Väga hea optika - IOR

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei tõttaks järelduste tegemisega. Mul ka juhtumisi kasutuses nii vene binokkel 12x40 ja meopta 3-12x56. Ei ole mina trehvanud siiani optikat mis sellest binoklist üle oleks. Võibolla oli venelase toodangu kvaliteet nõnda hüplik?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas:Ma ei tõttaks järelduste tegemisega. Mul ka juhtumisi kasutuses nii vene binokkel 12x40 ja meopta 3-12x56. Ei ole mina trehvanud siiani optikat mis sellest binoklist üle oleks. Võibolla oli venelase toodangu kvaliteet nõnda hüplik?


Ega tõttagi kuhugi, niipalju, et minu võrreldav Meopta on 1,5-6x40, ja see näitab kindlalt paremat pilti.
Meopta 3-12x50, mis mul ka juhtumisi olemas, võrdluseks samuti 6x suurendusega, näitab ehk sama pilti, aga täpsemalt peab sisse vaatama ja vähimgi käevärin segab kõvasti.
Nii, et kui läheb õhtuseks varitsuseks, siis läheb peale kindlalt 1,5-6x40 ja pole veel hätta jäänud.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

teemast mööda aga nädalavahetusel Soomes valgesaba jahis oli kasutada
vene ööbinokkel bagiš 1 põlvkond ja steiner 10x50 vahet nagu polnudki ainult selle ööbinokklist pilt roheline!!!
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

võrrelda optika pilti ja binokli pilti on sama tobe kui võrrelda telekat ja kinoekraani,esiteks tekib binokli kujutis läbi prismade mis juba iseenesest mõjub nähtava kvaliteedile,põhimõte on u. sama nagu nagu peegelteleskoobil ja peegelkaameral(binoklis peegeldub kujutis prismadel)teiseks vahid sa binoklisse kahe silmaga mis su aju nägemiskeskuses teeb omad korrektuurid!!
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Tere üle ammuse aja kõigile. Vaatasin korraks, et oluline teema üleval. Olen ka ise üle kahe aasta kahe IOR sihiku omanik, ja võin sedasama kinnitada, mida eelmised omanikud: kõik muu on väga hea, aga pimedas/hämaras pole ta teistega konkurentsivõimeline. Mul on üks 2.5-10x42 30mm kerega snaiprioptika MP9 valgustatud ristiga, kuid mu 4-14x40 1-tollise kerega Leupold Tactical Mildot teeb sellele pimedas külmalt ärtust ära - kui Leupoldiga veel näed, siis teisega juba enam ei näe. Suveõhtul/öösel sokku passides või talveöösel siga/kobrast. Talvel lumi aitab (kui teda on) ja päris hätta IOR-ga ikka ei jää, aga suvel seda vahet avastades läks meel suti mõruks küll. Vandusin, et edasipidi ostan kas Leupoldi või lähen hoopis järgmisse klassi - Nightforce, Zeiss jmt. Muidu igati korralik kraam, kui peaaegu täispimedas lasta ei taha.
dunga
Postitusi: 3
Liitunud: T Aug 01, 2006 10:16 am

Postitus Postitas dunga »

suurem häda ior-iga on et neil ei ole kohe tooteid saada, aga praegusel hetkel oli just pakkuda 4-14*56, 35mm läbimõõduga millega ka hämaras palju parem näha kui vanade mudelitega mille ava läbimõõt palju väiksem..
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Esimene tellitud Nightforce 3.5-15X56 NP-2DD jõudis kohale, päris soliidne riistapuu, võrdlesin teda 5,5-22X56-ga no vat silm ei tee suurt vahet, mõlemaga hämaras päris "söödav" valge pilt ees. Ehk vaatenurk on sellel 3,5-15X56-l veidi laiem!
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ma ostsin Kahlese just selle hämaras nähtavuse pärast ja olen tulemusega väga rahul. Kui enne vene binokliga 8x30 nägi hämaras paremini, siis nüüd on vastupidi. Ka vene 12x45 binokkel jääb alla. Eks selle ior-i hind siis selle pärast poole odavam ongi et pimedas ei näe.
Kasutaja avatar
Väikenugis
Postitusi: 7
Liitunud: R Dets 09, 2005 12:40 am

Esimene tellitud Nightforce 3.5-15X56 NP-2DD jõudis kohale,

Postitus Postitas Väikenugis »

Küsimus Kaupole:
mis hinnaklassi see toode (kättejõudes) jäi, ja kas jõudsid juba katsetada?
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Postitus Postitas mag »

Kasutaja avatar
sniper
Postitusi: 150
Liitunud: K Nov 12, 2003 2:11 pm

Postitus Postitas sniper »

Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

sniper kirjutas:http://www.jahipaun.ee/index.php?linkid=5&uudised_id=69
http://ior.ee/index.php?x=2

Päris huvitav hinna vahe. :?: :shock:


Ahnus on jube asi. Tõmbame aga kaasmaalastel seitse nahka yle kõrvade :(
Hundist toakoera ei saa.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

eks Jahipaunal on vaja maksta ka poe üüri ja personalile palka. Muidugi selline hinnavahe on räige.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kuniks leidub "lollikesi" ning puudub korralik konkurents, siis on selline hinnavahe täiesti normaalne. Enamusele sellistele "ärimeestele" ei jõua ikkagi kohale ning on täiesti võõrad elementaarsed majandusalused vahendamisel-suurema kasumi teenid läbimüügi (odavamalt suurem kogus) pealt mitte juurdehindluse % pealt... Aga eks aeg parandab ka need asjalood. Samas Eesti on niivõrd väikese turuga, kuid eks selle EURO-tsooni laienemisega on ka meile avanenud hulgaliselt alternatiive. Kasvõi netipoed või siis 1 päevase ülelahe "lõbureisi" raames vastavast kauplusest möödaminnes sisseost ära teha.
ikka lõbusalt
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

eelmisele lisaks seda, et 1. jaanuarist on Rumeenia EL-liige. Nii et käige Bukarestis IORi esinduspoes ära kuigi odavam ei tule.
Vasta