optika kuni 25000

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

<Traks> kirjutas:Õnnestus katsetada Kahles CSX-i. Tundub isegi oma hinda väärt olema. Peitenupuga punatäpp (reguleeritav). Ja iseenesest 3-12 x 56 L on päris kõvad mõõdud. Suurim miinus ongi eemainitud mõlkide sisse surumine peale panekuga. Vaatamata sellele, et paberil taevani kiidetud korpuse vastubidavus, on see oht suur. Aru ei saa ma sellest kas need eri kaugusega resiimid end ära tasuvad (ABC) mida ainult spetsiaalse võtmega muuta saab.




mz süsteemi mõtled siis? Miks mitte, tiirus ja varitsusjahis võib kohati üsna asjalik olla.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

<Traks> kirjutas:Aru ei saa ma sellest kas need eri kaugusega resiimid end ära tasuvad (ABC) mida ainult spetsiaalse võtmega muuta saab.


Ikka tasuvad. Kasutusvõimalusena kaks varianti, kas ühele moonale peale sättida erinevad laskedistantsid või ühele distantsile mitu erinevate parameetritega laskemoona. Ja seda võtit sul vaja ainult tiirus, kui optikat peale lased.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Kuna multizero mõte on ära nullida kõrguskorrektsiooni vajadus, siis arvan, et ennekõike sobibki ta tiiru. Lased sisse nii 100, 200 kui 300 m ja hiljem samadel distantsidel lastes kõrguskorrektsiooni vajadus puudub. Jahil on asi suti keerulisem, kuna loom ei seisa täpselt 100 või 300 peal ja seetõttu pead ikkagi tegelema kõrguse korrigeerimisega siia või sinnapoole. Kui on kaugusmõõtja, et saad looma kauguse täpselt ära mõõta ja loom on mõnele "nullile" suhteliselt lähedal, siis muidugi on asjast abi.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kraavik kirjutas:Kuna multizero mõte on ära nullida kõrguskorrektsiooni vajadus, siis arvan, et ennekõike sobibki ta tiiru. Lased sisse nii 100, 200 kui 300 m ja hiljem samadel distantsidel lastes kõrguskorrektsiooni vajadus puudub. Jahil on asi suti keerulisem, kuna loom ei seisa täpselt 100 või 300 peal ja seetõttu pead ikkagi tegelema kõrguse korrigeerimisega siia või sinnapoole. Kui on kaugusmõõtja, et saad looma kauguse täpselt ära mõõta ja loom on mõnele "nullile" suhteliselt lähedal, siis muidugi on asjast abi.



Kuna Mz süsteemil 5 erineva kauguse/moona võimalus siis 50m kaupa kaugust tõstes oleks mõtekam, seda vähemalt minu arvates, 500m pealt niikuinii ei õngitse.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Eraser kirjutas:Kuna Mz süsteemil 5 erineva kauguse/moona võimalus siis 50m kaupa kaugust tõstes oleks mõtekam, seda vähemalt minu arvates, 500m pealt niikuinii ei õngitse.


Millegipärast mäletasin et 3. Aga siis jah kataks 100-300 m distantsid ilusasti ära ja oleks abiks küll.
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

kraavik kirjutas:
Eraser kirjutas:Kuna Mz süsteemil 5 erineva kauguse/moona võimalus siis 50m kaupa kaugust tõstes oleks mõtekam, seda vähemalt minu arvates, 500m pealt niikuinii ei õngitse.


Millegipärast mäletasin et 3. Aga siis jah kataks 100-300 m distantsid ilusasti ära ja oleks abiks küll.



No jutu järgi on 5, praktilist kogemust mul ka peale lihtsalt läbi nende kiikamise pole.
Kasutaja avatar
<Mario>
Postitusi: 82
Liitunud: T Jaan 09, 2007 4:35 pm

Postitus Postitas <Mario> »

Optikal, mida mina katsetasin, oli neid 3.
OÜ kauplus Matkaplus
Keskväljak 18, Paide
<Matka-, Kalastus- ja Jahitarbed>
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

<Traks> kirjutas:Optikal, mida mina katsetasin, oli neid 3.



Esmakordselt on multizero≥ kaugmaa laskmise mehhanism kättesaadav jahimeestele. Mittesuurenduv rist ja unikaalne multizero≥ süsteem tõstavad kaugmaa tulistamise uuele tasndile. Multizero≥ süsteem võimaldab optikat sisse lasta kuni 5 erineval distantsil või tulistada kuni 5 erineva moonaga kusjuures sihtimispunkt langeb kokku risti tsentriga.

3-ga pole mina veel kohanud. Kuid väga võimalik, et on, pole Kahlest eriti näppinud kah. Igatahes nii on kirjas Baltichunteris ja veel mitmes ingliskeelses artiklis.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Optika 223 varmintile

Postitus Postitas Heino »

CZ 527 cal 223 varminile tahaks panna Leupold VX-III 3,5-10X50 punaristiga optika. Mis arvate, kas on piisav või mitte, või äkki hoopis liiga palju?
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Tellisin selle optika USA-st ja illumineeriva risti asemel (ill german #4) asemel sain ma punaTÄPI. Ei hakanud tagasi kah saatma, kuna tegelikult suurt vahet pole, kas särab sul rist või täpp. Pimedas lastes võib valgustatud rist isegi kehvem olla.

Aga 223 varminti peale on 10x suurendusega optika isegi vähe. Kaliiber on väikeuluki oma ja lasta kannatab sellega kenasti ka 200-300 m pealt, kui oskusi on. Kaugelt laskmiseks kasutad nagunii mingit tuge ja siis võib suurendus ikka vihasem olla. Min 12x võtaks ma ise sellele. Aga minuarust suurendusest tähtsam on rist. See peaks olema mingi varmint rist ehk rist, millega saad kõrguskorrektsioonis konkreetsetele tulpadele toetuda. Swarol on TDS selliseks ristiks, Kakukese Meoptal oli sarnane rist, Leupoldil on selliseks ristiks Varmint Hunter jne. Või võtad Kahlese multizero optika, kus saad 5 erinevat distantsi sisse lasta ja eriline kõrguskorrektsiooni vajadus puudub.
peeter

Postitus Postitas peeter »

kraavik kirjutas:Tellisin selle optika USA-st ja illumineeriva risti asemel (ill german #4) asemel sain ma punaTÄPI. Ei hakanud tagasi kah saatma, kuna tegelikult suurt vahet pole, kas särab sul rist või täpp. Pimedas lastes võib valgustatud rist isegi kehvem olla.

Aga 223 varminti peale on 10x suurendusega optika isegi vähe. Kaliiber on väikeuluki oma ja lasta kannatab sellega kenasti ka 200-300 m pealt, kui oskusi on. Kaugelt laskmiseks kasutad nagunii mingit tuge ja siis võib suurendus ikka vihasem olla. Min 12x võtaks ma ise sellele. Aga minuarust suurendusest tähtsam on rist. See peaks olema mingi varmint rist ehk rist, millega saad kõrguskorrektsioonis konkreetsetele tulpadele toetuda. Swarol on TDS selliseks ristiks, Kakukese Meoptal oli sarnane rist, Leupoldil on selliseks ristiks Varmint Hunter jne. Või võtad Kahlese multizero optika, kus saad 5 erinevat distantsi sisse lasta ja eriline kõrguskorrektsiooni vajadus puudub.


Soovitan 223-ga kokku sobitada sarnane sihik Meostar R1 4-16x44 Tactic Mildot ristiga , see on just sellise kaliibri jaoks tehtud spetsiaalselt !
http://www.meopta.com/index.php?id=131&lang=en , parim hinna ja kvaliteedi suhe - see ei pea kûll paika Jahipaunast ostes ;)
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

peeter kirjutas:Soovitan 223-ga kokku sobitada sarnane sihik Meostar R1 4-16x44 Tactic Mildot ristiga , see on just sellise kaliibri jaoks tehtud spetsiaalselt !
http://www.meopta.com/index.php?id=131&lang=en , parim hinna ja kvaliteedi suhe - see ei pea kûll paika Jahipaunast ostes ;)


See .22-250 peale vist kah sobiv asi ?
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

22-250 ju veelgi rohkem kaugemaa kaliiber kui 223, seega usun sobivat sinna veelgi paremini :D Ainus probleem sellel meostaril tundub olevat avatud reguleerimisnupud - võib kergesti paigast ära minna. Aga ju see on kah kuidagi välditav.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Leupold

Postitus Postitas Heino »

Mul on 308 win peal 4,5-14x50 ilmselt oleks siis tark tegu see ümber tõsta peenema peale ja panna 3,5-10 308-le. Esimese Leupoldiga olen väga rahul, seetõttu vaatan samas suunas.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

peeter kirjutas:
Soovitan 223-ga kokku sobitada sarnane sihik Meostar R1 4-16x44 Tactic Mildot ristiga , see on just sellise kaliibri jaoks tehtud spetsiaalselt !
http://www.meopta.com/index.php?id=131&lang=en , parim hinna ja kvaliteedi suhe - see ei pea kûll paika Jahipaunast ostes ;)


Lingi meile kah, siis kus kohas see kirjas, et spetsiaalselt .223 REM-ile see konkreetne Meopta sihik, mida soovitad.
Mil dot sihik neile, kes sellega ka midagi peale oskavad hakata, enne tulistamist vastavalt objekti suurusele kaugus määrata, seejärel klikid keerata ja siis tuld.
Kui üldse jahitingimustes kauglasku sooritada, siis algajatele ikka kaugusmõõtja tasku ja relva peale Leupoldi Varmint Hunter ristiga sihik. Kaugusmõõtjaga mõõdad kauguse ära ja siis sihid vastava kriipsuga ja kui tuult enam-vähem hinnata siis külje peale paranduse vastava täpi juurde ja tuld.
Vasta