Artemis 3100 1-4x22 mis otstarbeks

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
peeter

Re: Artemis 3100 1-4x22 mis otstarbeks

Postitus Postitas peeter »

ubin kirjutas:Mis otstarbeks on tehtud selline optika.

http://jahipaun.ee/index.php?linkid=3&c ... ted_id=185


Ma usun , et sellega saab edukalt jahti pidada . Olen kohanud erinevatel jahiradadel nii meil kui mujal sadade kaupa tegelasi , kes suure ôhinaga lâhevad 8-12 x zoomidega metsa ja tulevad sealt vâlja tagasi 3-4 x suurendusega . Kôiki neid ûhendab veel ûks ûhine omadus 98 protsendil juhtudest , nad on oma supersuurendustega miskipârast môôda lasknud .
Samas neid , kelle on sarnane optika , neid ma pole vâga kuulnud kurtmas ja neid on jârjest rohkem . Ka neil on ûks ûhine omadus , nad on vâga rahulolevad , vâhemalt jâtavad endast sellise mulje !
Metsline
Postitusi: 55
Liitunud: K Mär 14, 2007 5:54 pm

Re: Artemis 3100 1-4x22 mis otstarbeks

Postitus Postitas Metsline »

Eeru kirjutas:

Mina näen sellise optikaga püssi teinekord unes...
20/76 ja 5.6x52R versioonis.


Miks just sellist püssi, ise arvasin, et sellisele oleks just midagi võimsamat hea, millega sokku, rebast hane võtta. mul endal midagi sellist relva silmapiiril ja vaatasin 4.5-14x50 Leupoldi optikat
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ubinale nõuks veel niipaljut, et samaks otstarbeks pakuvad paljud tootjad 1,5-6x42 toru. Praktikat ei oma aga "matemaatika" :D eeldab et om hämaras võimsam ja varitsuse/hiilimise tarbeks suurendust ka rohkem. Punase punniga isendid kipuvad 20 tonni ligi.. :twisted:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Kas keegi siinsetest foorumi külastajatest ei uurinud hiljuti kollimaatorile nn. suurendusvarianti? Ei ole "kollika" fänn ja nn. lähivõitlusel eelistan "otseandmist" mis oli minu jahimehe tee alguses "kuivalt" kätte õpitud sileraudse kui ainuvõimaliku jahirelva kasutusvariant (need nn. vene kroonu torud olid olemas küll, kuid "hea kinnitus" oli ainult pukile). Sellest ka kahjuks juba manalateele läinud jäägri "kuiv õpetus"- kui relv palges, siis kaba + põsk-korralik kontakt ja ka sihtimispunkt paigas. Seda pidada saama treenida ainult "kuivalt". Seetõttu tundub ka antud variant "ajujahil" kollimaatori või lahtise sihiku asendusena kasutusel olevat. Fakt on aga see, et tema nn. vaatenurk on väiksem lahtisest sihikust ja kollimaatorist. Varitsusjahil olles aga usun, et suvaline "optiline" sihik on etem nn. lahtisest sihikust (loom tuleb enamjaolt hämaras-pimedas ja siis on isegi nn. vene toru juba siledal jahikal kõva sõna. See muidugi on minu isiklik kogemus ja arusaam :lol: .
Lisaksin veel Peetri kommentaarile, et ka minu jahiseltskonnas olnud mõned jahimehed "vingete" optikatega, kes laskekatse tegemisel "põrunud". Jutu käigus alati küsinud-millise suurendusega lasid? Vastus juba ette teada- ikka suurimaga. Minu küsimuse peale, et kuhu siis sihtisid- tihti vastus olnud, et ikka pihta...
Kui aga soovitasin keerata suurendus miinimumi, siis alguses kisa suur- milleks?- aga järgmisel katsel laskekatse tehtud (proovitud ka "looduslikult" väliselt erinevate tiirude kuigi tehniliselt samastega.).
Kokkuvõttes tundub, et Eesti inimene peab kõik omal nahal järgi proovima-teiste katsetused on 100% "pask".
Lisan veel, et see on minu arvamus asjast vastavalt isiklikule praktilisele kogemusele ja ei pretendeeri kuskilt otsast "absoluutse tõe" auhinnale. :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Laskekatsel 50m siga lasen suurendusega 6. 100m jooksvat põtra suurendusega 10. Mingit probleemi. Sia peal jõuab ka rõngad ä lugeda ja täpse koha välja sihti.
:D
Metsas nüüd küll teine asi. Rõngaid netu. Seal liinil seistes tavaline, et kasutan 4 ja 3 suurendusi. Samas pannakse pikk ka vahel põllule ülejooksu kohta. Seal ika 6 või 8.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

soovitan soojalt 1,5-6x42-te,pooleteistkordse suurendusega lased nagu lahtiste sihikutega ja mõlemad silmad lahti ja kuuekordsega nokid ka kahesaja pealt ja nägemisväli on suurem kui 56-se läätsega optikal,ise ksutan praegu samade parameetritega Zeissi,siga rahul!!!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

kaalikas kirjutas:soovitan soojalt 1,5-6x42-te,...,siga rahul!!!!!!!!!!


no kui siga on rahul, ja paistab et mees kah, mis siis viga :lol:

Aga 1.5-6x42 on hea universaalne lahendus, hoolimata siin kõlanud hoiatustest võin kinnitada, et annab hämara-aega juurde küll (kasutan Kahlest).
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
sada
Postitusi: 334
Liitunud: N Juul 29, 2004 12:13 am

Postitus Postitas sada »

Mis eelis sellel 22mm objektiivil on näiteks suurema ees?Suurem vaatenurk, väiksem kaal? valgusjõud peaks ju igal juhul sitem olema.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

sada kirjutas:Mis eelis sellel 22mm objektiivil on näiteks suurema ees?Suurem vaatenurk, väiksem kaal? valgusjõud peaks ju igal juhul sitem olema.


Sitt on sul mujal, aga asja mõte on laiem nurk. Ajujahis igati abiks ning ajujahti vaevalt pimedas peetakse.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Soetasin ajujahiks samalaadse sihiku Shirstone Gold 1,7-5x24 punatäpiga, 30mm toru. Vaatenurk 100-l meetril 23,3- 8,6 meetrit. hämaras laskmiseks abiks ka pisike punatäpp risti keskpunktis. Tundub päris mõnus riistapuu, väheke harjumist ainult tahab. Kollimaator jäi lahjaks vintrelva jaoks, panen selle sileda peale tulevikus.
Valgusjõudu lisab minu arust piisavalt, päris pimedas ju paugutama ei lähe. Laupäeva õhtul oli ca 100-l meetril orasepõllu peal vastu tumedat metsa silmaga näha ainult ähmane kitse siluett, läbi optika uurides oli loom selgelt näha, piisav laskmiseks.
Minu arust eelis suuremate optikate ees just ajujahil on väiksemad mõõtmed, suur vaatenurk ja kergem kah. Lihtsam ka metsas liikuda.
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

see nn. valgusjõud ei sõltu küll esimese läätse läbimõõdust,ei ole mitte ,et mida suurem seda valgem!
In fact You look like a shit!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kaalikas kirjutas:see nn. valgusjõud ei sõltu küll esimese läätse läbimõõdust,ei ole mitte ,et mida suurem seda valgem!


Tohoh? Et kohe üldse ei sõltu või ? Vaata aga, kestvad füüsikaseadused nüüd peapeale pööratud lausa. Objektiivi läbimõõt ikka ajast aega olnud opt. seadme poolt "kinnipüütava" valgusehulga üheks mõjutajaks.

BM
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

no ma ei tea võibolla olen silmahälvik,aga ma oma 42 läätsega Zeissil ja 56 läätsega Zeissil küll hämaras mitte mingit vahet ei ole täheldanud,ainuke vahe,et 42 on nägemisnurk suurem!!!!!!!!!!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Kui tahad neid optikaid võrrelda,siis tuleb seda teha täitsa pimeda piiril.Omal mõlemad olemas ja väike vahe ikka sees.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

kaalikas kirjutas:no ma ei tea võibolla olen silmahälvik,aga ma oma 42 läätsega Zeissil ja 56 läätsega Zeissil küll hämaras mitte mingit vahet ei ole täheldanud,ainuke vahe,et 42 on nägemisnurk suurem!!!!!!!!!!!!!!!!!


Kas max suurendus on neil objektiividel sama? Juhul kui sa võrdlesid näiteks x-6X42 ja x-12X56 torusid, siis võib neil tõesti valgusjõud sama olla, aga sel juhul võrdlesid sa võrreldamatut. Ja üldjuhul ongi ühe "rea" optikate vahe mitte selles, et ühel on hele ja teisel tume pilt, vaid et ühega mingil hetkel enam ei näe, aga teisega veel näed.
Vasta