suurendus. Jahipidamise tingimused tavalised, ehk vindiga ikka pika maa peale vaja lasta 100 - 150m (vb isegi 200m). Põhiline ongi see, mis marki valida. Mis on selle hinna eest parim. Selge see, et Zeissi ei saa aga kas näiteks Luger on hea? Deerhunter kahjuks ei paku internetis hindasid aga midagi sellest klassist äkki http://www.deerhunter.ee/product.php?product=398...
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

karupoeg kirjutas: Deerhunter kahjuks ei paku internetis hindasid aga midagi sellest klassist äkki http://www.deerhunter.ee/product.php?product=398...


Ma ei tea,miks...aga ma arvan,et luger kallim vast :roll:
NB!!Ja deerhunteri netilehelt ei tasu üldse midagi vaadata,kuna nad enamusi asju,mis seal on,enam ei müü!!!
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Mine vaata Küti Ärist mingisugune Tasco,ma arvan et selle raha eest on asja küll.Mingisuguseid Jahti Jakte mis maksavad 1500-2000 ei soovita küll hakata püssi peale kruttima.
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

bushnell kah normaalne,hinnavahet tasco omadega peaaegu polegi!!Ja seda saab kah küti ärist!!
Ints
Postitusi: 17
Liitunud: N Okt 21, 2004 9:18 am

Postitus Postitas Ints »

Kui on valida bushnelli ja tasco vahel,siis mina valiksin bushnelli.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Postitus Postitas karupoeg »

Lähen proovin seda Mustamäe tee Kütiäri, küsin sealt Tascode ja Bushnellide kohta. Mul endal teise .308 peal Bushnell ja optika nime see ei vääri eriti. Eks sõltub ka vast margist.

Suur tänu kõigile abi eest.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

6 kilo eest tõesti soovitaks ka mina Tascot.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Ints kirjutas:Kui on valida bushnelli ja tasco vahel,siis mina valiksin bushnelli.
Mul oli ka vanamehel kunagi ca 4 tonnine Bushnell,2tk vahetas ümber ennem kui taipas korraliku asja osta.Nende Bushnellide viga oli see et nendega ei saand niiske ilmaga jahti pidada,kohe läksid seest uduseks.
metsas käi tasa tasa.....
Ints
Postitusi: 17
Liitunud: N Okt 21, 2004 9:18 am

Postitus Postitas Ints »

Minul on vanema Bushnelliga väga positiivne kogemus.Enne,kui ma omale Meopta ostsin,siis oli mul peal Bushnell.Hämaras oli selle Bushnelli valgusjõud oluliselt parem,kui mitmetel Tascodel.Uduseks ta ka ei läinud (seespoolt siis).Puuduseks oli helendava risti (täpi) puudumine.
Samas peaks ikka võrdlema konkreetseid tooteid (mudeleid).Lihtsalt brandide võrdlemine pole vast kõige objektiivsem.Nii ühel,kui ka teisel tootjal on mõni mudel väga hea,samas teine mudel mitte niiväga õnnestunud.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mul õnnestus http://www.netikuller.ee kaudu ameerikamaalt tellida väga asjalik Simmons 6,5-24 optika. On mul hetkel .22lr-i peal ja ma metssiga rahul.
Läks maksma mingi 2,5-3 k.
Vali aga välja ja saad soodsamalt, kui siit, eestist.
http://www.natchezss.com/category.cfm?s ... N=84924352
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See 5-6 tuhat on täpselt selline piir, kus optikat veel kätte ei saa. Pane 1 veel juurde, siis hakkavad esimesed tulema.
Seest uduseks ei tohiks küll nüüd ükski optika minna, siin siis juba tegemist vale käsitsemisega rikutud optikaga.
Bushnellil 3200 pole häda midagi, endal püssil peal ja hämaras (praktiliselt pimedas) nähtavus hea. Siga saab vastu metsa lasta küll.

Nüüd siis konkreetse Estlanderi poolt pakutud netilehele.
Tegin sealt ühe arvutuse ja Bushnelli hind tuli sealt kallim.
Odavat hinda nähes ei pea see tähendama, et kõik kaubad odavad on.
Võta ikka konkreetne mudel ja 30mm toru ja normaalsed parameetrid 3-9x50 ja siis hakkad hindu ka märkama. Netikuller tahab ka oma saada, pluss tollimine ja käibemaks ja polegi see pilt enam nii ilus. Garantiist rääkimata. Karupoeg enne ikka arvuta korralikult läbi ja siis otsusta, kas siit või sealt poolt lompi.
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

karupoeg..sa osta see,mida mart oma netipoes müüb..
vaata siit!!
Maksab küll vähem,aga noh... :wink:
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Võib ka näiteks kadaka turule vaatama minna. Seal neid vanu häid vene optikaid ja uusi sturmane jms piraatsodi.Ehk õnnestub midagi huvitavat leida.
Hundist toakoera ei saa.
Vasta