meopta

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
metsas
Postitusi: 50
Liitunud: P Mai 16, 2004 6:44 pm

meopta

Postitus Postitas metsas »

kas meopta optikate kohta kellegil midagi negatiivset on öelda(mõtlen alumise riiuli omi kuni 10000.-)plaan osta selline 1,5-6`korda42 ilma punatäpita või ikkagi täpiga...?Eelmine Walther3-9 korda50 (3000.-EEKU)andis otsad peale umbes 100-dat pauku.Suurem lääts on küll parem kuid püss ei istu siis enam hästi õlga. Püss ise on 6.5korda55zc.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Minul negatiivset öelda ei ole, sry :) Kasutan 3-9x42 Artemist 4 aastat 308WIN-ga, reguleerisin viimati vist eelmisel aastal, kui muutsin veidi oma iselaetud padrunite põhilaengut.

BM
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Kui tengelpung vähegi kannatab,soovitan punatäppi! Nagunii hakkad mõne aja möödudes selles suunas piiluma.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Kui suurema läätse tõttu tõuseb optika liiga ülesse, siis vastava kõrgusega põsetugi on ikka abiks. Müüakse poes, aga odavam on ise teha.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Endal Artemis 3-12x56. Kõik toimib. Risti reguleerimine käib kui pärisoptikatel. Soovid 2 klõpsu alla keerad ja ongi. Lähed tiiru tead kuhu tiirumoona puhul keerad ja pärast tiiru jahimoonale tagasi. Ei ole vaja vahepeal kontrollida. Nigu kellavärk.
Metsas mehele soovitaks selle ajujahi sihikule punase täpi juurde võtta.
Omale jäänud just selline mulje, et päeval ajus keerad selle punase põlema. Lumehangede vahel tuiskava siapõrssa puhul oleks hea selline kindel punkt sihikus, mida silm kiirelt haaraks.
Ise om pulkadega sihukus tunnen sellest just kiirete laskude puhult puudust.
Hämaras pole punktist puudust tundnud.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Joosep Käba kirjutas:Endal Artemis 3-12x56. Kõik toimib.

Samad sõnad siin. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Joosep Käba kirjutas:...Omale jäänud just selline mulje, et päeval ajus keerad selle punase põlema. Lumehangede vahel tuiskava siapõrssa puhul oleks hea selline kindel punkt sihikus, mida silm kiirelt haaraks.....

mul docteril küll seda punast täppi ei näe päeval mingi valemiga, ka kõige eredamaks regullitult. Pimedas hakkab mu pime silm täppi seletama mingi 3-4 astme peal, mõnus on kusagil poole ereduse peal. Olen kuulnud küll et osadel on ka nn päevatäpp olemas nagu kollimaatoril
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

honkomees kirjutas:
Joosep Käba kirjutas:...Omale jäänud just selline mulje, et päeval ajus keerad selle punase põlema. Lumehangede vahel tuiskava siapõrssa puhul oleks hea selline kindel punkt sihikus, mida silm kiirelt haaraks.....

mul docteril küll seda punast täppi ei näe päeval mingi valemiga, ka kõige eredamaks regullitult. Pimedas hakkab mu pime silm täppi seletama mingi 3-4 astme peal, mõnus on kusagil poole ereduse peal. Olen kuulnud küll et osadel on ka nn päevatäpp olemas nagu kollimaatoril



Kas siis lume taustal, nagu mainitud, pole ka näha? Isegi vanal Hakko optikal on lume taustal punatäpp näha, pole isegi lund vaja kui taust piisavalt tume on.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma just mõtlesin siukseid ajujahi optikaid nagu teemaalgataja soovis.
Osadel 1-4 või 1,5-6 korda(no neid ernevaid suurenusi on) suurendusega asjadel ei olegi risti ainult täpp, mis mõnedel ka põlema läheb. Mõnedel jälle ainult peenike horisontaaltriip ja punkt või udupeen rist põleva punktiga.
Omal ka plaanis selline 1,5-6x panna 30.06 peale.
See juhtub siis kui suure pikksilma alla jälle peenem toru tekib.
Unistada ju võib. :wink:
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

Ajujahiks ja üldse liikuvate märkide laskimiseks on lainurkoptikad väga head.Minul on 30-06 peal Źeiss Victory Varipoint 1.5 - 6 x 42 T* rist 56- väga hea asi.Täpp keskel on muutumatu suurusega ja äärest peenike rist zoomides muutub.vaateväli on suur ja isegi hämaras ei ole ühteki risti kriipsu ees segamas, looma figuur on selgelt näha.punatäpp on selgelt näha ka eredas valguses.
Docteril on selline mudel nimega unipoint. Shmidt&Benderil rist tuleb valida flashdot.
PS! näit 1-6x optika on täisti piisav ka näiteks soku laskimiseks kaugelt(kuni 200m).Vaatad binokliga ära, mis loomaga tegu , kolmjalg püsti ja tuld.
Ats
Postitusi: 933
Liitunud: R Aug 18, 2006 12:14 pm

Postitus Postitas Ats »

endal 30-06 peal 1,5-6x44 Bushnell, ning saan kõik loomad lastud, vahel tahaks küll suuremat suurendust (eriti hämaras), aga loomale peab ka mingi võimalus jääma.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

1,5-6x42 Kaps ja väga rahul ning võrdlesin sama mõõtmega Meoptat tundus ka hea olema!
Meelis
Postitusi: 87
Liitunud: N Aug 11, 2005 12:41 pm

Postitus Postitas Meelis »

Olen samuti kasutanud ca 2.5a Artemis 3000, 3-12x56 ja optikaga väga rahul. Suurendus rebase laskmiseks paras ja ka hämaras on valgust parasjagu. Reguleerimine on tõesti lihtne, üks krõps on 1cm (100m pealt), ei mingit nuputamist. Ostes kahtlesin ka, et kas ikka piisavalt hea, aga täna olen väga rahul!
Kivi kotti!
püssifänn
Postitusi: 9
Liitunud: L Jaan 19, 2008 11:03 pm

Postitus Postitas püssifänn »

endal meopta artemis 2100 4-12korda50 üli hea optika nii ajus kui ka kütiliinil laskmiseks.
karet.
Postitusi: 133
Liitunud: K Okt 29, 2008 5:39 pm

Re: meopta

Postitus Postitas karet. »

Mina ütleks,et hinna ja kvaliteedi suhe on meoptal paigas .Omal on nüüd meostar r1 3-12x56 väga rahul (y) .
Vasta