Optalens - tippkvaliteet, või bluff?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Optalens - tippkvaliteet, või bluff?

Postitus Postitas Shogun »

Olen juba paar aastat Optalens'i punatäpiga optika omanik (1,5-6*42 IS), kuid tõtt-öelda pele esmast lähemat tutvust ka pisut pettunud ja umbusklik soetatud kaubamärgi suhtes. Probleeme pole küll esinenud risti paigalt põrumise vms mehaanilise hädana, aga punatäpi eredus (liiga ere) ja (minu arvates) väheldane valgusjõud jätavad soovida. Samas, kui lugeda Browning'u kodulehte, või mõne Optalens'i edasimüüja oma, jääb mulje, et tegemist tippkvaliteeti esindava kaubamärgiga? On kellelgi ehk veel kogemusi sedasorti optikaga?
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ühel jahikaaslasel oli üks Optalens kasutusel mõned aastad. Kurtis sama muret, et täpp liiga ere. Sellest probleemist ta sai ta jagu tänu kellegile hakkajale elektroonikule - muudeti takistust suuremaks -> täpp sai nõrgem. Muidu oli olnud üle mõistuse ere st et hämaras ei saanud kasutada.

Mis kvaliteeti puudutab, siis mõne aasta oli "rahul" olnud, siis ostis Zeissi... Oli ikka hämaras jäänud puudulikuks. Aga muude murede üle ei olnud tõesti vist kurtmist.
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Vähe loll soovitus, aga minul ununes ükskord punatäpp sisse mõneks päevaks. Kuid asja plussiks oli see, et patarei oli nii tühjaks saanud, et ainult väga vähe helendas risti keskel. Enne ka oli liiga ere, kuid peale seda kasutada väga hea.
...kohe metsa...
tikkamees
Postitusi: 3
Liitunud: E Veebr 01, 2010 10:06 pm

Re: Optalens - tippkvaliteet, või bluff?

Postitus Postitas tikkamees »

mul ka Trapperist soetatud Optalens ja oli ka täpp liiga ere,st kogu optika oli punast kuma täis.Kuna töötab kahe patareiga siis võtsin ühe välja ja sent asemele ja asi OK. :idea:
Tiberius
Postitusi: 16
Liitunud: T Mär 31, 2009 2:01 pm

Re: Optalens - tippkvaliteet, või bluff?

Postitus Postitas Tiberius »

Mul ka 3-12x56 punatäpiga Optalens. Kirjade järgi 30 aastat garantiid. Ostsin Lätist. 5 aastat kasutusel.Täpselt sama jama-punatäppi kasutada ei saa.Mingeid muid probleeme pole olnud. Valgusjõudu selle raha eest küll. Muidu kõva tükk. Paar aastat tagasi ei usaldanud jääd ja hakkasin mahalangenud puud pidi üle kraavi ronima. Tasakaal läks ära ja käisin selili vastu jääd. Püss oli muidugist selgas... Mõtlesin, et nüüd on küll optika kutu. Päev hiljem proovisin tiirus. Kõik jumalast ok-polnud vaja midagi isegi timmida. Kurioosne oli see, et jää katki ei läinudki. Oli mul vaja mööda puud ronima hakata... :lol:
Vasta