"Burris" optikad

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
karja10
Postitusi: 7
Liitunud: T Sept 27, 2005 12:04 pm

"Burris" optikad

Postitus Postitas karja10 »

Kas kellegil on kogemusi nii negatiivseid kui ka positiivseid "Burris"optikate kohta? Oleks väga huvitav, sest eBay reklaam on ainult positiivne. Huvitatud oleks "Burris Signature 4-16x44 Mil-Dot Rifle Scope". Või siis "New Burris FF II 4,5-14x42 Ballistic Plex Matte"
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Postitus Postitas mag »

Kogemusi on nii SS-i kui FF II-ga. Alustaks sellest, et SS on klass kõrgem optika kui FF II, seda on ju hinnast ka näha (SS $ 350-alates FF II $ 160-alates). SS ja vanemad FF II on tehtud USA-s, alates 2006 vist FF II Filipiinidel. Ameerika foorumites öeldakse nende kohta, et saad täpselt seda, mille eest maksad. Mõlemad on allunud kenasti reguleerimisele, klikid on tuntavad, ristid on küll erinevad SS-l ja FF II. SS electrodot plex on tuntavalt jämedam (SS mildot-i pole näinud) kui FF II ballistic plex. Mina hankisin ühe SS ja 2 FF II ning valisin endale FF II 3.5-10x50 LRS plex (FF II 4.5-14x42 ballistic plex jäi reservi). FF II LRS-plex on üsna peenike (3-st kõige peenem) ja kipub hämaras kaduma tumedal taustal, kuid lumega kuuvalgetel öödel oli täitsa OK. Ma ei ole kindel, kas kõigil FF II –del või ainult vanematel aga minu FF II kannab kirja, et tehtud USA-s ja risti valgustusel vaid 2 astet. Seega, kes soovib valgustatud FF II-te, kindlasti vaadake mitmeastmeline reguleering valgustusel on. Ka esimene aste kipub pimestama, õnneks pole valgustust vaja läinud, samas ajujahis päeva lõpu pole või pilves ilmaga aitab küll tähelepanu silmal koondada. SS-il on 11 astmeline valgustuse reguleerimine ja täpp väga hea minu arvates. Garantii on valgustusel 5 aastat, ilma “forever”. Garantii on võimalik registreerida internetis või siis saata postiga otse Burris Company, 331 East 8th Street, Greely, Colorado 80631. Garantiid ja kaasnevat teenindust on õnnestunud ka testida, sest pärast ühte uppumist ja üsna mitut ränka kukkumist andis SS kusagilt järele ja gaas otsustas korpusest jalga lasta. Kuigi meil on ka kohalik Burrise esindus olemas, otsustasin Soomes asuva kasuks. Garantii korras tehti siis optika ilma mingeid küsimusi esitamata korda ja maksti ka postikulu Soomest Eestisse. Teenindus oli igati viisakas, st päeva jooksul reageeriti minu e-mailile, kus ma küsisin, kas nad lahendavad minu mure, samuti sain e-maili kui optika kohale jõudis ning tagasi saadeti. Ahjaa, kasutusel on nad 30-06 ja 7 RemMag peal üle aasta ning kenasti on nad paigas püsinud ja üksjagu vatti on nad saanud ka. Selle raha eest (USA hind) kärab minu meelest FF II vägagi. Kui uuesti peaks kunagi Burris’e poole vaatama, siis vaataks eelkõige, mida see XTR endast kujutab. Hinnavahet SS-iga palju pole.
karja10
Postitusi: 7
Liitunud: T Sept 27, 2005 12:04 pm

"Burris" optikad

Postitus Postitas karja10 »

Tänud MAG-ile asjaliku ülevaate eest! Head Jahiõnne!!!!
quentin
Postitusi: 72
Liitunud: L Jaan 20, 2007 11:13 am

Postitus Postitas quentin »

On endalgi burris FF II ja see on väga hea optika.
Kasutaja avatar
karupoeg
Postitusi: 283
Liitunud: N Dets 08, 2005 2:47 pm

Re: "Burris" optikad

Postitus Postitas karupoeg »

MAG-i postitusest selgub, et Burrise optikaid on ka Eestist saada, kuid kes on edasimüüjaks siin?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: "Burris" optikad

Postitus Postitas hendrik »

karupoeg kirjutas:MAG-i postitusest selgub, et Burrise optikaid on ka Eestist saada, kuid kes on edasimüüjaks siin?


Küti Äri
ogalikuoll
Postitusi: 6
Liitunud: T Nov 04, 2003 10:14 am

Re: "Burris" optikad

Postitus Postitas ogalikuoll »

näe vaatasin neid optika jutte vähe netist ja üks veebipood üle lombi on sellise jutu välja pannud. ei tea kas mingi partii on aia taha läinud või on siis tegemist isikliku kanakitkumisega kahe ettevõtte vahel. igatahes beware ... http://www.4scopes.com/burris.htm
Peaasi, et esmaspäevaks ikka koju jõuaks!
poolak
Postitusi: 6
Liitunud: T Sept 01, 2009 12:39 pm

Re: "Burris" optikad

Postitus Postitas poolak »

tere mul üks küsimus kuidas saab tellida ameerikast optikaid oleks enndal ka huvi ja kuidas see saatmine käib äkki keegi annab nõu.
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: "Burris" optikad

Postitus Postitas oks »

tere mul üks küsimus kuidas saab tellida ameerikast optikaid oleks enndal ka huvi ja kuidas see saatmine käib äkki keegi annab nõu.

poodidest ei tea aga ebayst käib nõnda et lepid müüjaga kokku et ta saadab sulle selle näiteks vana teleskoobi nime all mul vähemalt niiviisi toimis ja tuli kohale võidad hulga tollimakse põhiline on suhelda müüjaga kas ta on nõus sellise skeemiga
Aga jummala eest, USA-ga suheldes kasuta kirjavahemärke, muidu ei saa nad sinust muhvigi aru :lol:
Vasta