Browning

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Browning

Postitus Postitas kakuke »

Ei saa ikka aru. Ja kui püss ongi all nihkes siis suunad ikka ühesugused ja eksid max optika telje ja kuuli telje jagu, so 5cm. Ja mis on eksimist 5cm suurulukijahil?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

kakuke kirjutas:Ei saa ikka aru. Ja kui püss ongi all nihkes siis suunad ikka ühesugused ja eksid max optika telje ja kuuli telje jagu, so 5cm. Ja mis on eksimist 5cm suurulukijahil?

no keera siis püss laskmise ajal nö külili ja sihi ikka - kuidas siis kuuli trajektoor sihtmisliiniga ühtib kui horisontaal ja vertikaal on ära vahetatud :shock:
Optika pealepanekul ikka üks olulisemaid asju risti horisontaali paikapanek, kuul kukub ikka maa suunas aga kui optika vertikaaltelg või püss koos optikaga ei ole paigas, siis sihid ju ühtepid, aga kuul langeb omasoodu...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Browning

Postitus Postitas kakuke »

Pseudoprobleem. Kuni 150m on kuuli trajektoor praktiliselt sirge. Jääb arusaamatuks, et aega sihtimiseks nagu oleks ja kohendamiseks, aga enda asendi paikapanemiseks jälle pole ja kui head lasku loodad teha 100m peale nn kondiväänaja asendist? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Browning

Postitus Postitas andrus »

Mis krdi asendis sa seal ajujahis siis oled,et pead püssi tagurpidi käes hoidma.Nagu Rambo?? Kärss lennuga tuleb läbi kraavi siis sa teed teisel pool salto ja enne kui jalgadele maandud on kärss külili??
jahismurf
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Browning

Postitus Postitas sammal.habe »

näib, et ei olda kursis vana hea nõuka-armee anekdootikaga:

räägib praportshik loengus ballistikast - et kuul teeb kaare, enne kui maha kukub.
reamees Sidorovil küsimus: sm. praportshik, aga nii saab ju ka nurga taha lasta kui püss külili keerata?
sm. praportshik vastab: teoorias võib-olla küll, aga praktikas ei kasutata!
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Browning

Postitus Postitas andrus »

Sellisel juhul võiks ju padrunit kah pesas keerata sobivas suunas.
jahismurf
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Browning

Postitus Postitas kakuke »

Ma ei vaidle vastu, et teeb kaare, aga algul on see kaare osatähtsus tühine, tahtsin öelda. Kukkumise mõjust võib rääkima hakata dist 175m ja üle selle, kui püss sisse lastud 100m peale.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Re: Browning

Postitus Postitas Kolevoll »

honkomees kirjutas:See midagi kollimaatori tüüpi! Kollimaator mul sileda peal, aga nägemine sihuke, et 50m ei loe ilma suurenduseta põdral sarvi ära :VS Seepärast ajuslaskmiseks kah ikka lageda servapeale mingi 4x suurenduse võimalust vaja, ja kui päris padrikus siis ühekordsega.


Oot-oot, paistab, et Honkomees pajatab siledaraudsest, mille puhul kuuli langemine on 100m distantsil juba tähelepanu vääriv teema küll.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

Kolevoll kirjutas:
honkomees kirjutas:See midagi kollimaatori tüüpi! Kollimaator mul sileda peal, aga nägemine sihuke, et 50m ei loe ilma suurenduseta põdral sarvi ära :VS Seepärast ajuslaskmiseks kah ikka lageda servapeale mingi 4x suurenduse võimalust vaja, ja kui päris padrikus siis ühekordsega.


Oot-oot, paistab, et Honkomees pajatab siledaraudsest, mille puhul kuuli langemine on 100m distantsil juba tähelepanu vääriv teema küll.

Ei-ei... siledal on kollimaator, poldil 56 läätsega docter aga praegust otsin ajujahi kombile lainurksihikut, see selline ebamäärane universaalsuse teema, vaja nii lähedale kui teinekord kaugele lasta, nii vindist kui siledast, ühesõnaga proble...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mina selle sama universaalsuse küsimuse lahendasin 48 mm Docteriga. Samas on olemas sulle sobiv pill.http://www.nightforceoptics.com/SCOPES_ ... 24nxs.html
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

Küsiks samas teemas edasi, mida kolleegad arvavad ajujahiks sobilikuks "optikaristiks", kas jäme nr 4 või peenike või tulp või hoopis kollimaatori tüüpi täpp/rist ainult keskel (nagu Zeissi "0") ja millega seda oma arvamist põhjendate?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
plaaster
Postitusi: 344
Liitunud: E Dets 19, 2005 10:32 am

Re: Browning

Postitus Postitas plaaster »

honkomees kirjutas:Küsiks samas teemas edasi, mida kolleegad arvavad ajujahiks sobilikuks "optikaristiks", kas jäme nr 4 või peenike või tulp või hoopis kollimaatori tüüpi täpp/rist ainult keskel (nagu Zeissi "0") ja millega seda oma arvamist põhjendate?


Ise eelistaksin peenet risti, mis suurenedes ei "paisu" ja keskel punatäpp nii öö kui päevaresiimiga. See on puhtalt minu valik kuna mulle ei meeldi kui optika rist varjab vaatevälja. Deerhunteris oli mõni aasta tagasi niitpeene risti ja punatäpiga S&B optika mis oli justkui minu jaoks tehtud aga hind oli oi oi oi ja rohkem ma sellist mudelit müügis ei ole näinud.
Hetkel kiibitsen kombile Nightforce 2.5-10 x 32 NXS optikat.
castor
Postitusi: 30
Liitunud: E Dets 04, 2006 2:45 pm

Re: Browning

Postitus Postitas castor »

honkomees kirjutas:Küsiks samas teemas edasi, mida kolleegad arvavad ajujahiks sobilikuks "optikaristiks", kas jäme nr 4 või peenike või tulp või hoopis kollimaatori tüüpi täpp/rist ainult keskel (nagu Zeissi "0") ja millega seda oma arvamist põhjendate?


universaalne sihik on 1,5 - 6 x 42, siin on sellisest asjast varem juttu ka tehtud. Konkreetselt nt Kahlesel on ristiks väga hea 4-DOT või siis D-DOT http://www.kahles.at/index.php?menu=18& ... on=absehen

Täpp on väga tundlikult reguleeritav (astmeteta sealjuures), päris õrnast hõõgumisest hämara tarbeks kuni talvises päikeses kasutatava eredani välja. Rist suurendades ei muutu. Mina kasutan seda ka hämaras ja kui vähegi valgust on, siis on "objekt" olnud eristatav küll. Plussid on veel kindlasti lai vaateväli ja risti tõttu hea horisontaalne tunnetus (saab sihtmärgi mööda horisontaaljoont "jooksma panna") ning kaugus silmast 90mm. Viimane lubab paremat vaatevälja ka sihiku kõrvalt. Mõned sellised muljed siis.
"Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi."
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Browning

Postitus Postitas Joosep Käba »

Svarovski uuel Z6-l on päeva ja öö punatäpp eraldi. Lisaks kui täpi põlema unustad kustutab ise 2(loodan et mäletan õigesti) tunni pärast. (y) Päeva ja öö täpp mõlemad eraldi mäluga, st kui uuesti sisse lülitad süttib viimasena kasutatud asendis.
Hind pole ka väga "hull", ikka tükk maad alla 40 kilo. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Browning

Postitus Postitas honkomees »

castor kirjutas:universaalne sihik on 1,5 - 6 x 42, siin on sellisest asjast varem juttu ka tehtud. Konkreetselt nt Kahlesel on ristiks väga hea 4-DOT või siis D-DOT ....
jutt siis mitte universaalsihikust, vaid ajujahisihikust, mille suhtes suht kindlalt otsustanud 1-4x20(või24) kasuks, aga risti valik, et optika mil muud parameetrid head, ei ole mu arust sobivat risti ja vastupidi.
Tahtsingi teada, kas mu eelarvamused teiste meeste seisukohtadega kokku langevad ja mida siis valida.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta