Optika jampsib

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
kanavaras
Postitusi: 66
Liitunud: N Nov 27, 2003 6:00 pm

Optika jampsib

Postitus Postitas kanavaras »

Tervitused!

Juhtus selline lugu, et lasin põllus sea, järgmise põllu ääres suurendust peale kruttides tuli välja, et see ei ole eriti võimalik. Suurendust saab keerata ainult 3-4 vahel.
Optikaks Meopta Meostar 3-12x56. Äkki oskab keegi hüva nõu anda, poodi tagasi viies kardan, et see võib sinna pikemaks ajaks jääda ja Jahipauna müüjate suhtumine jätab ka minu meelest soovida.
Mis arvate?
sellest haigusest lahti ei saa
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas gunnar »

kanavaras kirjutas:Tervitused!

Juhtus selline lugu, et lasin põllus sea, järgmise põllu ääres suurendust peale kruttides tuli välja, et see ei ole eriti võimalik. Suurendust saab keerata ainult 3-4 vahel.
Optikaks Meopta Meostar 3-12x56. Äkki oskab keegi hüva nõu anda, poodi tagasi viies kardan, et see võib sinna pikemaks ajaks jääda ja Jahipauna müüjate suhtumine jätab ka minu meelest soovida.
Mis arvate?


Kui sul on garantii all optika veel siis ju polegi midagi soovitada. Ainuke koht ongi Jahipaun. Ise suskima hakkad siis arvatavasti saad samuti rikkis optika, aga ilma garantiita sel korral...
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas rix »

Mul ka õhupüssil optikal mingi jama, kui suurendust põhja keerata siis tõmbab uduseks, isegi kaugel oleva sihtmärgi. Suurendus on 9x ja ca. 5-6-ni saab keerata, et selgeks jääb. Edasi on juba udune.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas kaidojaht »

Kontrollige kas esimene lääts on korralikult paigas, endal oli sama jama Tascoga.
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas rix »

Kuidas seda esimest läätse kontrollida? Kas see lahti või, mis probleem on?
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas kaidojaht »

Kui läätse peale suruda ja proovida üles-alla loksutada siis peab loksuma. Kui on kinni siis on viga muus.
ugrimugri
Postitusi: 2
Liitunud: K Aug 06, 2008 1:42 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas ugrimugri »

mul pakkuda erinevaid - Hooldatud optikaid
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas Veix »

Mis hinnaklassi ja milliste ristivalikutega, kas valgustatud või ilma?
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas Ahto Kattai »

rix kirjutas:Mul ka õhupüssil optikal mingi jama, kui suurendust põhja keerata siis tõmbab uduseks, isegi kaugel oleva sihtmärgi. Suurendus on 9x ja ca. 5-6-ni saab keerata, et selgeks jääb. Edasi on juba udune.

Kas okulari reguleerimisega pilti selgeks ei saa?
rix
Postitusi: 104
Liitunud: T Sept 25, 2007 11:20 am

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas rix »

kui see kauguse reguleerija põhja keerata siis on ikka udune.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas Ahto Kattai »

rix kirjutas:kui see kauguse reguleerija põhja keerata siis on ikka udune.

Aga seda silma poolset otsa peab andma ka reguleerida,sellel peaks mingi kontra mutter/ võru fikseerimiseks olema .
Aidakas
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 22, 2010 10:23 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas Aidakas »

:? Ka minu optika kipub suurel suumil uduseks minema, 32X veel toimetab, a kui 40´ni tõmmata kipub udutama. Esialgu arvasin et liigne valgus (uv), fotofilter vahele, ei paranenud miskit. Miskil hetkel sai relva vahetades proovitud optilist tsentrit ja viga leitud. Hoiab tugevalt vasakusse külge (risti tsentreerimis toru), sellest tulenevalt ka suurendusel tugev hägu sisse tekib. Vea näeb ka niisama ära, suum võimalikult maha ja siis vähe kaugemalt sisse vaadata, sealt peaks paistma rist ja samuti seda hoidva toru asend.
Nüüd jääb üle ainult otsida külgsuunas regulli võimalusega kinnitused (teab ehk keegi kust leida), või siis need lausa CNC pingis teha lasta, sihikut lahti lammutada erite ei tahaks.


Ah jah, optikaks on FITCO 10-40X50 (http://www.futong.com/catalog/item/3793257/5186983.htm)
sisemise loodi ja muude mõnusate vidinatega.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Aidakas kirjutas::? Ka minu optika kipub suurel suumil uduseks minema, 32X veel toimetab, a kui 40´ni tõmmata kipub udutama. Esialgu arvasin et liigne valgus (uv), fotofilter vahele, ei paranenud miskit. Miskil hetkel sai relva vahetades proovitud optilist tsentrit ja viga leitud. Hoiab tugevalt vasakusse külge (risti tsentreerimis toru), sellest tulenevalt ka suurendusel tugev hägu sisse tekib. Vea näeb ka niisama ära, suum võimalikult maha ja siis vähe kaugemalt sisse vaadata, sealt peaks paistma rist ja samuti seda hoidva toru asend.
Nüüd jääb üle ainult otsida külgsuunas regulli võimalusega kinnitused (teab ehk keegi kust leida), või siis need lausa CNC pingis teha lasta, sihikut lahti lammutada erite ei tahaks.


Ah jah, optikaks on FITCO 10-40X50 (http://www.futong.com/catalog/item/3793257/5186983.htm)
sisemise loodi ja muude mõnusate vidinatega.

Vääga arusaamatu jutt :M Optilise tsentri jne. osas.Just nimelt selle toru nihutamisega optikaat ju regullitaksegi.Et suurte zuumimis vahemikes pilt uduseks läheb on normaalne ,selle reguleerimiseks on parematel optikatel kiir parallaksi reguleerimis võimalus ,kust pilt selgeks keeratakse.Lugedes skaalat on võimalus sedasi optikat kaugusmõõtjana kasutada.Kui parallaksi reg võimalus puudub tuleb pilt selgeks keerata okulaari pööramisega.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas wsm »

Nüüd jääb üle ainult otsida külgsuunas regulli võimalusega kinnitused (teab ehk keegi kust leida), või siis need lausa CNC pingis teha lasta, sihikut lahti lammutada erite ei tahaks.


Mul sellised külgsuunas reguleerimisega terasrõngad olemas, kinnitus Weaver või Picatinny siinile, low (madalad). Kui kinnitus ja kõrgus sobivad, siis saadaval.
Aidakas
Postitusi: 9
Liitunud: R Jaan 22, 2010 10:23 pm

Re: Optika jampsib

Postitus Postitas Aidakas »

WSM. Kas kinnitus 30´sele torule? Kui jah siis huvitaks hind ja täpne kõrgus (http://www.field-target.ee/?section=et/ ... 199#tooted Antud lehel siis kõrguse nimet. A ) Otseselt antud kinnitus (Weaver/Picatinny) ei sobi, aga alati saab miskit ümber ehitada.




Aga herr Kult peaks end veel optikate kohalt veidi harima, siis on mu jutt arusaadavam. Kui väga vaja, võin pildimaterjali abiga järjele aidata. Samas oleks enne kribama asumist võinud ka Fitco linkki külastada.
Vasta