optika ameerikast

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas Hanno »

Eesti valik ja hinnad on omaette teema, turg on väiksem kui Müncheni linnas, aga hoiatan: enamus US tootjaid + kõik Euroopa tootjad on öelnud - Ameerikast ostetud asjadele Euroopas garantiid ei kindlustata. Seega loteriiiii. Good luck!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas kirp »

Netikulleri juhtum vastab kahjuks tõele. Tellimus, mis sai eelmise aasta 21.novembril tellitud sai tühistava vastuse 14.01.09 seoses probleemidega USA tollis (vähemalt selline oli Netikulleri vastus).
Väljavõte kirjast: "...Kahjuks on tekkinud teie tellimusega probleem. Nimelt Eestisse saabunud kauba hulgas teie tellimust ei olnud. Võtsime ka koheselt ühendust Eesti ja USA tolliga ning selgus, et hiljuti oli toimunud muudatus USA ekspordiseadustes, mis nüüdsest nõuab eriluba jahindus- ja militaarkaupadele (sh. erivarustus ja relvaosad)..."

Minu jutt ei ole kivi Netikulleri kui firma aadressil. Tegu on ikkagi USA-ga, kes suures terrorismi vms. ohus "kraane kinni keerab" ja ükskõik keda maailmas järjest vähem usaldab.
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas shikaree »

Sain Meerikamaalt mulle kingitusena saadetud Leupoldi VX-L seeria toru "rõõmsalt" kätte. "Rõõmsalt" seepärast, et selgus kurb tõsiasi- tuleb juurde maksta! Siingi foorumis räägitud jutt, et laske endale kingitusena saata, ei vasta kahjuks tõele. Ametniku jutt selline: kui kauba väärtus 150 euri ja üle selle, maksad maksu juurde. Minul tuli juurde maksta 4,7% tollimaksu ja loomulikult 18% käibekat. Nii et mõned tuhanded tuli juurde maksta! Voilà!
seal on teine rebane!
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas kivikas »

Ma arvan, et nüüd võib selle teema ära unustada, sest Ameerika on selle äri suht ära likvideerinud.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas sammal.habe »

huvitav, minu viimane tellimus Cabelas´est oli 196 EURi koos saatekuluga. anti postimajast suurema kobina ja lisamaksuta kätte... äkki mul lihtsalt vedas? :roll:

seda, mismoodi "Ameerika on äri ära likvideerinud", tahaks teada lähemalt. kui härral on lähemat infot. et kas ka sumadanis toomisele on karm käsi ette pandud? tahaks sõprade abil mõne karbikese kuule lasta tuua...
relvaosadele on asi tõesti nii karmiks läinud, et isegi püssikohvrit ei saanud tellida.
tegija
Postitusi: 6
Liitunud: P Jaan 11, 2009 12:09 am

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas tegija »

optika ju relva osa aga võib ju vaadelda ka pikksilmana:)
nii et põhimõtteliselt on olemas võimalus, et tollist seda üle ei too?
oks
Postitusi: 72
Liitunud: E Mär 12, 2007 6:48 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas oks »

Minule saadeti tutikas Leupold kasutatud teleskoobi nime all :lol:
vicky
Postitusi: 10
Liitunud: K Veebr 04, 2009 5:27 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas vicky »

On ka mõte USA-st kuule sõbra abiga sebida.Head mõtted oleks teretulnud.
Kasutaja avatar
Eerik
Postitusi: 128
Liitunud: T Jaan 20, 2009 7:11 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas Eerik »

vicky kirjutas:On ka mõte USA-st kuule sõbra abiga sebida.Head mõtted oleks teretulnud.


Head mõtted mille kohta - kuidas stateegilisete kaupade ekspordikeelust mõõda hiilida :oops:
Osta ikka kuule siit kohapealt , usun , et tuleb odavam ja turvalisem . Pakkumisi peaks ju jaguma , minu teada kuulide puududst küll ei ole .
vicky
Postitusi: 10
Liitunud: K Veebr 04, 2009 5:27 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas vicky »

Huvi cal 311 vastu,mida eriti ei liigu.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas sammal.habe »

odavam siit ostmine nüüd kindlasti ei tule. turvalisem... - ma pole kuulnud, et kedagi kuulide v. laadimisseadme kohvris toomise pärast oleks USA tollis rajalt maha võetud.
kas lugupeetud Eerik teab mõnd juhtumit?

Eerik kirjutas:Head mõtted mille kohta - kuidas stateegilisete kaupade ekspordikeelust mõõda hiilida :oops:
Osta ikka kuule siit kohapealt , usun , et tuleb odavam ja turvalisem . Pakkumisi peaks ju jaguma , minu teada kuulide puududst küll ei ole .
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas reinuvader »

Osta ikka kuule siit kohapealt , usun , et tuleb odavam ja turvalisem . Pakkumisi peaks ju jaguma , minu teada kuulide puududst küll ei ole .

toon sulle kohe näite:
Tellin soome firmadelt enamuse kauba, kes omakorda usast, ja hind tuleb ikka odavam kui siit ostes. Pealegi eestis pakutvate kaupade valik on yhe ylbaline.Viimati otsisin Eestist Swift Scirocco II 180gr kuule, minul ei õnnestunud leida kl yhtegi kauplust kes neid pakub. Ometi on tegu minu arvates yhe parima jahi kuuliga, võiks ju myygil olla. Kolme nädala eest tellisin siis Soomest ära, täna jõudis kohale, (tk hinnaks tuli 8,73 eeki + saatekulu.) siin tegid mõned firmad selle hinnaga võrreldes ulmelisi pakkumisi.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

optika ameerikast

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Kui nüüd optikate juurde tagasi tulla, siis on see siit USA optika tellimine usalduse küsimus. Häda, rist ja viletsus kohati! "Out of stock" võid saada vastuse ka siis kui makse juba tehtud, päris süüdimatult toimetavad lugupeetud netikaubamajad...

Kui keegi võtab kauba eest riski ja vastutuse, annab garantii, alles siis soovitaksin osta. Mina vähemalt olen nii teinud, elus, terve siiani... riistad käes...:lol:
Tiidu
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 09, 2008 1:16 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas Tiidu »

Osta ikka kuule siit kohapealt , usun , et tuleb odavam ja turvalisem . Pakkumisi peaks ju jaguma , minu teada kuulide puududst küll ei ole .[/quote]


Nii kuule, tonge kui ka püssirohtu on Soomest odavam osta.
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: optika ameerikast

Postitus Postitas kivikas »

mõtlesin, et ei hakka siin pikemalt asja üle heietama aga sammal. habemele võin väikese vihje anda. Üks USA posti- ja jaemmüügifirma sai 2008-laastal optiliste sihikute ekspordi eest Lähis- Itta ja Euroopasse 680 000$ trahvi. Päris mõjuv argument...ka USA mõõtudes.
Detailid:
http://efoia.bis.doc.gov/exportcontrolviolations/e2082.pdf

Ja kes viitsib, see võib täpselt uurida ka ülaltoodud dokumendis toodud seadusepügalate sisu. Mina ei viitsinud, seetõttu võib lõppeks veel välja tulla, et mul polnud mitte õigust niivõrd radikaalset väidet esitada :M
Vasta