Optika kukkus vette!

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Optika kukkus vette!

Postitus Postitas robi1 »

Tere.


Juhtus siis selline halb lugu et paat läks ümber ja mees püssiga seal sees.Pärast ca 10 min otsimist õnnestus püss põhjast üle õngitseda,aga optika on seest ni udune peale seda et kasutada seda enam ei saa.Kas annab seda kuidagi remontida või midagi muud?Optika ise mingi odav Jahti Jakti oma(2500 eek).Ärge palun andke niisuguseid vastuseid, et viska ära ja osta zeiss jne.Mees vaene pensionär ja talle see väga suur löök. :cry: :cry: :cry:
metsas käi tasa tasa.....
kraavik
Postitusi: 378
Liitunud: E Okt 03, 2005 4:06 pm

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas kraavik »

Iseenesest kurb lugu, aga tegijal juhtub. Pakun välja, et ärge seda toru lahti lammutama hakake - pange ahju otsa või radiaatori peale kuivama. Endal sedaviisi isegi paar mobiili päästetud ja usun, et pikapeale kuivab sealt see niiskus kah välja.
Tonix
Postitusi: 10
Liitunud: T Sept 19, 2006 9:24 am

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas Tonix »

ahoi

vastupidi see TULEB lahti võtta ja korralikult ära puhastada
püss pole mul küll kukkunud aga binokli olen ma mitu-setu korda merre uputanud.
Niisama kuivatades jäävad sinna igast "kivid ja konnad" sisse ja kui see veel ära kuivab siis annab ikka puhastada. Mina ei näinud peale niisama kuivamist sealt enam läbigi, peegel ja läätsed olid jubedalt sodi täis.

kui endal oskusi ja peale hakkamist vähe, vii kellegi spesalisti kätte.
Oht muidugi, et uduseks jääb on olemas. Esimest korda jäi ka mul 1 "toru" uduseks, uuesti lahti/ kokku ja jäi enamvähem

Best
Tonix
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas Feen »

Lisaks, telefone ei soovitada radikate jms peal kuivatada, pärast uppumist. Mul omal vist 3 või 4 telefoni ära uppunud, 2 neist töötavad, aga esimesed panin ka radikale kuivama, hiljem selgus, et paha mõte.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas andrus »

Oma binokkel uppus samuti ära ja loll müüja kiskus poes ise lahti,pärast remondist sain vastuse ...osta uus.Kui pole kunagi ise teinud ära hakka ka nüüd sellega tegelema.Võta parem mõne korraliku remondimehega ühendust ja saad abi.
jahismurf
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas Ax1600 »

Esimene ja tagumine lääts ära, need puhastada, optikal kuivada lasta ja samat moodi tagasi paigaldada. Muid asju ei soovita seest puutuda (eriti ristiga osa)
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas jahe »

Vajusin kevadel koprajahis läbi jää, püss koos minuga,optika oli üks suur udukogu, lahti ei kiskunud midagi,paar nädalat sooja ahju ääres ja korras jälle :)
243win
Ull
Postitusi: 4
Liitunud: E Veebr 12, 2007 4:48 pm

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas Ull »

Kui korda ei saa vöin vanale kinkida samasuguse st. kasutatud
Ull
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Re: Optika kukkus vette!

Postitus Postitas robi1 »

Ull kirjutas:Kui korda ei saa vöin vanale kinkida samasuguse st. kasutatud
See oleks muidugu eriti tore ,aga ehk saab korda. (y)
metsas käi tasa tasa.....
Vasta