Hawke optikad .

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
UNN
Postitusi: 84
Liitunud: L Apr 15, 2006 5:08 pm

Postitus Postitas UNN »

Osta nigthforse ja näed kauem.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

UNN kirjutas:Osta nigthforse ja näed kauem.


Fakt on see et kui valgust ei ole siis ei ole. Ükski Swarowski, Zeiss, S&B ega ka Nightforce seda juurde ei tekita. Nad pakuvad võimalust olemas olevat vähest ära kasutada, aga kui on pime siis on pime, maksid sa 30 000 või 3000.
Prügikala
Postitusi: 10
Liitunud: E Mär 08, 2010 10:40 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas Prügikala »

Endal kasutuses juba mitmendast aastast selline isend.http://www.hawkeoptics.com/global/rifle ... /index.php. Valguse koondamise kohta siis nii palju et,sai õhtul tiirus veel lastud 125 m.peale märki,kui palja silmaga märklauda näha polnud,kuid lasta sai sellega veel vabalt.Ainuke häda tal jh et see rist valgustab optikat seestpoolt,reguleeri see tal nii nõrgaks kui tahad.Selle raha eest on pilli ülearugi,ise soetasin ta Britist kui sääl aastaid tagasi sai leiba teenitud.Hinnaks maksin vist u.2600.-eesti raha ja mingid jaladki anti kaasa,mis siiani sahtlipõhjas vedelevad. :lol:
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas vanakärss »

Mõned aastad tagasi ostis Scoutspataljon need optikad prantslaste FR F-2 snaiperpüsside peale.Sihikuristi oli võimalik helendama panna nii roheliselt kui ka punaselt.Ma enam ei mäleta suurenduse diapasooni.Aga jama oli selles,et pilti selgeks ei saanud,palu või põlvili ja läks pidevalt "pealt"ära.Järelikult ei kannatanud "pauku"välja.Üldiselt tundus üsna saast olema.
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas ceemic »

Upitan offtopicuga teemat.

Kui kaua on Eesti edasimüüjate poolne garantii sellistele optikatele (ning üldse sarnastele toodetele)?
Reeglina teostatakse max 6-36 kuu jooksul edasimüüja kuludega toote garantii/vahetus. Peale selle aja möödumist peab ostja oma kuludega kauba tootjale RMAsse saatma?

Tänud.
A. Le Coq Confidential
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas duv »

vanakärss kirjutas:Mõned aastad tagasi ostis Scoutspataljon need optikad prantslaste FR F-2 snaiperpüsside peale.Sihikuristi oli võimalik helendama panna nii roheliselt kui ka punaselt.Ma enam ei mäleta suurenduse diapasooni.Aga jama oli selles,et pilti selgeks ei saanud,palu või põlvili ja läks pidevalt "pealt"ära.Järelikult ei kannatanud "pauku"välja.Üldiselt tundus üsna saast olema.
Eesti kaitseväel prantslaste snaiperpüss, mingi poolpiduse optikaga, millel rist ära põrub, parem võiks Scoutspataljonil osta Prantsuse konjakit(kindlasti kvaliteetne asi võrreldes püssiga), oleks vähe mehisem tunne lahingusse surema minna. No, kui need relvad on soetatud paraadi jaoks pole muidugi hullu.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas andrus »

duv kirjutas:, parem võiks Scoutspataljonil osta Prantsuse konjakit(kindlasti kvaliteetne asi võrreldes püssiga), oleks vähe mehisem tunne lahingusse surema minna.


Mina sinu asemel ei mõnitaks Scoute.
jahismurf
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas kirp »

ega sõdur enda püssi peale optikat vali, ikka ministeeriumi härrad/prouad teevad Eesti riigi vähempakkumisseadustiku järgi oste. Eks sihuke kõige odavama ostmine viibki selleni. Ja mede riigikese haldus-suutlikus on nii õhukeseks lihvitud, et suure riigi militaartellimuste vurfi välja ei vea. USA-s olla tellimise endale saamiseks väga tihe rebimine (riiklik ost ju kindel ots ja pikaks ajaks) ja nõuded spetside osas väga karmid. Annas Jummal, et sihuke sihikunäide on erand ja muu on tasemel :(
mola
Postitusi: 63
Liitunud: R Sept 16, 2005 3:11 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas mola »

Hawke optikaga M14 ehk TP1 on ajalugu (elav näide kuidas mingid kontorirotid katalooge sirvides avastasid, et ilus optika odava raha eest)
TP2-l on korralik S&B, kuid sellel püssil olid alguses probleemid sihikukinnitusega.
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas duv »

andrus kirjutas:
duv kirjutas:, parem võiks Scoutspataljonil osta Prantsuse konjakit(kindlasti kvaliteetne asi võrreldes püssiga), oleks vähe mehisem tunne lahingusse surema minna.


Mina sinu asemel ei mõnitaks Scoute.

Scoutide mõnitamisest asi kaugel, otsuse varustust, relvastust osta teevad ju tavaliselt need, kes kes ise rindel surema ei pea. Siinkohal meenub koolivenna vanaisa jutt, kes ise võttis I MS osa tsaariarmees. Rindesõdurile anti päevas 5 vintpüssi padrunit ja neid hoiti ainult rünnaku tarbeks, sest seal olenes sellest elu. Tahaks loota, et vähemalt käsirelvad on meie meestel tasemel, sest raskerelvastuse poolest ei jõua me ju nagunii suurriikidega sammu pidada.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas Eik »

vanakärss kirjutas:Mõned aastad tagasi ostis Scoutspataljon need optikad prantslaste FR F-2 snaiperpüsside peale.Sihikuristi oli võimalik helendama panna nii roheliselt kui ka punaselt.Ma enam ei mäleta suurenduse diapasooni.Aga jama oli selles,et pilti selgeks ei saanud,palu või põlvili ja läks pidevalt "pealt"ära.Järelikult ei kannatanud "pauku"välja.Üldiselt tundus üsna saast olema.



Väga üldistav jutt. Millised "need" optikad olid snaiperpüsside peal, mis mudel, Hawke'l optiliste sihikute valik suur ja ka hinnad erinevad. Ma ei ütle, et Hawkel probleeme poleks aga samas pole probleemide vaba ka ühegi teise optika tootja sihikud. Väga lihtne on hakata üldistama ja esimesena kohe sitta sihikut süüdistama, reeglina on ikka probleemne moon, relv, kinnitused ja filter (asub saabaste ja sihiku vahel). Meie oleme oma müüdud Hawke sihikutest praagi tõttu välja vahetanud 2 1500-3000.- EEK maksva sihikut (need on nüüdseks ka tootevalikust väljas) ja ühe 6500.-EEK maksva sihiku (vahetati välja ja nüüd töötab laitmatult) müünud oleme erinevaid Hawke sihikuid Eestisse ca'100 tk
Kasutaja avatar
ceemic
Postitusi: 60
Liitunud: L Juun 30, 2007 3:39 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas ceemic »

zakslane, oskad sa minu postile ka vastata?
Tänud!
A. Le Coq Confidential
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas Eik »

ceemic kirjutas:zakslane, oskad sa minu postile ka vastata?
Tänud!


Tootja annab 10 aastat garantiid Hawke optilistele sihikutele ja binoklitele. Tarbijakaitse seadus ütleb, et pretensioone võib klient eestis esitada 2 aastat peale kauba soetamist. 2 aastat peale toote müüki oleme meie oma kuludega kauba tootjale tagastanud. Tõenäoliselt kannab edasised transpordi kulud klient, aga ma küsin selle inglastelt täpselt järele ja annan teada.
vanakärss
Postitusi: 51
Liitunud: N Juun 04, 2009 4:51 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas vanakärss »

Herr Zakslasele niipalju,et helistasin tolleaegse snaiprigrupi ülemale-lubas vaadata,kas on miskit infi järel nondest optikatest.Niipalju panime kahepeale kokku,et olid 56 objektiiviga,6-24x suurendusega.MIL-DOT sihikupildiga ja risti valgustus oli kas punane või roheline.(sai lülitist reguleerida)Ja hinda küsiti nende eest üle 10000 eegu!Osteti nad "Sitisekist" (tont teab,kuis seda tegelikult kirjutatakse) Tallinnast.Igaljuhul nii meile siis öeldi.
Egas mu eelnev kommentaar polnud mõeldus sinu lugupeetud isiku solvamiseks,elik närvi ajamiseks.Konstanteerisin fakti,et need optikad,mis meie saime pehmelt väljendades "ei läinud mette!"
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Hawke optikad .

Postitus Postitas Andrus Michelis »

vanakärss kirjutas: Konstanteerisin fakti,et need optikad,mis meie saime pehmelt väljendades "ei läinud mette!"


Puht inimlikust huvist, et milline kaubamärks siis praegu tarvitusel on ja kas see siil läheb või kah mette?
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Vasta