Optika loobib

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Optika loobib

Postitus Postitas kirp »

On vähemalt kahte tüüpi raua-kaba kooslusi: "ujuv" raud, mis on lukukojani õhus ja "bedded", mis on kaba pikkuses mingi materjali (nt. epoksiidvaik) sisse valatud (seega kinni). Mõlemad pidavat andma täpse jooksu. Samas väikesed vead neis kinnitustes on täpsust vähendava:kui ujuv raud ikkagi lasu ajal (või isegi enne) kaba valest kohast puudutab või kui "bedding" pole korralikult tehtud ja raud selles liikuma hakkab.

Omal kogemusi põhiliselt ujuva rauaga. Vahe peab olema märgatav ja ühtlane, mitte ainult paber vaid ka midagi paksemat peab raua ja kaba vahelt läbi minema. Lasu ajal vibreerib kogu kupatus märgatavalt ja raud võib ikkagi kaba puudutada. Eriti imelikult võivad käituda odavamast plastist kabad, mis koormuse all (lasu ajal) läbi painuvad. Puukaba on üldjuhul jäigem (vähemalt minu käes olnutest), aga nendel võib märjaga tekkida märgatav paisumine (enamasti on kaba "seestpoolt" s.t. õnarustest niiskuse vastu kaitsmata).
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Optika loobib

Postitus Postitas honkomees »

22LR kirjutas:Tikka T3 originaal plastikust ja oma konstruktsioonilt meenutab kangesti seebikarpi.Hämmastav on see,et relv vaevalt aasta tagasi ostetud,kasutatud ca` 10 x tiirus ja plastikkaba tublisti kokkutõmbunud(deformeerunud) ...

ülikummaline, mul .308 tikka plastikkabaga, 5 aastat kasutatud ja ikka sadu paukke teind, arvan et kuskil tsipa alla tuhande, enamasti metsas, kaba pole kusagile muutunud, paar kriimu esilael välja arvata (Niva istmete vahel teravate rauaservadega tekitatud), käib külge ja ära lihtsalt, sellest olen netist kuulnud mingite USA püsside kohta, mitte Tikka kohta.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta