Sako 75 Hunter 30-06 optika õige kinnitus.

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Sako 75 Hunter 30-06 optika õige kinnitus.

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tere härrad.
Nagu teist paljud ilmselt teavad, on sellisel Sakol esimese optikajala kinnitussoon kiilukujuline ja üheltpoolt poltkinnitus nagu ikka Sakol/Tikkal. Mõni Sakomüüja väidab, et raudpolt peab esimene jalakinnitus olema lükatud nii ette kui kiil võimaldabk, osad aga väidavad et ei ole tarvis lükata.
Probleem selles, et sellest kas jalg lõpuni lükatud või mitte, sellest muutub ka raua ja optika pikitelgede omavaheline suhe. Nimelt ühes asendis ei ole see kindlasti enam paraleelne.

Mul see kamm, et kui lükkan jala kiilul lõppu välja siis jääb relv laskma 100m nii 6-7 cm paremale, kuigi optika täiesti lõppu keeratud. Optikaks Meopta Artemis 56x3-12.

Äkki mõnes soome saidis juttu old? Ise seda mössassa keelt ei valda. :M
Jeekim
Postitusi: 11
Liitunud: P Okt 17, 2004 7:32 pm

Postitus Postitas Jeekim »

Minu tikkal pandi Mustamäe kütiäris optika päris eeskujulikult peale. Ma jäin väga rahule.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mine lase poes optika peale panna.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul ka Sako 75 ja optikagi sama, ilmselt siis ka jalad. Võtsin kohe püssi ette, et vaadata kuidas panin. Olen lükanud tagumise jala nii ette kui võimalik ja eesmise vist keset tappi jätnud. Kui vaadata eesmist ja tagumist tappi siis kummagil jääb jalg umbes poole peale. Minu loogika ütleb, et põhimõtteliselt ei tohiks vahet olla kas eelmine jalg on täitsa ette tõugatud või ei (fikseerimise seisukohalt), sest fikseerimistift on ikka tagumises jalas ja jalad saavad fikseetud.
Eesmise jala taha poole liigutamisega peaks saama küll tulemust paremale liigutada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Vastuseks Andrusele:
Püss ei ole uus.
Esiteks, ühes poes räägitakse üht juttu teises poes teist. Tundub, et metsas käivad(loe lasevad ka) ainult osad neist meestest.
Teiseks pandi mul kunagi ostes seal peale, selle optilise viguriga. Lubati 100m 10+10 ruutu täpsust. Aga vat 25m A4 sisse ei saand.
Kolmandaks pandi sellised jalakinnitused(sakol kaheosaline) mida tehas ei soovitagi üldse. Ise avastasin tudeerimise peale ja nüüdseks vahetatud.

Piisavalt põhjust kahelda ilmselt kui kolm korda ikka sama reha ette jäänd............ kas pole?

:shock:

Ps. Tikkal lukukojale kinnitus ei ole kiiluga.
Pss. Pikisilmi kommentaare ootan meestelt, kes konkreetse lahendusega tegelenud.
Ette tänades.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nõelaotsaga sorkides leidsin, et mingi vahe on ikka sees, st pole kindlalt täitsa ees ja optika reguleerimiskruvi on pigem paremale, kui vasakule väljas. Mis Sul ikka kaotada, kruvi lahti ja proovi järgi, hiljem pajata ka siin.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Rauapoolne jalg tuleb panna nii lähedale laskuri poole kui võimalik, "tasa" lukukorpuse äärega, ja et sissepoole üle ei ulatuks! Lukupoolne jalg käib/tuleb lükata mõnedel varantidel tihvtiga pessa ja asi ants!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Rauapoolne jalg tuleb panna nii lähedale laskuri poole kui võimalik, "tasa" lukukorpuse äärega, ja et sissepoole üle ei ulatuks! Lukupoolne jalg käib/tuleb lükata mõnedel varantidel tihvtiga pessa ja asi ants!


Miks peab rauapoolne jalg võimalikult laskuri poole olema?
Hundist toakoera ei saa.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Estlander kirjutas:Miks peab rauapoolne jalg võimalikult laskuri poole olema?



Sest rauapoolse jala kaugus määrab ära ka kaudselt optikasse sissevaatamise vahekauguse, kuna paljudel sihikutel on reguleerimisvõimalus horisontaalsuunas korpuse eesmise, objektiivi poolse osa lühiduse tõttu piiratud ja tuleb optika lausa max tahapoole seadistada, et laskur ei peaks sihtimise ajal "noogutama", ettepoole pead kallutama/kummardama. Pea peab laskmise ajal otse ja kael sirge olema. Proovige, kas teie püssil nii on? :roll: :lol:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Proovige, kas teie püssil nii on? :roll: :lol:

Peale foorumlaste laskmispäeva sai mulle selgeks, et mul see nii polnud (Arlese märkus). Jalad jätsin endiselt paika ja optika tõin taha poole. Olukord paranes tunduvalt.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

nu jaa.Alati saab ju kaela ka pikemaks venitada :D :lol: :wink:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mitte pikemaks pole vaja venitada vaid jäädavalt nurga alla tuleb painutada. ;)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

mul on arusaam, et optikajalad peaks võimalikult laiali olema. pika optika puhul nagu mu Simmons 6,5-20x44 on, saab optikat ennast rõngaste sees edasi tagasi nihutada nii palju, kui vajadust on. jalgade võimalikult laia haare on pika optika jäikuse garant :)
kel nihutamisruumi pole peavad omale ortopeediakeskusest tellima vastava kaelaproteesi ja sellega aasta otsa ringi käima ilma, et ära võtab. Nii saab omale hea laskuri kaela :)
Hundist toakoera ei saa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Käisin täna Männikul ära.
Jala tõin taha lukuava servaga tasa. Esimene jalg valitud ka see Extended versioon, et tegelikul kinnituskoht juba 20mm lukuava kohal. 100m lastes Sako SHH 9,7g jookseb väga ilusti tihedus tsentritest 20-22mm. Kusjuures vahet ei tuvastanud külma või kuuma rauaga lastes. Grupi asukoht täpselt sama.
8)
8g Sako täismantel ei jookse nii ilusti, ca 20mm madalamale ja tihedus tsentritest 40mm.
Proovisin ka 12g Mega tehaselaetuna. Tihedus ka kusagil 35-40mm ja 20mm madalamal kui SHH-l. Seega "võpsikus" siaajus seistes läheb Mega sisse.
Nüüd jääb loota, et see jalg ka paika jääb. Plus poolelt veel see, et paar senti optikat veel tahapoole sain. Annab positiivselt tunda.

Laadimistarbeid ei oma seega järgmiseks mõtlesin proovida Norma laetud 9,7g Nosler BST-d.

Tänud kõigile, kes võtsid vaevaks aidata, nii privas kui foorumis!
Vasta