"nitrogen gas" optikal?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

"nitrogen gas" optikal?

Postitus Postitas Satakas »

märkasin optilisel sihikul sellist kirja. tegelikult polnud vaid nitrogen gas vaid midagi veel. täpsemalt hetkel ei mäleta. aga asjatundjale annab ehk piisavalt aimu seletamaks, mida see tähendab??? ja milleks hea???
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

optika sisu on täidetud lämmastikuga, mis seob õhust vett. Oht et temperatuuri muutudes tekib optika sisse jahedamatele pindadele (läätsed) kondensaat on väiksem.
Satakas
Postitusi: 127
Liitunud: P Nov 12, 2006 9:55 pm

Postitus Postitas Satakas »

tänan
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Optika on hermeetiline ja lisaks on inertse gaasi (nitrogen) rõhk optika sees näiteks 2 PSI mis tagab selle, et niiskust läbi tihendite sisse ei kisu.

Kevadel õnnestus uue meil, kolmel mehel vastavalt oma Zeissi, Swarovsky ja Nightforce`ga umbes 3 m sügavusel jõepõhjas käia kui paat ümber läks. Ükski optika ei tõmmanud vett sisse ega läinud rivist välja. Mina kallasin Nightforce`st lihtsalt vee välja ja rohkem midagi ei teinud, siiani laseb kenasti...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Optika on hermeetiline ja lisaks on inertse gaasi (nitrogen) rõhk optika sees näiteks 2 PSI mis tagab selle, et niiskust läbi tihendite sisse ei kisu.

Kevadel õnnestus uue meil, kolmel mehel vastavalt oma Zeissi, Swarovsky ja Nightforce`ga umbes 3 m sügavusel jõepõhjas käia kui paat ümber läks. Ükski optika ei tõmmanud vett sisse ega läinud rivist välja. Mina kallasin Nightforce`st lihtsalt vee välja ja rohkem midagi ei teinud, siiani laseb kenasti...


Mis imekopsik see Nightforce siis on, et sealt annab vett välja kallata!? :shock:
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Nime järgi oletades sellega ainult öösel lasta saab ja siis on ju kaste maas. Ehk on külge installeeritud kaste kogunemiseks anum millest vettvälja valada :D .
Ehk Kaupo on valamise all mõelnud kuivaks niiöelda raputamist.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tegelikult on minu sihikul korpuse külge kruvitud, ( kus objektiiv lõppeb), veel umbes 5 cm pikkune metalltoru mis ellimineerib valguspeegeldusi vastuvalguse puhul sarnaselt selle pildiga:
http://www.nightforceoptics.com/?catid=1&viewitem=137

Kui püss on rihmaga õlal ja jõest välja ronid, siis kui raud on vertikaalselt üles, on ju see optika objektiivist edasiulatuv toru vett täis. Selle kallasingi sorinal välja ja asi korras! :oops: :lol:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Tegelikult on minu sihikul korpuse külge kruvitud, ( kus objektiiv lõppeb), veel umbes 5 cm pikkune metalltoru mis ellimineerib valguspeegeldusi vastuvalguse puhul sarnaselt selle pildiga:
http://www.nightforceoptics.com/?catid=1&viewitem=137

Kui püss on rihmaga õlal ja jõest välja ronid, siis kui raud on vertikaalselt üles, on ju see optika objektiivist edasiulatuv toru vett täis. Selle kallasingi sorinal välja ja asi korras! :oops: :lol:


Ei noh, sain jälle üle hulga aja nabatäie naerda, püüdsin ette kujutada Kaupot 3m jõepõhjast välja marssimas nagu Preisi soldatit püss õlal, ja seejärel kaldale jõudes oma "kopsikut" tühjaks kallamas! :lol:
A la beebi pepu on ikka kuiv... :lol: :lol:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ausalt öeldes marssis minu püssiga vee alt hoopis välja minu sõber, kelle oma püss oli rihmaga õlal. (sest enne paadi ümberminekut jõudsin röögatada: "Hoidke relvi"!) Selleks ajaks olin mina rinnuni vees (+4 C) ja ootasin sündmuste arengut (tõlkes: kus **** kõik mehed on?) Kui ta mulle vee alt tõustes püssi ulatas siis pruunikas vesi loksus rõõmsalt optika seest vastu... :roll: :oops: :lol:
Vasta