Optiline sihik Leupold VX-L 30mm 6,5-20x56 Varmint

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
fooniks
Postitusi: 70
Liitunud: N Nov 18, 2004 10:15 am

Optiline sihik Leupold VX-L 30mm 6,5-20x56 Varmint

Postitus Postitas fooniks »

lugedes selle optilise sihiku nime siis mida võiks tähendada järgmised asjad (VX-L 30mm 6,5-20x56)
/VX-L/ -???
/30mm/ eeldan et see tähendab ava suurust kuhu vaatan.
/6,5-20x56/ see arvude rida peaks tähendama et suurendus on 6,5-20x kuid kas sellise suurendusega on jahis midagi peale hakata? kas see on seadusega lubatud (kusagilt kuulsin et üle 12* ei ole lubatud.

oskab keegi selle riista kohta midagi rääkida tema kasulikusest, otstarbest, vastupidavusest ja sobivusest meie kliimasse?
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Optiline sihik on selle poolest kasulik, et toob kauged asjad sulle lähemale, on võimalik täpselt sihtida.
Leupold-optikad on igati maailmaklassi optikad, sobivad meie kliimasse.
Konkreetne jahi jaoks eriti ei sobi, liiga suur suurendus, sobib rohkem tiiru täpsuslaskurile, lubatud on mistahes suurendusega optika.
Jahi jaoks on täiesti piisav 3-9x või 3-12x suurendus. See 30mm täh. kesktoru mõõtu ja tähed on seeriatähised ja 56 on optika esiläätse mõõt.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui spetsialiseeruda puhtalt hane ja rebase peale, oleks optika nende parameetritega nagu rusikas silmaauku. Kui otsid universaalset asja siis loe puukoi juttu.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

pisilisa

Postitus Postitas Arles »

12 kordse maksimaalsuurenduse "kõlakas" tuleb harjutusest VSS- seal tõesti ei tohi sihikul suuremat suurendust peale keeratud olla. Optika võib kasvõi 60 x lubada ..
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
vanaisa
Postitusi: 2
Liitunud: T Mai 03, 2005 7:14 pm

optika-leopold 6-20-30mm

Postitus Postitas vanaisa »

Mina kasutan sarnast optikad, aga ainult lasketiirul, kus ma lasen 300-900m.
Jahi relval sarnane optika ei ole yldse sobiv, looga suur ja liiga tugev, ma ei taha mitte pruuni karvu vaadata kui ma otsin kuhu kuuli panna kui ma tahan hirve laska. Selleks on 1-5 optik kyllalt.
Tervitades
vanaisa.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Optiline sihik Leupold VX-L 30mm 6,5-20x56 Varmint

Postitus Postitas wsm »

Optiline sihik Leupold VX-L 30mm 6,5-20x56 Varmint on väga heade omadustega pikamaa laskmiseks.Üks klik 1/10 Moa, super sihik :lol:
Seerial VX-L spetsiaalselt tehtud relva lukukoja poolt väljalõige,et saaks sihikut paigaldada võimalikult lähedale relva rauaõõndele.Mida väiksem rauaõõnde ja optika tsentri vahe seda täpsemini saad lasta.Sellise optika kinnitamiseks oleks vaja kasutada "super low" kõrgusega optika kinnitus rõngaid. :!: Kuna sellisel optikal kaalu omajagu on soovitus magnum relvadel see kinnitada ühele pikale optika alusele Picatinny või Weaver.
Isiklikult arvan ,et Eestis saab Leupold jahimeeste seas suure heakskiidu :!:
Teistele postitajatele:
Ei maksa laita, kui ei tea.
Jahil tuleb suur suurendus alati kasuks,seda tuleb osata kasutada. :!:
Omal hea näide: söödal kümme kesikut vaja võtta kultkesik,vaatad optikast kel munad ja oma. (kuuvalge õhtu, lumi,150m,optikal pealekeeratud suurendus 20 korda :lol: )
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Mitte lukukoja poolt väljalõige vaid (rauapoolse) objektiivi otsas õnarus mis võimaldab seda sihikut väga madalale raua kohale paigaldada.
VX-L 30mm 6,5-20x56
30 mm on optika korpuse diameeter!
http://www.leupold.com/products/vx-l.htm
Vasta