kas ZOS või Veber

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Villem
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 10, 2007 7:20 pm

kas ZOS või Veber

Postitus Postitas Villem »

kumba võtta kas valtu käest zOs või Igori käest Veber
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

kas ZOS või Veber

Postitus Postitas wsm »

Sa Villem anna rohkem infot, milleks seda vaja ja mis torule neid soovid paigaldada :?:
Muideks, selliste optikate teemal vaata eelnevaid pealkirju, sealt võid leida ka midagi kasulikku :oops:
Villem
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 10, 2007 7:20 pm

Postitus Postitas Villem »

see läheks peale Cz 550 308 ´le
peeter

zos vôi

Postitus Postitas peeter »

Millise suurendusega optikat silmas pead ? Kirjelda tâpsemalt , mida otsid ...
Villem
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 10, 2007 7:20 pm

Postitus Postitas Villem »

3 - 9 x 50 punatäpp
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Kasutan zoz optikat ja siiani ei ole midagi halba öelda, hämaras näeb vägahästi, 4 - 12 x 50 valisin selle, kuna tal tolline toru. Kaliiber samuti 308
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Re: kas ZOS või Veber

Postitus Postitas Kallekke »

Villem kirjutas:kumba võtta kas valtu käest zOs või Igori käest Veber


Soovituslikult,ei kumbagi.

Mul siin mõlemad näha kui huvitab.

üks kestis pool aastat ja teine ei ole peale saanudki veel ja juba ei pea kohta.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: kas ZOS või Veber

Postitus Postitas VR »

üks kestis pool aastat ja teine ei ole peale saanudki veel ja juba ei pea kohta


Ah sa mait, küll nüüd ütles!!

Ehk ei olnud zos Valdu käest võetud. Muidu oleks garantiiga võinud tagasi tuua.
Ma ei soovitaks neid sihikuid lahti võtta endal, sest need on kokku pandud erinevalt Shmith&Bender'ist või Zeiss'ist sedasi et eesmärgiks pole lahti võtmine. Nende remont toimub ringi vahetamise teel.

Ja veel, mina müüks parima meelega ainult Shmith&Bender'i optilisi, aga need ostjad... Nemad "sunnikud" ei taha osta kahekümnetuhandelisi sihikuid alati. Ja ise ka ei tahaks nagu kingitusi teha kõigile..

Tervitades,
Villem Reinaas
peeter

Zos-sssshhh... vôi ZEISS

Postitus Postitas peeter »

Kuskil veebis oli nâha neid Zos sihikuid ûsnagi odavaid , Soomes vist. Punatâpiga mudelid hinnavahemikus 65- 120 eur-i . Pole siin kingituste tegemisega miskit pistmist . Lihtsalt "esmatarbekaupadele" on mââratud ebanormaalselt kôrged hinnad ,olematu kvaliteedi juures. Kallid kodanikud , optikate ostjad ! Lugege palun foorumit tâhelepanelikult , siin on seda teemat piisavalt lâbi arutatud . Ärge ostke omale optikaid , mis on toodetud jumal-teab kus .
Ostke firmasid millel on tagatud garantii . Jah , kui tahta 30 mm toru , 56 objektiiv ja punatâppi ..... , siis saan suurepâraselt aru kiusatusest osta mingi X -optika . Kuid tôesti kôik vâhegi tegijate sarnased mudelid on kaunis kallid , aga sugugi mitte kôik ei ole 20000 ringis. Vôiks ju siis osta lihtsalt mône odavama mudeli nende tootevalikust ja olla kindel ,et see asi toimib aastaid probleemideta . Kui oleks tahtmist olnud koguda ebakvaliteetseid optikaid , saaks neist vâikese nâituse teha … ja nende hulgas pole mitte vâhe olnud nii Zos , kui Veberi
toodangut . Sellise asja garantiikorras ringivahetamisel pola ka mingit iva , katki lâhevad nad kaunis ruttu .
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kasutan juba kaks aastat Veberit (hiinas tehtud, 3-9x50, punatäpp ja 30mm toru) ja ei märka nagu suuremat häda midagi.

tellisin vene netipoest samasugused Veberid ka kahele sõbrale. ühel paraku muudel põhjustel riiulis seisab, teine olla 30-06 CZ-ile peale pannud.

loomulikult ostaks ma Zeissi, Kahlese vms, aga minu jaoks on Veberil selle raha eest optikat küll & küll. kindlasti on Veber "pimedam" kui eelmainitud, kuid... sai ka ilma kuuta ööl siga lastud sellega.

ZOSi asjus ei oska midagi kobiseda, seega võrdlema ei hakka...
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Vaata see :"olen kaks aastat kasutanud "on üsna suhteline jutt! Keegi laseb selle ajaga 1000, keegi 100 ja mõni ütleme 10 pauku.Siililegi selge ,et mingist võrdlusest pole sedasi mõtet rääkida.
Kahtlematta,kui rahakott õhuke, on kiusatus suur see mõne tuhandene ära osta ja eks seda tehaksegi ja võib juhtuda ,et saad asjast mingit aega ka rõõmu tunda,aga kui relva vastu vähetegi huvi ja seda vähe tihedamini katsud ,kui need mõned paugud ,mis jahil kuluvad,siis peaks küll vähe tõsisemat asja proovima soetada.Sellel nn.laiatarbe kaubal kuramusel on vahel võime isegi paigast liikuda kuiva trenni tehes :cry: ,rääkimatta siis veel laskmisest. Milline nüüd see alumise otsa kõige esimene(odavam/sootsam) enam vähem "söödav "optika oleks ei oskagi kohe öelda.Võibolla võiks vaadata sinna Meopta riiulisse nende hinnad algavad vist sealt seitsmest kaheksast tuhandest (mingi 3-.....x40).Kindlasti ei tasu valida optikat (kuni c 10000 ) hinna järgi ,lootes ,et see kümne tonnine on tunduvalt parem kui mõni kolme tonnine. Mulle isklikult on küll jäänud mulje ,et meie kaubanduses uhatakse lihtsalt mõnele odavama klassi optikale üüratu juurdehindlus ja üritatakse seda siis kvaliteetsema asja pähe ostjale pähe määrida.Optikat soetades pidage ikka silmas kelle toodang,ilmselt on veidi kindlam argument kui hind.
Konkreetselt sellest ZOZ -ist olen enne juba siin negatiivselt kirjutanud ja olen jätkuvalt arvamusel -võib ju toimida ,aga kindlust pole!
Siis konkreetne soodus paketiga pakutav (Tikka+optia+.....)Sugulane soetas mingi aasta tagasi .Lasknud vast par-kolmsada pauku.Alailma vajas peale laskmist ja ikka ja jälle paigast ära .Pühapäeval siis kukkus see ristike lõplikult alla.Keerasin ta siis lahti ja tõsi mis tõsi,see kettake kuhu rist on kinnitatud kolab oma kohal vabalt ringi :wink: Poes muidugi väidetakse selle optika hinnaks oma kakspooltuhat krooksu,minu arvates on ta selline saastamarketi odav kaup,mida nüüdseks kõikvõimalikelt turu /laadakauplejatelt võib soetada,mida need kusagilt mõnesaja krooni eest hangivad.
Lõpetuseks ütleks ,et viletsat optikat soetades liitke hinnale iga kord peale järjekordset pealelaskmist padrunite hind ja varsti saab selgeks ,et soodus polegi nii soodus :(
Kivi kotti!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Lisaks kuldi jutule, et hea optika rist naljalt paigast ei lahku. Talvel astusin autosse püss käes ja jalad läksid alt püss kolaki vastu maad , arvasin et optika ( KAPS)on nüüd küll paigast läind aga tiiru ja sain teada et kõik on paigas!!!! Edu Zos ja muude optikate soetajatele .....!!
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Zos ei ole optika vaid vaatlustoru. Ära osta kunagi optikat millel on vähem kui 5 aastat garantiid. Zozi garantii on 6 kuud, selle garantii annavad normaalsed kingamüüjad kah. Kui ikka väga tahad annan oma tasuta ära. Ära samasse pange astu kuhu mina.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kui valima lähed kama2 mida siis vaata kindlasti sellega ka selliselt, et päike optikasse paistab. Mitte ära vaata jumala eest päikest. Siis ka saad juba aimu, et milline neist söödav on. Saastaoptika läheb seest halliks ja nähtava pildiga kehvad lood. Juba Meopta näiteks elab selle katse edukalt üle. Kuldi jutt miskit sellist mida ise ka rahakotile sõbralikuma isendi otsinguil kogenud.
VR võiks hea ärimehena pöörata asja pigem enda kasuks, mitte kiruda iga teema all kasutajaid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: kas ZOS või Veber

Postitus Postitas VR »

Tere taas,
Ära osta kunagi optikat millel on vähem kui 5 aastat garantiid. Zozi garantii on 6 kuud

100% nõus, ma ju kirjutasingi, et ostke S&B, sellel on 30a ilma mehaaniliste vigastusteta (mõlgid) garantii. Ja just selle brandi toodete kohta käiski kingituste mittetegemise jutt. Zos'i puhul teeme ju kingitusi, kui mõni pood müüb 7-8 tuhandega sama optikat, mille hind meil on 2,8-4,9 tuhandeni :wink: .
Zozi garantii on 6 kuud

KÕIK Raplast ostetud Zos'id on kaasa saanud soovituse anda teada (=tuua,saata postiga "vatever"), ka pärast kuue kuu möödumist tekkinud vigadest. Esmalt võiks muidugi helistada. Kui kaidojaht on selle Põlvamaal oleva mõlkis Zos'i omanik siis mul on kahju aga kui ükskõik missugune optika on mõlgiga (enamasti rõngaste jäljed), siis on tõesti garantiiaeg lõppenud!
Punatâpiga mudelid hinnavahemikus 65- 120 eur-i

Zos'i kõige odavam "punatäpiga" 3-12x42 ongi koos km-ga 100 eur-i
Aga härrased, säästkem ennast, kas Teil ei ole siis veel kogu vaht nende odavate optikate teemal väljas-lahtunud? Kui lugeda optikate-teemat siis on vist pooled postitused saasta ja saastamüüjate kirumine. Nendest postitustest saaks teha tubli referaadi, mille lõppsõna oleks - kui tahate odavat punatäppi, tellige see netipoest Soomest, Venest, veel parem Usa'st. Katki on ta enne kasutamist (või esimese kasutamise järel) nagunii. Siis vähemalt hea meel, et ükski eestlane ei ole kasu selle ette-teada-s..ta-asja müümisel saanud.
VR võiks hea ärimehena pöörata asja pigem enda kasuks, mitte kiruda iga teema all kasutajaid

..eeeii saaanud nagu point'ile pihta?! ..mille kasutajaid kirusin? Kui seda, et ei taheta häid optikaid osta, siis on olemas juhus, kui näitasin-andsin proovida enda tuttavale, ning tegin selgeks, et Toz-122 ei ole "kõige parem vintpüss". Ta oli nõus ja läks ostis järgmine päev selle Toz-122 Tallinnast, põhjendades mulle, et ma põhjendamatult vana head vene kvaliteeti ja hinna õiget suhet sellesse, muude asjaoludega, materdasin. Ma ei võtaks postitajate asemel ka kogu aeg kõiki asju näha oma mätta otsast (aga tegelikult vist peale selle saavutamist kaoks üks Eesti rahva eripära :roll: )

Pika jutu lõpetuseks veel optikatest nõndapalju, et odavamatest (pean silmas alla 10 tuhandelisi, isegi alla 5 tuhanelisi) on meil praegu prooviks mõned Nikko Stirling'id. Kui need "katsetustele" (hämaras, päikesepaistel, tugevad kaliibrid..) heaste reageerivad, siis juulist peaks need müügis ka näha olema. Rootslased millegipärast arvavad, et nende optikatega varustatud kasutatud püsside eest on õigus rohkem raha küsida kui nimetu "vaatlustoruga" gustavi eest.

Tervitades,
Villem Reinaas
Vasta