Väga hea optika - IOR

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Esimene tellitud Nightforce 3.5-15X56 NP-2DD jõudis kohale, päris soliidne riistapuu, võrdlesin teda 5,5-22X56-ga no vat silm ei tee suurt vahet, mõlemaga hämaras päris "söödav" valge pilt ees. Ehk vaatenurk on sellel 3,5-15X56-l veidi laiem!

Oskad ehk mingi võrdlus pingerea kokku panna , meil tuntumatega võrreldes? Mõtlen just valgusjõu poolest! Endale ka üks saadaval( 5,5-22*56)
Kivi kotti!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Oleme kunagi hämaras proovinud kõrvuti vaadata Zeiss, Swarovsky, Docter. Kõigiga on nähtav pilt ees.

Olen vaadanud/võrrelnud ka Nightforce ja Swarovsky optikaid hämaras, no jälle, mõlemaga näeb lasta lume peal ilma kuuvalguseta. Pilt üpris sarnane.

Inimsilm on küllaltki tönts. Kirjandus palju valgusjõust hämaras ei räägi, sest usas on näiteks jaht hämaras peale päikseloojangut keelatud!

Schmitd&Bender peaks veel hämaras väga hea olema!
Kasutaja avatar
hylgekytt
Postitusi: 40
Liitunud: R Juul 07, 2006 5:47 pm

Postitus Postitas hylgekytt »

kuidas selle IOR-i nähtavusega siis hämaras on? foorumis on mõlemat pidi arvamust. ehk mõni IOR-i omanik kommenteerib seda optikat.

ise olen samuti optikat valimas ja kaalun praegu kahe variandi vahel
IOR 2.5-10x56 30mm Illum. 11050eek
Kahles C 3-12x56L Hind 15137eek
IORi kasuks räägib hind, aga kui ta hämaras lahjaks jääb, siis tast vähe abi, sest põhiliselt hämaras või pimedas mul nende sigadega pistmist ongi.
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Mina soovitaks max suurenduseks 12. Omasin ennem 10 kordset, aga sellega oli vahest tunne, et natuke tahaks veel juurde keerata. Nüüd aga 12 kordsega seda tunnet tekkinud ei ole. Muidugi kõik jahid saab mõlemaga tehtud.
Kivi kotti!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Väga hea optika - IOR

Postitus Postitas andrus »

Vett on vahepeal palju merre voolanud.............

Kuna omal uue optika mõtted peas keerlevad siis on jäänud silma 2.5-10x56 IOR.
Kunagi siin keegi võrdles ja ütles,et on parem kui meopta.Samas keegi väitis,et hämaras tekkivad IOR-il puudujäägid.
Kuda siis nende asjadega on ja mida kodanikud kes ise IOR-it kasutavad tast arvavad?
jahismurf
Alber
Postitusi: 3
Liitunud: K Mär 09, 2011 8:22 pm

Re: Väga hea optika - IOR

Postitus Postitas Alber »

kasutan 4-14x56 IOR-i, 4Adot, kaliiber 30-06 peal enam kui 3 a. nagu öeldud, enamvähem pähkleid vöib purustada selle optikaga.kahju ka pole mitte mööda oksi lohistades ja nii nagu ma selle kunagi sisse lasin - seal see ka on. ps ! ma ei lase just köige vähem. puudused mida ma välja tooksin - kuna täidetud toru siis natukene raskem kui teised, mingi 150 gr vist. täpp vöiks olla pimedas vähem erksam, aga kui hoida täppi kohe pukka asudes , siis ok.
puudujäägid ilmnevad pimedas köikidel optikatel. küsimus on enam teemas, et mida soovid jahtida,mis ajal, mis kauguselt ehk siis jahi iseloom on enam määrav.
kui sul on kerge püss ja tahad kaugelt pommitada - miks mitte
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Väga hea optika - IOR

Postitus Postitas Mart »

Alber kirjutas:enamvähem pähkleid vöib purustada selle optikaga


Et siis muuks ei kõlbagi, kui pähkleid koksida :lol:
s!!m
Postitusi: 84
Liitunud: K Nov 21, 2007 7:06 pm

Re: Väga hea optika - IOR

Postitus Postitas s!!m »

Ole hea ja selgita pisut seda kohta - " ...aga kui hoida täppi kohe pukka asudes , siis ok."
Tänan :)
Igatahes!!
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Väga hea optika - IOR

Postitus Postitas Pauli »

Ilmselt peeti silmas seda, et täppi sisse lülitades on patarei pinge pisut kõrgem ja ka täpp vastavalt tiba heledam. Kui täpp on pool tunnikest põlenud, siis pinge langeb ja täpp muutub "parajaks".
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Väga hea optika - IOR

Postitus Postitas aivar00 »

Sellest mina järeldan, et tegemist on küllaltki suure puudusega. Loom ei tule sul peale täpselt kella järgi nagu ka ilmastik ei ole igal õhtul sama (pean silmas pimedaks minemist). Samas kui toru enda valgusjõud ja rist on head, siis saab ka ilma täpita hakkama. Milleks siis jälle selle täpi eest maksta kui kohe kasutada ei saa :M
Samas olles ise täpiga harjunud (õnneks on heleduse reguleerimise võimalus ning eelistan kasutada tavaliselt kõige nõrgemat asendit-vaevalt hõõgub), siis möönan, et on pimedas hea abivahend.
ikka lõbusalt
Alber
Postitusi: 3
Liitunud: K Mär 09, 2011 8:22 pm

Re: Väga hea optika - IOR

Postitus Postitas Alber »

ex siin neid tarkade klubi liikmeid ole küllaga. ma ei ütleks, et ior on 1 parimaid optikaid kuid tal on omad eelised ja puudused. puudused töin välja. eelis on, kuna peab risti paigas ka suure kaliibrilise relva peal, on piisavalt tugev vastu puid ja oksi kolkimiseks. garantii 30 aastat.
loomulikult ostaksid köik endale zeis, svarovski vöi schmidt&benderi optikad.
kui nüüd rahakott üle vaadata, siis tulebki otsustada mis ja milline saaks olema parim lahendus. paraku jääte püssi ja optikaga kokku nii mönekski aastaks ja iga aasta vahetada ?
isiklikud eelistused :
- aju - 1,5-6x42. rist mis ei sega,
- üldine, sobib siia/sinna. minu arust best - 2,5-10x50, täpiga, sujuv regull, aut väljalülitus
- eriti kartlikele, et kas ikka pimedas näen piisavalt : 3-12x56, 4adot rist

ega üldjuhul suurt vahet ei ole - pigem nagu, et kellele ema ja kellele rohkem tütar meeldib !
ja pilkase pimedusega ei tasu metsa ronida. istu kodus ja loe ramatuid. kuuvalgus tuleb siis mine õue ja vaata mida lased ja kuhu lased.
Vasta