Swarovski vs zeiss

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas antenn »

mehed plaanin omale head optikat soetada olge head ja tooge välja kumba neist kahest valida ja mix.
kormoran
Postitusi: 183
Liitunud: E Dets 11, 2006 10:01 pm

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas kormoran »

Ei ole Zeis-ga. kogemust. Omal aga Swarovski Z6, olen sellega väga rahul.Hind muidugi Z6-l. päris soolane.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas Arles »

ei saa võrrelda, ise pead võrdlema. Nende riistade pilt on minu mulje järgi veidi erinev - minu jaoks on Zeiss'il siuke kena efekt, et toru servad pea eip paistagi.
Pane veel Nightforce ja S&B rivisse ja ... ok, neid ülejäänusid ei nimeta.

Jaani!

Arles
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas honkomees »

Arles kirjutas:..Zeiss'il siuke kena efekt, et toru servad pea eip paistagi...

jah, mulle on ka see silma jäänd, kahjuks oli hind mu jaoks liig...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Muri
Postitusi: 31
Liitunud: E Juun 21, 2004 7:45 am

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas Muri »

millist zeiss'i mudelit vaatsite? Zeiss Varipointist 3-12x56T nähtust pilt oli väga selge ja puhas ning servad paistsid ka ideaalselt. Oli võimalus võrrelda S&B zenith'i ja Z varipointi hämaras, no ma ei tea, esmapilgul ei teinud küll vahet, kuigi S&B omanik väitis-oi minu optikaga näeb paremini :D :D :D
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas Pauli »

Ma mõtlen, et eelpoolkirjutajad mõtlesid seda toru servade mittepaistmise asja ikka kiitusena. Vähemalt minu silmanägemine on küll sihukese imeliku ehitusega, et mida väheb kola vaatevälja jääb, seda parem on sihtida.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Kasutaja avatar
einstein
Postitusi: 94
Liitunud: L Juun 18, 2005 4:20 pm

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas einstein »

Arvan et Zeiss versus Swarovski võrdlus on täpselt sama mis Mersu vs. BMW.
Mõlemad on väga head maailma tipptegijad.
MIna olen Zeissi fänn aga vaadanud ka Swarovskist ja suurt vahet pole.
Kellele ema kellel tütar.
Mõistlik valik oleks punatäpp ja mitte väiksem kui 50-ne esilääts.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas honkomees »

mosse kirjutas:Ma mõtlen, et eelpoolkirjutajad mõtlesid seda toru servade mittepaistmise asja ikka kiitusena. Vähemalt minu silmanägemine on küll sihukese imeliku ehitusega, et mida väheb kola vaatevälja jääb, seda parem on sihtida.
OIGE jutt, mosse! Aga teiselt poolt ka arusaadavalt vajalik, et optika servaalad teravustatud oleksid ja korralikul optikal ikka on ka. Samas enamik kvaliteetoptikaid näitavad silmale musta rõngana optika korpust "seestpoolt" , mida Zeissil peaaegu pole, oleks nagu paljas klaas silma ees ilma korpuseta.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Pole Zeissil ega Swarovsky optikal häda midagi. Shmitd und Bender ja Nightforce paneks kah siia ritta veel. Aga küsimuse esitaja ei avalda, missugustes tingimustes kõige enam jahti peab! Ajujaht seab omad tingimused (lainurk), hämaras varitsusjaht-hiilimisjaht jälle nõuab suurt valgusjõudu, koeraga metsas käies piisab tavalisest päevaoptikast (1-6X või 3-9x40), "kaugpommitajad" tahavad võimsat suurendust (15-20X) ja peent risti või täppi saada! Mida valida? Mis püssile?

Huvitav jutt optika äärtest. Mis ääred? Kui juba sihid, keskendub tähelepanu tsentrisse! :)
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas antenn »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Pole Zeissil ega Swarovsky optikal häda midagi. Shmitd und Bender ja Nightforce paneks kah siia ritta veel. Aga küsimuse esitaja ei avalda, missugustes tingimustes kõige enam jahti peab! Ajujaht seab omad tingimused (lainurk), hämaras varitsusjaht-hiilimisjaht jälle nõuab suurt valgusjõudu, koeraga metsas käies piisab tavalisest päevaoptikast (1-6X või 3-9x40), "kaugpommitajad" tahavad võimsat suurendust (15-20X) ja peent risti või täppi saada! Mida valida? Mis püssile?

Huvitav jutt optika äärtest. Mis ääred? Kui juba sihid, keskendub tähelepanu tsentrisse! :)

Rohkem ikka varitsus , hiilimis ja hämarasse ! koertega ikka jahikas !
Endrik
Postitusi: 25
Liitunud: E Nov 12, 2007 10:20 pm

Re: Swarovski vs zeiss

Postitus Postitas Endrik »

Swaro ja Zeiss, SB vahe on ka erinevates ristides. Swarol on rohkem mudeleid nn. second image plane, kus siis suurendust muutest risti suurus jääb samaks, punatäpiga kombineerides väga hea omadus, eriti pikal distantsil. Sakslased väitsid et Zeissil on olnud ka viimasel ajal kvaliteediprobleeme koostamise osas, selles suhtes peaks seda marki kindlast allikast ostma, et garantii toimiks.
Vasta