Optika Tikka T3 Varmint 308-le

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Optika Tikka T3 Varmint 308-le

Postitus Postitas reimakas »

Tere

Nüüd siis relv valitud aga optikat vaja. Mida soovitate ja soovitavalt hindadega....
Olen lugenud siin erinevaid teemasi. Huvitun ise Leopoldist, mis hinnaga neid võimalik hankida on, ja kas keegi väljamaalt ka tellinud on.
Ootatud kõik soovitused ja ettepanekud....

Aitähh
See, kes tapab, pole veel jahimees
Kasutaja avatar
Eraser
Postitusi: 400
Liitunud: E Veebr 05, 2007 4:34 pm

Postitus Postitas Eraser »

Leupold peaks sinna 13-15k vahele jääma. Samas võid vaadata ka Meopta poole, see on samas hinnaklassis vähemalt sama hea! Edu valimisel.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

USA-st optika tellimisel pead kasutama netikuller.ee abi, sest otse neid Eestisse ei saadeta. Tuleb küll suti odavam kui eestist ostes (a la 20%), aga siis pead arvestama esiteks 2-3 nädalase ooteajaga ja kui asi peaks vajama garantiiremonti, tuleb ikka väga pikka aega lahtise sihikuga jahti pidada. Varmint raua puhul on see vist natuke võimatu kah
:D

Minuarust tasub USA-st optikat tellida vaid siis, kui eestist ei õnnestu mingil põhjusel seda konkreetset varianti leida. Enamlevinud optikate puhul on see küll vähe tõenäoline.
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Postitus Postitas mag »

Kõigepealt mõtle, millised on ulukid, keda kõige enam kavas küttida, milliselt distantsilt, milline on maastik sinu jahimaadel, mis kellaaegadel jahti pead. Selle järgi saab juba optika põhiparameetrid enam-vähem selgeks, samuti milline rist valida. Siis otsusta ära summa, mis sa oled valmis kulutama. Seejärel vali võimalikud tootjad (Leupold, Meopta jne), seejärel mudelid, mis võiksid ostunimekirjas konkureerima hakata. Küll siis oskab keegi ikka nõu anda. No see 20% on ikka arvestatav summa või kuidas kellelegi.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Leupold

Postitus Postitas Heino »

Mul on 308 peal 4,5-14x50 ja 223 varminti peal 3,5-10x50. Ilmselt tõstan nad tulevikus ringi, sest 4,5 on liiga väikese vaateväljaga ajujahiks. Võimsam on Optiline sihik Leupold VX-III 30mm 4,5-14x50 F.Dup.ill.
3,5 on punatäpiga German #4. Olen talvel pukis olnud ja hommikuti ja õhtuti hämaras hiilinud ja väga rahul. Kui USA-st midagi tellida, siis tuleb Eestis käibemaks tasuda, nii et võitu ei saa, saab hunniku võitlust Eesti postiga ja kuni kuu või paar ootamist. Minu arust on 2 võimalust, kas toob mõni sõber selle USA-st või sea sammud Trapperi poole.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Leupold

Postitus Postitas kraavik »

Heino kirjutas: Kui USA-st midagi tellida, siis tuleb Eestis käibemaks tasuda, nii et võitu ei saa, saab hunniku võitlust Eesti postiga ja kuni kuu või paar ootamist. Minu arust on 2 võimalust, kas toob mõni sõber selle USA-st või sea sammud Trapperi poole.


Ma ei tea mis võitlusi sa Eesti Postiga pidanud oled - optikat saab posti teel nagunii tellida vaid läbi netikuller.ee või mõne muu taolise kanali kaudu ja seal on sinu eest juba tollivormistused ning muu bürokraatia ära tehtud. 20% odavamalt tuleb asi kätte peale tollimaksude ja netikulleri vahendustasu maksmist. Kui neid lisakulusid poleks, saaks sihiku isegi 40-45% odavamalt kätte.

Selge see, et kõige kiiremini saab kauba kätte eestist poest (kõige odavamalt käsipostiga USA-st) ja ka garantiivärk peaks lihtsam olema. Samas pakub Leupold USA-s ostetud optikale eluaegset garantiid, mida minuteada Trapper ei paku. Võin muidugi eksida.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

Mulle jääb küll Kraaviku jutust mulje, et ta ei ole asjaga üldse kursis.
Saab ka USA-st tellida. Kauba kättesaamisel tuleb ainult maksta impordimaks, mille juurde käib tollipaberite vormistamine ja seda tehakse paki kättesaamisel postkontoris. Pead ainult USA poolega kokkuleppima kas nad seda kaupa saavad Eestisse saata( teatud piirangute tõttu)
Samas nimetatud optikat Leupold, Nighforce, Burris, Bushnell, Redfield, Weaver, Simmons jne. USA tooted on kõik euroopas olemas ja neid ei ole mõtet USA-st üldse tellida.
Minuteada on Trapper Leopoldi ametlik Eesti müüja ja järelikult peaks ka garantii süsteem toimima.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

wsm, arvan et olen hästi kursis, kuna olen sealt mitmeid kordi kaupa tellinud. Alles hiljuti proovisin mitmest netipoest endale optikat tellida ning kõik tellimused öeldi ülesse, kuna optikaid ja muid sellega seotud vidinaid keelab nende seadus maalt välja müüa. Siin näitena link selle info kohta http://www.opticsplanet.net/export.html
Kui sa nii kõva mees oled, et suudad nad ära rääkida - müts maha.

Kas sinu arvates tellitakse USA-st kaupa ainult siis, kui seda euroopas müügis pole??? :roll: Minuarust on sealne hind ikka määravaks teguriks. Näiteks LEE laadimiskomplekti juubeliväljaande koos matriitside ja veel mõne muu vajaliku vidinaga sain kätte hinnaga (koos tollide ja transpordiga), mille eest Eestis oleks vaid Hornady dosaatori saanud.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Postitus Postitas Heino »

Tollimaks ja teenustasu Eesti Postile ning siis avastad, et oleks kohapealt saanud sama hinnaga... Minu pakk oli pea kuu aega teel ja siis veel 3 nädalat Eesti Postis ja nende tolli käes. See ei olnud optika aga ega seal palju vahet pole. http://www.leupold.com/hunting-and-shoo ... rnational/
Nii et Trapperi puhul kehtivad kõik garantiid.
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Postitus Postitas kraavik »

Heino kirjutas:Tollimaks ja teenustasu Eesti Postile ning siis avastad, et oleks kohapealt saanud sama hinnaga... Minu pakk oli pea kuu aega teel ja siis veel 3 nädalat Eesti Postis ja nende tolli käes.


Enne tellimist on ju võimalik asja lõpphind välja arvutada. Ja 3 nädalat tollis :shock: Ma ei tea, mulle on küll kõik asjad alla 2 nädala kohale jõudnud. Eesti Postis on tollipaberid eelnevalt ära täidetud, mine aga kohale, anna allkirjad, maksa raha ja pakaa brat!
Kasutaja avatar
kranz
Postitusi: 37
Liitunud: T Okt 24, 2006 11:16 pm

Postitus Postitas kranz »

Tellisin endale 22. novembril optika USAst. ebay kaudu. 7ndal detsembril oli kohal. Müüjale maksin paypal'i kaudu 2450.- ja Eestis lisandus 650.- otsa.
Seega - saab küll jänkimaalt sihikuid osta!!! Küsimus lihtsalt selles, et mitte iga müüja ei viitsi endale ekspordilitsentsi hankida!

P.S. Komplekt koosnes Burris Fullfield II 3-9x40 ja lisaks sama firma binokkel 8x32.
Müüjaks "911perfomance".

P.S.S. Netikuller koorib ikka väga kõva kopika vahelt! :( Ja viimati selle firma kaudu tellides tekkis jama jama otsa... Praeguseks olen viimase tellimuse täitmist erinevate ekstsessidega oodanud juba üle 2 kuu. Ja tellimus ei olnud väga väike. Üle 20K raha...
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

Postitus Postitas kaalikas »

nojah ma ootan praegu netikullerist optika paigaldus laserit juba ka kuu aega ja mingit selgitust nad ka ei anna kui küsida!!!!!!!!!
In fact You look like a shit!
puuk
Postitusi: 30
Liitunud: L Juul 14, 2007 10:25 pm

optika usast

Postitus Postitas puuk »

ma olen vähemalt 15 optikat tarninud tuttavatele ja ka muud sodi peale kauba pole mingit probleemi olnud. Kes lihtsalt vinguda tahab ja kui pole ettekujutust kudas need asjad käivad siis parem ärge võtke üldse sõna.
Kasutaja avatar
reimakas
Postitusi: 308
Liitunud: E Nov 28, 2005 5:16 pm

Postitus Postitas reimakas »

Mehepojad, kas te teemast natuke mööda ei räägi. Järsku peaks siit osad postitused kuhugi teise teema nime all ümber tõstma. Ma meelega ootaks ikka kommentaare optikate kohta ja kui tellimisest rääkita, siis kus kohast ja mis hinnaga...
See, kes tapab, pole veel jahimees
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ise uurisid ka välismaalt tellimist. Sellest siin siis ka pikalt laialt räägitud.
Ise võiksid vähemalt vaevuda esitada oma küsimus konkreetsel kujul. Mida lasta soovid ja millist raha oled valmis välja käima. Siis tulevad ka konkreetsemad soovitused. Praegu on see küsimus vähemalt minu kõrvade jaoks stiilis, mul on bemar, aidake kumme valida. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Vasta