Optika kombineeritud püssile

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Optika kombineeritud püssile

Postitus Postitas uralets »

Tere!Kas kellelgi on kogemusi KAHLES C 1,5-6x42 optika kasutamisel(mida kusjuures müüb Baltic Hunter)?Nimelt seda paigaldada kombineeritud püssile.Kavatsus on osta püss 12/7x57R või 12/7x65R,mida hakkan kasutama põhiliselt aju- ja teistel -jahtidel,kus laskekaugus ei ületa 200m-t.Kuidas see optika(või teised analoogsed) taluvad pauku just silerauast?Kas ei teki ohtu,et peale igat lasku silerauast, tuleb optika uuesti paika panna?
sulgpall on parem kui keks
Kasutaja avatar
Metslane
Postitusi: 576
Liitunud: P Sept 25, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas Metslane »

Oma kogemuse põhjal ütlen, et sileda pauk on tunduvalt pehmem, kui vindi oma. Ära vaata, et sileda toru on jämedam :D .
Aim small, miss small!
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Postitus Postitas Priidik Õun »

Endal CSX. Punatäpp on ajus (mitte selja- ja pea-) ikkagi päris hea asi, samuti hämaras ja risti kannatab peenema valida. Sama tootja CBX mz variant kombi peale ka päris ahvatlev.


Pilt ka juurde:[/img]http://www.hot.ee/sillutaja/DSC01048.JPG
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Postitus Postitas Priidik Õun »

Pildiga läks vist nihu. Patside puudumine annab tunda.
Kasutaja avatar
Priidik Õun
Postitusi: 164
Liitunud: N Dets 20, 2007 11:00 pm

Postitus Postitas Priidik Õun »

Pilt
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Optika kombineeritud püssile

Postitus Postitas Sarvik »

uralets kirjutas:Tere!Kas kellelgi on kogemusi KAHLES C 1,5-6x42 optika kasutamisel(mida kusjuures müüb Baltic Hunter)?Nimelt seda paigaldada kombineeritud püssile.Kavatsus on osta püss 12/7x57R või 12/7x65R,mida hakkan kasutama põhiliselt aju- ja teistel -jahtidel,kus laskekaugus ei ületa 200m-t.Kuidas see optika(või teised analoogsed) taluvad pauku just silerauast?Kas ei teki ohtu,et peale igat lasku silerauast, tuleb optika uuesti paika panna?


kombi kogemusest siis:
* kombi vindiraud on ühe lasu riist ...teine lask soojast rauast läheb...no mitte sinna kuhu sooviks...üles üldjuhul....ka sisselaskmisel tuleb teine lask teha mitte enne 5min.
* kui on esimene pauk tehtud siledast....sama lugu....ainult alla ja vägagi kõvasti
* unustage ära soov lasta 200m distantse...ei soovita üle 100m üritadagi
* oli peal optika(seisis paigas küll muidex)...vahetasin aimpointi vastu...ja lõpuks loobusin sellestki...minu variandi kirp ja sälk on kuni 100-ni parem kui misiganes lisa....see on muidugistki isiklik ja vägagi subjektiivne arvamus/kogemus
kärbes kirbule!
Jack
Postitusi: 114
Liitunud: T Juul 05, 2005 9:55 am

Postitus Postitas Jack »

Sarvik, mis kombi Sul on?
...kohe metsa...
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

Jack kirjutas:Sarvik, mis kombi Sul on?


itaallane, lumar shirocco, kaks paari raudu (308/12 ja 12/12+5 tsokki)
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Postitus Postitas KeegiVeel »

Endal iz-94 ja see ühelasujutt minu relvale küll ei kehti. Vintraud laseb üllatavalt hästi, siledal veel katsetan erinevaid padruneid.
Austage ka teisi jahimehi!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Postitus Postitas Sarvik »

KeegiVeel kirjutas:Endal iz-94 ja see ühelasujutt minu relvale küll ei kehti. Vintraud laseb üllatavalt hästi, siledal veel katsetan erinevaid padruneid.


olen iz-94 käes hoidnud.... ja mulle jäi mulje et ka sellel mudelil on kaks rauda ühendatud eest(erguleeritav), keskelt (reguleeritav) ja tagant jäigalt, mitte ujuvalt....nüüd teoreetiliselt kui tegu jäiga ühendusega ja üks raud soojeneb ja paisub...siis külm raud tõmbab sooja veic kõveraks...ja rebasele enam pihta teise järjestiku laetud lasuga ei saa...
sry kui eksisin...aga just nii see minu kombil juhtub :cry: ...tõsi lumar shirocco vindiraua sein on silmaga nähtavalt õhem kui analoogkaliibriga venelasel...
kärbes kirbule!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Sarvik ,mul sama kombi ja samad vigurid,see ongi vist üks ebaõnnestunumaid kombisid,venelastest (IZ )ei maksa rääkida aga Tikka igaljuhul kõvem asi! Sileda raudadega on jälle sedasi ,et latt peab sihtimisel nii lahti jääma ,et ei osanud mina temaga muidu lasta kui tegin teisele ka sälguga tagumise sihiku külge ja kui 0 tzokk keerata ülemisse rauda ja järgmine alumisse siis laseb kuuliga väga täpselt! Vastasel korral jooksevad kuulid 35 m distantsilt 10 -ne cm vahega üks pisut üless teine alla.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Mul ka iz-94 ja lasta saan ilusti 150 meetrit ilma proobleemideta ja ka 300 m pealt on rebane ära kutsutud, aga sisselaskmisest oleneb kõik, raud peab olema jahtunud . Iz 94 rauad on aga liikuvad teineteise suhtes ja seega ei mõjuta peaaegu teineteist, küll aga on sage viga just kõigis optika jalgades mis liiguvad nii vähe,et isegi käega kiskudes ei saa aru et jalg liigub ! Ja vene relva puhul peab ka õnne olema, nagu jahiski, et saad ilusti kokku jooksva relva ! :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Postitus Postitas uralets »

Niipalju on öelda,et plaanis on osta Antonio Zoli Corona (mille kohta läkski optika arutelu lahti) ja et Waldu poe müüja ütles,et mõlemad rauad on sisse lastud kuuliga 100 meetri peale.Mis sileraua puhul on natukene kahtlane.Näiteks,Jahipaunas BRNO 802 kohta oli ainult vindi sisselaskmise leht ja seegi 50 meetri peale
sulgpall on parem kui keks
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Seda sisselaskmise juttu ei sa küll eriti tõsiselt võtta! Erinevate kuulide vertikaal jooks kindlasti erinev nii,et milliste kuulidega sisse lastud? :wink:
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Optika kombineeritud püssile

Postitus Postitas andrus »

Puhtalt huvi pärast küsin.......kellel teil kombid ainukesteks relvadeks(ajujahtidel ja varitsuses).

Mis parameetritega ja mis tootja sihikuid kasutate?
jahismurf
Vasta