Milline optika neist???

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Milline optika neist???

Postitus Postitas Taaw »

Palun abi optika valikul.Püssiks on cz 550 lux cal.308
Ise olen mõelnud ühele neist:
Leupold VX-III 30mm 3,5-10x50 B&C ill või Leupold VX-III 30mm 3,5-10x50 Duplex ill
Meopta Artemis 2100 3-12x50
Hakko Optika 3-12x56
Docter VZF 2.5-10x48 IL
Soovitage , mis neist oleks parim.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas honkomees »

Jätaks Hakko nimistust välja ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas kirp »

Meopta rist zoomimisel suureneb, Leopoldil minu mäletamist järgi mitte. Meopta süsteem (1.fokaaltasapind vist) on "lollikindlam" (zoomides ei muutu kohe kindlasti tabamispunkt). 2.fokaaltasandi puhul peab olema väga hea tootja ja mudel, mida Leopold III-seeria on.

Zoomides jämedamaks muutuv rist segab väheke kaugele laskmisel kuna varjab väiksema objekti ära. Ja milleks muuks ikka seda suurt suurendust kasutad. Muidu on Meopta kõva ja täpne riistapuu, kannatab pauku ja igatsugu lööke (2100 ehk vanem variant peaks olema ka teraskorpusega, uuemad alumiinium vist ka R1).
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas kraavik »

Endal on 30-06 peal Leupold VX-III 3,5-10x50, küll mitte nende ristidega, mis sul välja pakutud, aga kah punatäpp. Valgusjõud ja pilt väga head, reguleerimisele allus hästi. Kuidas kestab, seda ei oska öelda, kuna alles aasta kasutuses olnud. Aga meerikamaal on ta hinnatud toru ja minu seniste kogemuste põhjal mitte ilma asjata. Miinusena nimetaks vaid patareid, milleks on mingi vähelevinud silinder ja mida bensukast just ei leia. Noor Tehnik ja analoogsed poed aitavad hädast välja.
Niiet julgen soojalt soovitada. Selle raha eest parim :D
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas smtasku »

Teistelt on raske nõuannet saada, enamus kiidab ikka "oma ". Mul ei ole kallimate optikatega näiteks kokkupuudet olnud, kuid enda Tikka (Hakko) -ga olen väga rahul. Risti suurenemisel zoomiga on minu jaoks pluss, kuna hämaras on jäme rist parem (mul ei ole punatäpp). Kuuvalgusega on nähtavus hea, päris pimedas ei tee ühegi optikaga midagi.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas jahe »

Taaw kirjutas:Palun abi optika valikul.Püssiks on cz 550 lux cal.308
Ise olen mõelnud ühele neist:
Leupold VX-III 30mm 3,5-10x50 B&C ill või Leupold VX-III 30mm 3,5-10x50 Duplex ill
Meopta Artemis 2100 3-12x50
Hakko Optika 3-12x56
Docter VZF 2.5-10x48 IL
Soovitage , mis neist oleks parim.

Sellest nimekirjast esimesena valiks docteri,ise kasutan ja väga rahul,kuigi meopta ja leupold ka vägagi normaalsed riistad,hakko kohta ei oska öelda.
243win
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas Taaw »

Tänan kõiki arvamuste eest.
Asja uurides on sõelale jäänud Docter või Leupold .
Aga kumb? Kas on neil ainult hinna vahe või ka kvaliteedi vahe?
Docter ~2-3 tuhi kallim ,on siis asi seda väärt või maksab ainult nimi?
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas peepk »

Hind kvaliteet ja rõhutan kolmas asi KAAL....Mida raskem ,seda parem st korpus paksema seinaga.Küllap on nii mõnigi mees poes optikat kruttides hiljem kodus kui asi püssi peal märganud et pildi suureks keeramise rõngas liigub hulga raskemalt kui ennist poes keerates.Kinnitusklambrid lihtsalt pressivad õhukese korpuse nii palju kokku et selle sees liikuv teine toru pigistatakse kinni.Teraskorpusega optikal seda jama mina märganud pole.Aga sinu poolt sõelale jäänud 2 optikat muidu ok.
jagwelt
Postitusi: 233
Liitunud: R Nov 30, 2007 11:48 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas jagwelt »

Sa vaata ja uuri ka Kahlese optikaid. Hinna ja kvaliteedi suhe on hästi paigas.
Parem puhtalt mööda kui sitalt pihta...
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas wsm »

Üks väga hea optika on MicroDot (Jaapani toode) 2,5-10x56 , millel hästi väike sujuvalt reguleeritav punatäpp ja väga selge pilt, mis ei jää maha Zeiss ja Swarovski omadest. Optikal on ka parallaksi seade peal, mis laiendab selle optika kasutusvaldkonda veelgi. Ideaalne sihik VSS-i laskjatele. Samas tema hinnaklass Meopta Meostariga samasugune. Eelnevatest, mis pakutud, igaljuhul parem.
Tasub võtta!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas Feen »

Mingi teema optikate all rääkis Delta toodangust. Ma ise olen mingites hämarustes ja natuken rohkem hämarustes vaadanud sellesse torusse ja pilt ei jää Zeisse omale küll suurt alla. Punatäpp päris hea ja pilt ka. Hinna poolest peaks sinna 8-9 k kanti jääma. Küsimus on ainult see, kas optika kestab. Senini pole kuulnud kommentaare, kuidas pärast u 4-5 aastat optika on.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas Arles »

wsm kirjutas:Üks väga hea optika on MicroDot (Jaapani toode) 2,5-10x56 , .... Ideaalne sihik VSS-i laskjatele. Samas tema hinnaklass Meopta Meostariga samasugune. Eelnevatest, mis pakutud, igaljuhul parem.
Tasub võtta!

10* ei ole ideaalne VSS-i laskjatele
Piltide võrdlemine - võrrelda saab ja tuleb optikate pilte kehvades oludes - hea valgusega raske vahet teha.

Aga Feeni küsitud Delta - et mitmel mehel on kokku olnud ja milline % on seni loobunud? Pole nagu väga palju teist märganud ning hinna järgi ei julgeks erilist kvaliteeti eeldada.
Pealegi tundub natuke raske loota oluliselt odavama hinna eest loota samaväärset kvaliteeti (kuid erandid eip ole välistatud). Tehnoloogiliselt teevad hiinlased ju iga toote max 12 kuuga järgi.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas kakuke »

wsm kirjutas:Üks väga hea optika on MicroDot (Jaapani toode) 2,5-10x56 , millel hästi väike sujuvalt reguleeritav punatäpp ja väga selge pilt, mis ei jää maha Zeiss ja Swarovski omadest.

Kas võrdlesid neid sihikuid praktiliselt kottpimedas kõrvuti?
Deltast, oli au tiirus kohata meest, kes seda püssi peal omab ja müüb poes. Kui palusin tal võrrelda Deltat ja Meoptat siis ütles, et Delta on võrr ja Meopta juba optika. Ma endale otsin ka esialgu alternatiivi, aga selle tõukasin selle jutu peale kõrvale. Samas Meoptat ma Swarowski ja Kahlesega ühte patta ei paneks. Sai võrreldud pimedas teisi ja oli selgelt kehvema pildiga. Valges muidugi pole vahet. Oma silm on kuningas ja proovi leida keegi, kes antud isendeid omab ja neid kõrvuti võrrelda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas Feen »

Seda ma ise ka mõtlen, et kas on tegemist mingi hiinlaste turundusnipiga, et toodet müüa. Midagi kindlat ei oska vist keegi öelda, optika esimest aastat siinsel turul. Olen kohanud kahte kasutajat ning paaril korral, kus tingimus piisavalt hämar, et mingeid järeldusi pildi kohta teha, optikasse sisse vaadanud. Ei ole kuulnud, et ükski kasutaja kurdaks, et mingi jama saanud. Kui võrrelda ilma täpita Meoptat (56ne) ja Delta oma (ka 56ne), siis pildi ja lastavuse poolest tundub Delta parem. Muigugi, JahtiJagti riietus on ka kena ja tore, kuni aasta kasutatud, edasi pole kiidetud omadustest jälgegi alles. Jube paha kui ostad otika ja pärast mõnda aega kasutamist hakkavad jubinad küljest kukkuma ja rist paigast nihkub, pilt uduseks läheb jms. See kõhklusmoment oligi nt põhjuseks, miks ma ise Zeissi kasuks otsustasin, vähemalt on süda rahul, et igasugused "äkki" juhused jäävad ära. Nüüd imestan isegi kuidas oma Bushnelliga siiani kenasti kõik lastud sain.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Milline optika neist???

Postitus Postitas baddmann »

Müügitöö, müügitöö. Loomulikult oleks raske tunnistada, et endale soetatud kallim optika on kehvem või isegi samaväärne või kasvõi peaaegu samaväärne kui teise mehe odavam toode. Sellest ka Eesti optikakaupmeeste väidetavad suured vaheltkasud võrreldes suuremate turgudega - eestlasel lihtsalt peab parem/pikem/suurem/säravam olema kui naabrimehel.

Ise kasutan kahte Delta optikat - Titanium seeriast 308 peal ja Classic seeriast vedruõhuka peal. Näis, praegu veel väga vähe aega kasutatud, et vastupidavuse kohta midagi öelda, aga mina Feeni Zeissist küll rohkemmakstud raha võrra paremat pilti ei näinud.

Eks optikate müüjad ole foorumirahvale kallima kraami üleshaipimise eest loomulikult tänulikud :D

BM
Vasta