Optika lääts kriibitud!

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Optika lääts kriibitud!

Postitus Postitas Veix »

Nimelt mure selline, et mu venepäritolu optikal on lääts veidi kriibitud, läätse puhastamise käigus ja nüüd vaadates pilt vähe hall. Kas on selle läätsega võimalik miskit ette võtta või äkki kellegil vedeleb selline toru nurgas ja tagumine lääts veel töökorras? Markeeringuks on siis optikal - P06*42 ja välja näeb selline: http://www.hot.ee/ve1x//optika%20001.jpg ja http://www.hot.ee/ve1x//optika%20002.jpg
Teretulnud on igasugune info ja ettepanekud!

Parimat Veiko
Viimati muutis Veix, R Okt 31, 2008 5:28 pm, muudetud 1 kord kokku.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optika lääts kriibitaud!

Postitus Postitas peepk »

Millega puhastasid,kuidas ja veel tagumine klaas.Palju nühkida ei tohigi,see valgust neelav kate kahtlustan juba maha nühitud.Püss ju aus, kui abi ei saa,vaheta välja.Kahtlustan et viga ka seespool ,äkki niiskus.
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: Optika lääts kriibitaud!

Postitus Postitas Veix »

Mina teada ei puhastanudki, see optika mul hetkel "augutäide", sest endal nagunii vaja uus kunagi soetada. See toru oli juba pealekeeramisest saadik veidi uduse tagumise läätsega. Seestpoolt nagu kõik ok paisatb ja just tagumine lääts selline veidi vigane paisatb.
Ja pole mingit vaianti seda parandada???
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Optika lääts kriibitud!

Postitus Postitas kirp »

Kui on väga kriibitud, siis ei ole odavat meetodit taastamiseks. Mis läint see läint (ütleb tahhiiti vanasõna). Mis siis viga kui oleks! Hõõruks fotoka objektiivi liivaga puhtaks nagu pajapõhja ja määriks mingi imemöksiga taas läikivaks.

Kui viitsimist, proovi kasutada nn. lenspen'i, mis mingil määral kriimude efekti vähendab. Töötab põhimõttel, et süsinikku sisaldavat pulbrit hõõrutakse läätsele ja see täidab kriimud. Loomulikult ei taasta see vahend läätse vääristust, mis on vajalik maximaalse valguse läbi tulekuks ja õigeks murdumiseks.

Kes Eestis lenspen'i müüb - ei tea. Vaata fotoaparaate müüvatesse firmadesse (Photopoint jt.). Ja muidugi kui leiad sarnase teise optika (kusagilt mujalt katki), siis võid läätse vahetada.

Igal juhul tasuks jahimeestel mõõtu võtta fotograafidest kes üldjuhul iialgi särgisaba püksist ei tõmba ja oma Nikoni või Canoni optikat nühkima kuku. Ja tatine taskurätik ei ole grammigi parem.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Re: Optika lääts kriibitud!

Postitus Postitas Estlander »

Tere.

Mul selline optika vana vene vindi peal. 90.-te aastate aegu sai Tallinna Kaubamajast ostetud mõnesaja rubla eest.
Sellel optikal on see häda, et reguleerimistornid pole õhukindlalt korpuse külge kinnitatud. Lahendasin selle asja nii, et lihvisin haljaks ja epoga kinni. Siiani kestab kuigi enamus ajast seisab kasutuna.
Hundist toakoera ei saa.
Vasta