Optika hooldus!

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Optika hooldus!

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Usun ,et kõik optika kasutajad on puutunud kokku probleemiga optika läätsede puhastamisest! Eriti annab see tunda märjas metsas mütates! Muidugi on olemas kaitseklapid jne. ,aga kõige hoolsamagi hoidmise puhul on vaja läätsesid puhastada.Küsiks asjatundjatelt ,et millega ja kuidas seda siis lõpuks kõige optikasõbralikumalt teha :?: Siin keegi mainis ,et on oma optika läätsele kriipsu peale saanud ja teine mees väitis ,et on remontinud ja paigaldanud sadu optikaid! Kuidas asi peaks käima ?
Selge on see ,et suvalise mantli v särgi nurgaga läätsesid nühkides ,midagi head loota pole! Sealt siis algavad need optika näitajate langused. Ise kasutan prillipoest ostetud spets lappi ,mis on plastik futleris ja mingit prillide puhastamise vedelikku,mida saab läätsedele pritsida. Tegelikult ei tea ma kas see on õige! Olen kuulnud mingitest erilistest lappidest mis pidavat ainult tupsutades(hõõrumatta) läätsed puhastama,selge see ,et väiksemgi kõvem kübemeke võib hõõrudes läätsed rikkuda!
Antke tulla ,mida asjast teate :!:
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kõlbab sama tehnika mis ka kõikide foto- ja muude läätsede tarbeks.
kunagi filmikoolis õpetas operaatoritöö õppejõud meid, et kuivpuhastus jätab varem või hiljem läätsele jälje.
soovitas ainult märgpuhastust, s.o. puhastusvedelikku ja spets. paberlappe.
ise puhastan märjalt kodus - ja kui väljas vaja peaks minema, siis sama lapiga mis prillidegi tarvis taskus.
kuuekäis ja särgiäär ei sobi kohe kuidagi. ehk küll ka kohesel vaatlusel mingit silmaganähtavat kriimu ei näe, on pikemas perspektiivis kahju kindlasti tulemas.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

optika hooldus

Postitus Postitas Kallekke »

Ise kasutand Opti-Cleaner sprayd -Instrumentarium OY toode.
Ja läätsede puhastus lappidega õrnalt üle, keerates lapi pinda läätsest eemale. kindlasti ei tohiks hakata läätse kuivalt nühkima mingi suva paberiga,sest üldkasutatavates paberites pidavat liiva sees olema.
suure puuvillasisaldusega spets läätse lapid selleks väga sobilikud.
kui nüüd läätselapikestega ainult kuivalt üle tõmmata,kribib ta ikkagi läätse kattekihile mikrokriimud peale, mis hakkavad matistama läätse pinda,seepärast spets puhastus vedelik alati hea valik.muidugi on ka olemas sellised puhastus pintslid nagu Lenspen. Ameerika poistel ka igasugu vedelikke olemas, mis jätavad kaitsekihi ,täidavad mikromõrad ja kaitsevad ka uduseks minemast-kindlasti tuttav probleem kõigile tornimeestele, kui siga sihtides kogematta optika uduseks läind sinna peale hingates.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

kodukootud vihjena ja käepäraseim: materjaliks vana puhtakspestud flanellsärgi suvalises ja soovitud suuruses rebitud räbal, toimivaks niiskustandvaks vedelikuks oma kopsuaur. Ettevaatlik tuleks olla puhumisega, kui närvis oled siis võib ka tatipritsmeid tekkida, need oluliselt pikendavad optika briljantselt selgekssaamise aega.

On mul ka spetsvärk püssi optika puhastamise ja hooldamise jaoks olemas, endal tütar tööl prillipoes sisseostjana. Teab optikast ja läätsedest, jahi eripära arvestades muidugi teda eksperdiks antud temaatikas ei paluks.
Aga võin kasvõi vande all kohtus kinnitada: mingit hoomatavat vahet pole läbi relva optika vaadates, puhastad ja hooldad seda viimase peal spreidega või nühid hingeõhuga niisutatud läätse pealispinda pehme koega kaltsuga, seda siis jahimehe jaoks.

Tiirus muidugi võivad olla teised kriteeriumid.
tiondrip

Postitus Postitas tiondrip »

mis puutub opti- cleanerisse sis eestikeelses kasutus juhendis tõesti kirjas, et kasutatakse optiliste ja kaitseprillide ning binoklite puhastamiseks ja prillikandjana pean tunnistama, et on tõesti hea asi just aurutõkestamisel.Talvel annab see eriti hästi tunda kui külmast sooja kätte tulla, siis jäävad klaasid puhtaks - seda juhul kui on eelpool mainituga puhastatud, aga vastasel juhul löövad koheselt uduseks. Mis nendesse spetslappidesse puutub siis peab ka siin Kallekkesega nõustuma ja võin kihla vedada, et nad on paremad kui lihtsalt flanellist lapike. Ise kasutan sellises pakendis olevaid lapikesi Pilt
ja olen nendega rahul.Kogu seda staffi saab osta ma eeldan et suvalisest prillipoest vedelik maksab ca 50 eeku lapi hinda ei oska öelda kuna see anti kauba peale :)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise kasutan ühekordseid miski piirituse laadse asjaga immutatud lappe (Clara), mis mõeldud prillide puhastamiseks. Täitsa rahul. Olen üritanud jahti spets prillipuhastuslapi kaasa võtta, aga finaal on ikka see, et kui vaja lasta ja optika udune, saab käisega kiirelt üle käidud. Ei tea kus see minu mõistus vahepeal käib? :evil:
Kahest teisest foorumist ka juttu optika puhastamisest. Neil meestel peavad optikad eriti puhtad olema.
http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=125
http://www.fotokala.ee/foorum/read.php? ... eply_41631
http://fotokala.ee/fiki/index.php/Objek ... uhastamine
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

,,mine prillipoodi ja küsi ...anti fog ... uduvastane (50 grammi mingi 95 eeku umbes ) siis,,,ja pihusta puhastuslapile,,mitte optikale ja õrnalt siis pühid sopa maha,,anti fog tagab selle , et klaasid ei lähe peale hingates uduseks,,kuigi külma ilmaga ikka midagi tekib sinna mingi jama , aga ise kasutan ja olen väga rahul . :D
tegelt ega niiskus optika pinnalt kao vaid muutub läbipaistvaks,,,tegemist nimelt staatilise elektriga optika pinnal ja see vedelik aitab seda kõrvaldada , tänu sellele on võimalik kenasti läbi vaadata kiikrist :P
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Vasta