kas ZOS või Veber

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ma pidasin silmas rohkem seda, et võiks utsitada raha koguma, et ei peaks loteriid allegriid mängima, mida need odavama otsa asjad on. Kas sellest mõlgiga optikast pilti on, et saaks aimu millised need mõlgid ka on. Mul siiani kõik jalad optikale jälje peale jätnud, kui need püssi küljes ära käinud. Saaks aimu mis on mis ja ühtlasi õpiks ka midagi juurde.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Kakukesega 100% nõus selle päikse värgiga.
Proovinud sellise säästuoptikaga lasta päikesetõusul või loojangul olukorras ,kus päike ja sihtmärk jäävad ühes suunas. :evil: Ööse kuuga/lumega oli kõik ok.
Algaja kasutajana mõtlesingi, et peab olemagi nigu piima sees kogu sokulaskmise ilusama aja. Hiljem korraliku optika omanikuna sain aru, et ei pea ikka läbi valge udu iilima, saab ka ilma kui raha välja panna.
Kokkuvõttes pimedas ei olnudki nii suurt vahet, kui just vastu valget.
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

zos

Postitus Postitas Kallekke »

Kena kaitsekõne VR-ilt!
Kaidojaht on Põlvamaalt tõesti,imestama paneb selline tõsiasi et millal selle Kaidojahi tuksi läinud zos-i värvikriimustusest "MÕLK"sai,mis asetseb üleüldse esimese läätse kohal korpuse peal ja mis kuidagi ei saa olla põhjuseks risti hüplemisele.
samuti polnud VR-i ennast kohalgi Rapla poes kui Kaidojaht oma muret käis näitamas.
Selle hala nüüd et teisel Eestlasel kahju on kui teine Eestlane rikastub ja toidab meelsamini välismaa kaupmehi lükkaks ka ümber vähemalt Kaidojahi kohalt kes täna hommikul pealik Mardilt omale Hawke punatäpi tellis,mis Japsis valmistatud ja garantiinumbrid korralikud ja tonnijagu odavam ka veel.Selle asemel et selliseid termineid loopida siin foorumlastest kriitikutele nagu:"OSTKE,OSTKE SEALT VÄLISMAALT NEID OPTIKAID"võiks ka mõtlema hakata et miks mehed sealt ostavad ja proovida olukorda parandada oma kasuks.
Tunnekski huvi et mis optika VR-il oma püssi peal ka on,palju ta laseb ja kaua juba vintsutust kestnud on,mis kaliibriks?
Zos on kindlasti oma nime vääriline.proovime ka lähitulevikus saada siia üles videomaterjali kuidas võiks käituda Zos-i suguste optiliste sihikutega kui oled sellise soetanud.


ei midagi isiklikku,VR.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: zos

Postitus Postitas VR »

Kallekke kirjutas:pealik Mardilt omale Hawke punatäpi tellis

Muna koorub! Seda olen tähele pannud tõesti, et kogu nomenklatuur, mis jääger-online poeosas ja uuemas baltichunteris pakkuda on, ei saa kusagil, vähemalt siinses foorumis (aga võib-olla ka kustuvad need postitused iseenesest :shock: ), halva kriitika osaliseks, see aga mida teised Eestis müüvad on nõnda nagu juba öeldud on..
Kallekke kirjutas:mis optika VR-il oma püssi peal ka on,palju ta laseb ja kaua juba vintsutust kestnud on,mis kaliibriks?

Uudishimu rahuldamiseks: püss on viiekümnendate alguses valmistatud 8mm Husqvarna (seesama, mida võimalik Raplast ka osta kasutatuna :wink: ), minu moonakotti täitnud alates 2001-aastast, optikaks on alla 4-tuhendeline Tasco 3.5-10x50 (rist 30/30, optika umbes 2003'st).
Kuid... Mina isiklikult ei huvitu foorumi, naabrimehe ega kellegi muu "teadjamihe asjatundlikkusest". Ma ei ole absoluutselt nn. punatäpp-optika kiitja. Kui ma korralikult lastavat siluetti ei näe siis pole mul õnnestunud proovida senini ühtki punatäppi, mis selle silueti nähtavamaks(-punasemaks) teeks. Kui aga loom juba näha on, siis olen ma alati ka risti näinud ja senini ka õnnestunult tabanud. Eelmine hooaeg lubati jahijumalate poolt mulle 8-9 kitselist ja 5-6 siga. Konkreetse 8-sega lasen tiirus või 1-2 võistlusel lisaks aastas umbes 100 pauku (treenimiseks kasutan ikka peenemaid).
Kallekke kirjutas:samuti polnud VR-i ennast kohalgi Rapla poes

Vat see on tõesti koht, kus ma vabandan ette ka tulevikuklientide ees. Olen tõesti heal juhul pooltel päevadel poes, sest kuna poeriiulitel ei ole sai või põrandahari, vaid seadustest tulenevalt paberipatakat eeldav kaup, siis on vaja olla vahetevahel ka lava taga.
Ja kuna meie poe nishsh on siiski kasutatud relvad, siis võtab juba kasvõi üks käik Rootsi (uuel relval on ka meie jaoks garantii, kasutatutel anname meie ostjale, aga mitte rootslane meile) minimaalselt 3-4 päeva.
Aga nagu kõik foorumlased teavad pole Rapla poodnikud salastatud, nii et kui on viitsimist ette helistada, siis saate kindla peale ka mind näha, tel. 56 54 119 :D

Tervitades,
Villem Reinaas

PS. Pole siin mingit hala, ma nii mõnelegi öelnud et läheb väga hästi, sest alati on variant et võib minna hullemini!! Jahjaa.. me ostame ka kusjuures kõik optikad välismaalt!!
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

VR ära pahanda pood on teil hea, müüjad muhedad, püss oli ok aga see ei tee zosist veel optikat. Need zosid mis teil müügi saab osta ka suurematest poodidest hulka kallimalt. Zosiga võin uuesti läbi tulla ja vaadata kas mõlk on ikka mõlk. Zos on mul momendil koprapüssi peal ja 30m kaugusele saab lasta veel küll.
VR
Postitusi: 233
Liitunud: K Juul 20, 2005 9:05 pm

Re: kas ZOS või Veber

Postitus Postitas VR »

kaidojaht kirjutas:Zosiga võin uuesti läbi tulla

No ikka tule läbi, anna ette teada ja vaatame, mis teha annab :D
Proovime esmalt ikka ilma peldikuseinale kirjutamata asju ajada ja kui muud üle ei jää, aga hinge kriibib siis..
Uskuge või mitte, aga neid paigalseisvaid optikaid Zos'i nime all on ikka kolmekohalise numbri jagu Eestis ja esimene number pole ka enam 1.
Ega's hiinlane pakkus kohe, et kas kirjutame Waldu optika peale..

Villem Reinaas
PS. Samuti ei midagi isiklikku foorumiisade vastu.. :wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: zos

Postitus Postitas Mart »

VR kirjutas:Muna koorub! Seda olen tähele pannud tõesti, et kogu nomenklatuur, mis jääger-online poeosas ja uuemas baltichunteris pakkuda on, ei saa kusagil, vähemalt siinses foorumis (aga võib-olla ka kustuvad need postitused iseenesest Shocked ), halva kriitika osaliseks, see aga mida teised Eestis müüvad on nõnda nagu juba öeldud on..


Ära nüüd liialt hoogu ka satu. :shock:
Ilma mõtlemata lähevad kustutamisele reklaamihõngulised postitused.
Keegi pole reklaami osta keelanud, ainult kui hinnakirja saadad, siis peale seda on vaikus.
Tagasisidet müüdud kaupade kohta pole kunagi kustutanud, tagasisidet oleme isegi palunud, vahet pole, milline see on.
Linkimistel olema katsunud hoida joont, et tooteid lingitaks tootja kodulehele, mitte USA netipoodidesse.
Kustutamisele lähevad ka postitused, mis sisaldavad ulukite väärkohtlemist, seduserikkumisele õhutamist jm, mis eetiliselt vastukarva.
Mõningates teemades, mis on kiirelt arenenud, ei ole lihtsalt jõudnud moderaatorid korrektuure teha. Kui seda teha aga hiljem, siis jääks teema auklikuks ja teema arengust ei saaks hilisem lugeja midagi aru.

Ah mis tühja ikka seletada.
See nagu teatud püssi ostjal, kui inimesel on mingi kinnisidee, siis seda ei kõiguta. :D
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

oioi, kus nüüd kuldi-isand sugema kukkus :wink:
aastas tuleb mul oma Kustist ehk 200 pauku ära, tiirus ja jahis kokku. kui nüüd auulik kuldihärra eestpoolt järgi vaatab, siis ma kirjutasingi ju, et ei ole nii hea optika kui kallid, ent minusuguse amatööri vajadused ajab ilusti ära. härrad superkütid muidugi ostku lahkesti endale Kahles (eks ma isegi ostan kunagi midagi paremat), kuid mõistku ka vähemate vendade vajadusi...

kult kirjutas:Vaata see :"olen kaks aastat kasutanud "on üsna suhteline jutt! Keegi laseb selle ajaga 1000, keegi 100 ja mõni ütleme 10 pauku.Siililegi selge ,et mingist võrdlusest pole sedasi mõtet rääkida.
Kahtlematta,kui rahakott õhuke, on kiusatus suur see mõne tuhandene ära osta ja eks seda tehaksegi ja võib juhtuda ,et saad asjast mingit aega ka rõõmu tunda,aga kui relva vastu vähetegi huvi ja seda vähe tihedamini katsud ,kui need mõned paugud ,mis jahil kuluvad,siis peaks küll vähe tõsisemat asja proovima soetada....
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Panen siia ka odavama optika kogemuse. Vennal 30-06 Tikka peal Tasku Trophy 3-9x40-siukse mõne kilo hinnaklassi optika. Pidavat oluliselt paremini kestma kui Sportsman-mis bussnellil kõikse odavam seeria.
Vennas on selle trophyga lasknud nüüd 4 aastat nii jahis kui jahiliidu sisestel võistlustel. Ja Dianaga on tal mingi salalepe vist, on ta viimastel aastatel meie jahtkonnas ilmselt kõikse rohkem jahiõnne nautinud.
Püsib optika paigas, krutitud väga minimaalselt(paar kõpsu siia sinna olenevalt moonast). Osalt ka meelega hoidunud kruttimisest, kui tiirulaskmisel isegi oleks vahel vaja olnud. Omavahel arvasime, et mida vähem seda teha seda kauem see mehaanika kestab. Optika sai kaasa Küti Ärist püssi ostes. Niipalju vedas, et need odavamad komplektioptikad(vist sportsman) oli otsas. Ja kuidagi mahutasine/nihutasime komplekti hinda, et see trophy sisse ära mahuks. Võib tõesti juhtuda, et ka odavama asja saad selle, mis partiis juhtub korralik olema. :D Samas kui ööse, lõigatud viljapõllus kordamööda sigu vahtida läbi artemise ja trophy ja....... Siis küpses temal ikkagi otsus, et peab ka ükskord korraliku asja peale ostma, sest püssi ja mehe kvaliteet on väga hea. :wink:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah, optika on suht vajalik vidin püssi küljes, aga kuna jaht on hobi, siis igamehe enda asi, palju ta sellele kulutab. Kindlasti on mehi, kes võiks püssile Zeisse külge riputada nagu pärlikee, aga seda lihtsalt ei tehta, kuna see pole eesmärgiks. Optika soetamisel ei mängi vähetähtsat rolli see, kui palju relvast tulistatakse, kui palju moona vahetatakse ehk kui palju teda kruditakse, millistes tingimustes teda kasutatakse, on seda täppi vaja või pole, lastakse valges või hämaras, pikemal distantsil või ajujahis, palju hobi jaoks raha plaanis kulutada.
Endal peal Bushnelli 3200 seeria optika ja pole veel hätta jäänud. Kruditud teist palju ja kui tead, mis asjaga sul tegu, siis rohkemat ei saa tast lihtsalt nõuda. Asi on täpselt selline palju ta eest raha makstud. Optilised seadmed on üldse hinnakad, mitte ainult sihikud, ja mida täpsem ja kvaliteetsem seade, seda kallim, see on paratamatu. Võta või öövaatlusseadmed, et pimedas näha pead välja käima 5000.-, aga et hästi näha, siis juba 25000.-, aga et kõike näha siis juba auto hinna.:) Lihtsalt kõiksugu tehnikaga on juba kord sedasi, et tehniliselt paremate näitajatega seadmed, mis tahes valdkonnas on ka keerukamad toota ja kasutatakse kvaliteetsemaid materjale ning see kajastub ka lõpphinnas. Kõik oleneb sellest, milline ülesanne seadmele püstitatakse. Mida kõrgemad nõuded seadmele, seda rohkem kulutatakse tootmisel, kõrgkvaliteetsed koosteosad, ülitäpsed tootmisseadmed, samuti tehnoloogia, mille väljatöötamine pole mitte odav lõbu, see kõik kajastub lõpphinnas.
Kui ma ei nõua optikalt nähtavust mistahes valgustingimustes, lepin sellega, et jaht saab paar tundi ennem läbi, kui naabrimehel, siis saan odavamalt hakkama. Aa kui tahan jahi kestvust pikendada paar tundi, siis on ka seade kvaliteetsem ja pean ka rohkem investeerima.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

sammal.habe kirjutas:oioi, kus nüüd kuldi-isand sugema kukkus :wink:
aastas tuleb mul oma Kustist ehk 200 pauku ära, tiirus ja jahis kokku. kui nüüd auulik kuldihärra eestpoolt järgi vaatab, siis ma kirjutasingi ju, et ei ole nii hea optika kui kallid, ent minusuguse amatööri vajadused ajab ilusti ära. härrad superkütid muidugi ostku lahkesti endale Kahles (eks ma isegi ostan kunagi midagi paremat), kuid mõistku ka vähemate vendade vaja

Ära nüüd liialt ka erutu,ja ülearuseid "auavaldusi" esita :wink: (saunas ja jahil on.......) Ei ole sind mingil moel solvata ega maha tahtnud teha ,et kasutad .....optikat.Mul täitsa kama,ma ju ei kirjutanud ,et sina näiteks 10 pauku aastas lased.Lihtsalt siin on ennegi seda mitme aasta juttu aetud ,samas aga seisab püss suuremalt jaolt lukutaga.Silmas ikka pidasin võrdlust ,millest järeldust teha! Ja ega see mõnisada pauku nüüd eriline järelduse tegemine ju polegi! Pakun umbes ,et eestis kasutab neid odavaid optikaid 75% jahimeestest ja pole ma ühelegi sellepärast ülevalt alla vaadanud,küll aga selgitanud millised on parema asja eelised! Kui aga tead konkreetselt mingit paari ühe margi optikat ja mõlemil on mingi kamm küljes ,siis mille peale loota ,et endale minna samasugust soetama :M
Kivi kotti!
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Eks optika püsimine sõltub ka suuresti tema kasutajast. Arvan, et kui mees ostab omale keskpärase püssi siis kui tõenäoline on, et ta relvale poole kallima optika peale paneb :?:
Ei vaidle üldse vastu, et kallitest optikatest näeb probleemitult selget pilti ka pimedas aga kas on see niivõrd vajalik, et riskida mahakukkumisel 20 000 kr kaotamisega. Mina ei leia igaljuhul väga suurt pointi osta omale kallim optika, kuna praeguse zoz iga näen piisavalt hästi, et jahid peetud saaks. Väiksemal vindil on peal buckhorn bushnell 3x-9x-40 ja see tunduvalt kehvem ja jäänud üsna mitu lasku tegemata kuna lihtsalt hämaras ei näe looma. Zoz iga pole seda muret veel olnud, kui hämaras rist ära kaob, panen punatäpi huugama ja jaht jätkub...
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
peeter

Postitus Postitas peeter »

Margo kirjutas:Eks optika püsimine sõltub ka suuresti tema kasutajast .... Zoz iga pole seda muret veel olnud, kui hämaras rist ära kaob, panen punatäpi huugama ja jaht jätkub...


Kôlab hâsti , aga ei veena ! Marko kui see Zos Sulle ûhel pâeval teebki ZOssshhh ... Ole siis hea ja anna ka rahvale teada mitu pauku vâlja kannatas korraliku peremehe kâes . ;)
Margo
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 16, 2007 8:31 pm

Postitus Postitas Margo »

Kui meelest ei lähe eks võin ikka mainida, hetkel olen vast nii 80 paukku teinud ja optikat reguleerinud üks nõks paremale, selleks kulus 2 padrunit hinnaga 20 eeki tk. Aga talvel ja suvel vist ongi mingi väike vahe sees? Igaljuhul selle purunemise kohapealt mõtlesin pigem väliseid vigastusi. (Kukkumine kas siis libedusest või okste rägastuses või autos) Siis tuleb küll naeratus näole kui puruneb pigem mingi Zoz, kui profi oma aga kes juba kord sellist kallist ja head optikat kasutab, pole ka probleem uus samasugune osta 8)
Minu jahiseltsis on 80% pensionärid ja kui nad ostaks profi optikaid oma relvadele, millega saab tehtud ehk max 20 paukku aastas, siis olen Eesti Vabariigi üle väga uhke. Meil peeti isegi 6999 kr maksvat optikat siga kalliks :lol:
Aga tundrates ei ole nendega tõesti midagi peale hakata :oops:
Küsi minult soodsamalt rehve!
www.rehviparadiis.eu
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Margo kirjutas:Kui meelest ei lähe eks võin ikka mainida, hetkel olen vast nii 80 paukku teinud ja optikat reguleerinud üks nõks paremale, selleks kulus 2 padrunit hinnaga 20 eeki tk. Aga talvel ja suvel vist ongi mingi väike vahe sees? Igaljuhul selle purunemise kohapealt mõtlesin pigem väliseid vigastusi. (Kukkumine kas siis libedusest või okste rägastuses või autos) Siis tuleb küll naeratus näole kui puruneb pigem mingi Zoz, kui profi oma aga kes juba kord sellist kallist ja head optikat kasutab, pole ka probleem uus samasugune osta 8)
Minu jahiseltsis on 80% pensionärid ja kui nad ostaks profi optikaid oma relvadele, millega saab tehtud ehk max 20 paukku aastas, siis olen Eesti Vabariigi üle väga uhke. Meil peeti isegi 6999 kr maksvat optikat siga kalliks :lol:
Aga tundrates ei ole nendega tõesti midagi peale hakata :oops:


Ei saa mitte vaiki olla... 80 paugu mees võiks pisut lugeda-kuulata-mõelda. Tuli su juttu lugedes mõte, et peaks kuskile autofoorumisse kirjutama, et "näed sõitsin juba 150km Hankooki rehviga, päris hea, tundub, et risk kallimaid osta on ilgelt suur. Mõtle kui kaotan juhitavuse ja lõhun auto koos rehivdega, kus on selle kahju ots siis.." Kogus vastused kokku ja paneks kopi-paste siia kah. See on ju jabur? Selge see, et igalühel on oma võimalused ja valikud, andke siis neil olla. Kui käiakse kallimaga, siis käiakse. Kui ei ole võimalust, siis ei käida. Aga ei ole mõtet kiunuda, et zossil punatäpp huugama ja siis aint albiinosigasid näebki. Olen ise käinud pikki aastaid odava kiikriga, tean et saab hakkama.. aga jahirõõmu ON vähem ja kindlust ka. Kukkumine on kole küll, aga kui ikka samm on tönts ja käsi nõrk, siis pole mõtet üldse relva poole vaadata.

Eesti Vabariiki pensionäri optika kaudu mõõta tundub eriti mage..
Vasta