KAHLES rail mount / relsspaigaldus(?)

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

KAHLES rail mount / relsspaigaldus(?)

Postitus Postitas castor »

Lugupeetavad,
kas on teie seas kedagi, kes kasutab relsspaigaldusega optikat? Olen soetamas Kahlest ja nende www-st jäi selline asi silma. Enne sai pikalt ka Swarowskit kiibitsetud ja viimane pakub samuti seda rail-mount varianti. Visuaalselt jätab see paigaldusviis väga kompaktse mulje, igasuguseid osi on vähem. Ise kiidavad, et väga hea: madal, jäik ja kindel.

Millised on selle asja eelised/puudused tegelikus kasutuses (kui neid kasutajaid muidugi on)?

Ette tänades!
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Madalamale, kui objektiiv laseb paigaldada, sa ikka ei saa. Asja mõte on selles, et jäävad ära rõngaste paigaldusvead ja sellest tingitud jamad.
Muudab konstruktsiooni tagasilöögile vastupidavamaks.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Olen kunagi ühte analookset optikat kasutanud,ei olnud küll Kahles,aga ikkagi sellise süsteemiga optikat endale rohkem ei himustaks! Kahles teeb küll ka teras korpusega optikaid,võibolla on selline vähe asjalisem/tugevam! Nimelt selle optika siin oli korpuse külge needitud ja võite ise kujutada mis juhtub ,kui õnnestub kuskilt mõni kolakas saada.Lühidalt see kinnitus õhukese alumiinjum toru ja peenete needikestega annab järele ja onngi asi mokas.Minul nii juhtus,algul ei jaganud matsu ,miks püss "peal" ei seisa,alles põhjalikumal uurimisel selgus milles point-optika siini küljes lahti.Muidugi oli tegu ka odavama otsa optikaga ,aga ikkagi jätab see rõngaskinnitus vähe tugevama tunde.Kujutan ette ,et sellise asja võiks mõni pühapäeva -jahimehest härrasmees endale näiteks drillingule peale panna et sellega siis mõned korrad aastas kuskil mägedes jahil käia! Aga see pelgalt minu arvamus!
Kivi kotti!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

KAHLES rail mount / relsspaigaldus(?)

Postitus Postitas wsm »

Küsiks castorilt , et mis kaliiber relvaga tegu? Siis oskaks rohkem soovitada.
See optika paigalpüsimine on probleem paljudel jahimeestel.
Väga palju sõltub relva tagasilöögi tugevusest, opitka kaalust, kinnitus rõngastest ja alusest (ühest või kaheosalisest) , millel rõngad kinnituvad jne.
Sellele küsimusele tuleb läheneda komplektselt.
Kindlasti on rail mount kinnitusel teistega eeliseid, aga kas see on antud hetkel parim ja kindlam lahendus? Seda tuleb põhjalikult analüüsida!

Üks näide: Sai soetatud tugevajõuline magnum kaliiber ja peale sai küllaltki suure kaaluga optika (üle 700 grammi) aga rõngad ja kaks alusklotsi tundusid vähe nadid olema. Ja sellest tekkisid kohe probleemid
1. Pealelaskmiseks kulus hulka moona
2. Laskmisel erinevatel ilmastiku temperatuuridel hakkasid tekkima erinevad kuulide tiheduse gruppid .(Optika oli rõngastes pinges).

Sellele oli lahendus järgmine: Lukukojale üks pikk rõngaste alus (Picatinny rail mount) ja sellele USA-st taktikalised (terasest tugeva ehitusega) optika rõngad. Pealelaskmiseks kulus kolm pauku ja rohkem pole probleeme olnud.
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

ma õnneks läksin ilma proovimata kohe seda teed, et USAst üheosaline terasest picatinny-liist ja terasest taktikalised jalad. Optika kaal 1,1 kg
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Postitus Postitas castor »

kaliiber 6.5x55 ja püss Zoli AZ1900 Stutzen

Aga küsimus on vahepeal lahenduse saanud, rail mount'i ei kasuta. Keegi, kellega siin kohapeal rääkisin, otseselt kiita ei osanud ja paljalt piltide ning võõramaiste anonüümsete soovituste peale ma seda teed ei tahtnud minna. Seda enam, et asja ennast silmaga näha ja käega katsuda meil ei saa.

Aitäh kaasa mõtlemast.
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Postitus Postitas tony »

Olen vist vähe hiljaks jäänud oma soovitusega, aga omal täitsa selline optika olemas.Soovitan järgmistele huvilistele soojalt.Hea ja kindel lahendus.
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

mind ilmselt varsti analoogne mure ees ootamas: püssiks saaks olema 270 WSM, optikat pakutakse vähemalt tehasekataloogis, võib olla ka reklaami värk Kahlest. Kui see komplekt kokku sobib siis oleks asi OK. Püssi hinda enam vähem tean, kui keegi oskab soovitada varumõttena hämaras hiilimise optikat ja jalgu mõistliku hinnaga oleksin tänulik asjalise infi eest. Ja kui just eelpoolmärgitu, ega mul ta vastu midagi ole, siis kas "milline" või miske ta olema peaks.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Mõned soovitused Sergole, kui muretsed kaliibriga 270wsm.
See on eksperdi ja spetsi relv.Endale pead andma aru kas sa suudad sellega korralikult toime tulla.Väga äkilise matsuga, kuuli algkiirus ca 1km/sek.Võrdluseks 308 win tundub selle kõrval tongipüssina.
Laskja peab olema väga tugeva närvikavaga. Kasuta korraliku firma optikat! (hinnaga üle 20 tonni) millel 1 klik vähemalt 1/6 moa, millel suurenduse muutmisega ei muutu risti suurus. Kindlasti peaks olema optikal kompensaator, et vältida optika näkku tulekut.
Soovitan osta relv Picatinny või Weaver optika pika aluslatiga.Tugevate optika rõgaste ja korraliku optikaga saan vajadusel aidata. Samuti spets.moona laadimisel.
Sellise relva korraliku komplekti hinnaks võib kujuneda 50-60 tonni.
Ja sa võid sellega anda täpset tuld kuni 500m.

Head mõtlemist ja arutlemist!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Nightforce! 5,5-22X56 NXS Extreme! Kui ikka kaugele tahad lasta siis on väga mõnus! Hiilimise pealt on kah huvitav kui näiteks lainetavas viljaväljas 10X suurendusega tõusvaid ja langevaid kesikupäid "nokid"!

Olen lasknud 270 WSM-ga ega midagi väga hullu küll pole, tagasilöök on küll järsk aga mitte liiga tugev. Korralikult kehasse tõmmatuna ei ole midagi hullu, hea kaliiber, terav laks ja kuuli trajektoor päris lame. 300m peale lased kõike!
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Kaupo soovitab siin oma sihikut, kuid mul siin pakkuda hoopis paremast klassist riistapuu
S & B 5-25 x 56 PM II rist P3L
Toru 34 mm Mildot Illumineeritud väike puna 11 astmeline rist ,kõrguse reguleerimine topelt torniga .Kahe reziimiga öö ja päev. Võimaldab lasta kuni 2 km.
Eestis juba mõned eksemplarid töötavad
Tõeline profi kompu!! :!: Sellele pole abiks isegi kaugusemõõtjat vaja :wink:
Lausa lust imetleda kuidas tehnika areneb!
peeter

Postitus Postitas peeter »

http://www.redfieldoptics.com/products.htm .... siin valikus ka selline suurendus , lisaks 6-30 x 56 !
sergo
Postitusi: 435
Liitunud: N Dets 15, 2005 1:21 am

Postitus Postitas sergo »

et püss siis üle vaadatud ja ootab politsei luba minuga õnnelikku abiellu astumiseks, Steyr Mannlicher nimeks. Tänud abistavate kommentaaride eest, selles optikaasjandudes olen tõesti tume aga ega siis ükski inime pea kõike täiuslikkuseni valdama nagu vanasti majavalitsuses kus pidid olema laia profiiliga, n.ö. lukksepp-günekoloog. Seda kõva matsu ma eriti ei pelga, meest lihakehana püssi taga ka on, närvikava on korras. Sellega seonduvalt, panen oma hästehoitud Browning bar 2 30-06 poolautomaadi müüki, hea optika ka peal. Ega mul selle uue püssi järele küll mingit erilist tarvidust ole kui lihasaamise seisust lähtuda aga mingi kuramuse uss närib sees, et peaks elus midagi muutma. Ealised iseärasused vist.:))))
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tippoptikatel ei ole kvaliteedi küsimust... Nad ei lagune ja pilt on kõigil hea...
küsimus on hinnas, Schmidt on lihtsalt üks kõige kallimaid, seda optikat olen Deerhunteris 40 000 hinnaga letis näinud...
Suvaline otsing andis 1510 naela...

Schmidt Bender PM II 5-25 x 56 34mm IR
Schmidt & Bender PM II 5-25 x 56 34mm Illuminated only £1510 with free postage
Price: £1,285.11 (£1,510.00 Inc. VAT)
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Sergole: Loodetavasi siis, tere tulemast Steyri Mannlicheri klubisse ! :wink:
Siit omalt poolt küsimus, et miks siis ikka otsustasid 270 WSM-i kasuks ja täpsemalt, mis tal täpne nimi on.
Kui sul tekib küsimusi, siis aitan alati! (Privas!)
See on õige otsus , et poolautomaat müüki.
Paras aeg hakata mõtlema korraliku optika peale ,mis selle Steyrile peale panna.

Sa tegid valiku ,mida kunagi ei kahetse!!!
Vasta