Browning

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Browning

Postitus Postitas mustlesk »

Kas on kellelgi kogemusi sellise optikaga. http://www.browningint.com/products/04b ... e=12921004
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

Mida arvata lainurkoptikast http://www.browningsportsoptics.com/pro ... 1424M.html
käes hoides tundus päris hää, Meoptaga võrreldes on ikka ehtne rist olemas.
Meopta puhul hakkas mind see pisike ristike, mida ilma punatäpita peaaegu näha pole, häirima - äkki annab patarei otsustaval hetkel otsad ja siis ...
Laia vaatevälja (37m) pakuvad mu arust meie poodides olevates ainlt Meopta (hind norm) ja Kahles, Zeissil oli ka sinna lähedale (aga hind!),
Leupoldil rist normaalne, vaateväli kitsam nagu Browningul, hind kolmandiku kallim...
Nii raske see valik, oleks meopta norm ristiga oleks asi lihtsam...
Härrased ja prouased, andke hüva nõu!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

Auuuuu!
Kas siis kellelgi pole soovitusi jagada antud küsimuses?
Endal küll pole ja ämbrisse astuda ei tahaks...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Browning

Postitus Postitas laurits »

Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

laurits kirjutas:Siin infi küll- http://www.opticstalk.com/forum_posts.asp?tid=4385

ma nii vana mees, et inglist pole õppind!
Tegelt ma olen seda lehte silmitsend küll, aga seal mu viletsa arusaamise järgi kah igasugu arvamisi, et tegelt Hakko või tegelt Bushnell, ei tea keegi. Ja kuna keelt ei oska, siis nüanssidest niikuinii aru ei saa...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Browning

Postitus Postitas laurits »

Siin foorumis räägitud paljudest optikatest aga ikka leiate selliseid sihikuid mis on ja ei ole ka!
Meopta on kordi parem kui see optalens või browning. Sõber igal juhul viskas optalensi minema kuna sileda peal püsima ei jäänud ( uus oli kui paigaldas)!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

laurits kirjutas:...Meopta on kordi parem kui see optalens või browning. ..
Võtaks isegi heameelega Meopta, tal hea vaateväli 37 m/100m, aga mu jaoks on sel lainurkoptikal kaks puudust, mille algallikas on ainuke valikus olev optikarist, imepisike ja ilma valgustuseta vaevumärgatav. Sellest tulenevad omakorda 2 puudust,
1. kui patarei kogemata otsad annab, oled ilma sihikuta
2. kuna äärtes pole horisontaaljooni, on imekerge kallutada püssi horisondi suhtes üsna korraliku nurga alla ja imelihtsalt mööda lasta

Teiste, korralike optikate hinnad pole taskukohased, võib-olla ainult ilma täpita kannataks võtta. Ainuke variant paistab Leupold, rist tundub nitshevoo ja kvaliteet peaks ka nigu olema, hind viimase ülemise piiri peal aga vaateväli väiksevõitu...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Re: Browning

Postitus Postitas laurits »

Võta siis Leupold! Muidu mis jahiks seda vajad.. et punatäpp peaks keskel olema.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Browning

Postitus Postitas aivar00 »

No kui saab patarei tühjaks- siis loomal lihtsalt oli võimalus. Samas need patareid kestavad üldiselt päris kaua. Paned kas sügisel enne hooaja algust uue sisse või siis taskusse. Ainult selle pärast mina küll ostmata ei jätaks kui muud parameetrid lisaks hinnale veel head on.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

laurits kirjutas:Võta siis Leupold! Muidu mis jahiks seda vajad.. et punatäpp peaks keskel olema.

no ikka ajujahiks :lol: aga päevane punatäpp pidada tarkade meeste arust hää olema, kuna talvepäevad na lühikesed ja tihti üsna hämarad ja külmavines ning metsa taustal loom halvasti näha.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:No kui saab patarei tühjaks- siis loomal lihtsalt oli võimalus. Samas need patareid kestavad üldiselt päris kaua. Paned kas sügisel enne hooaja algust uue sisse või siis taskusse. Ainult selle pärast mina küll ostmata ei jätaks kui muud parameetrid lisaks hinnale veel head on.

Jah, olen kollimaatoril külmand kätega patareid vahetanud, kui siga juba mööda võsaäärt juurde kappab ... Aga kestavad nad nii ja naa, eelmise hooaja sain tõesti ühe patareiga toime, sealjuures üliodavaga, mingi Novaluxist ostetud 25 kr/10 tk komplekt, samas on kallid, 30 kr/tk otsad kiirelt andnud ka ... Tavalisel optikal on küll patarei isegi mitu aastat kestnud, pole eriline pukimees, tavaliselt tarvitan täppi koprajahis, vahel ka sokku kiusates.
Häirib just see, et kaugema lasu puhul peaks ikka püss horisontaalis olema, aga kuidas sa seda ilma horisaontaaljoonteta hoiad
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Browning

Postitus Postitas kakuke »

Kui püss korralikult palge istub siis mida enam seal unistada ja vaadata, et kas see on loodis või ei. Ajus olles naljalt sellist aega pole olnud, et sätid nii ja naa. On variandid, et kas on või pole. Pigem tee tööd püssiga, et see palge istuks nagu vaja.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
uniclic
Postitusi: 26
Liitunud: N Juul 31, 2008 9:06 am

Re: Browning

Postitus Postitas uniclic »

Kui otsid ajujahi optikat, vaata ka seda:
http://www.leupold.com/hunting-and-shoo ... m-reticle/
Leitud arvamused on olnud positiivsed.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

See midagi kollimaatori tüüpi! Kollimaator mul sileda peal, aga nägemine sihuke, et 50m ei loe ilma suurenduseta põdral sarvi ära :VS Seepärast ajuslaskmiseks kah ikka lageda servapeale mingi 4x suurenduse võimalust vaja, ja kui päris padrikus siis ühekordsega.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas: Ajus olles naljalt sellist aega pole olnud, et sätid nii ja naa. .. Pigem tee tööd püssiga, et see palge istuks nagu vaja.

No padrikus jah pole aega, aga selle maa peal ei mängi kalle mingit rolli ka, aga samas ajus lageda või langi peal üle 100 m distantsil on vedamise pealt ikka tsipa aega püssi asendit kah sättitida. Palge istub püss ikka, aga teinekord on laskmisel sihukesed sundasendid nagu kondiväänajal, jalgu liigutada ei julge ja enne päästmist ikka tuleks veenduda et on mõtet vajutada ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta