K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Veix »

http://images.google.com/imgres?imgurl= ... n%26sa%3DG
Lugesin küll läbi jutu, kuid veidi mõistmatuks jäi see sihtimise lugu. Kui kellegil on antud ristiga pistmist olnud, võiks mindgi veidi järele aidata :D

Teine pilt kah: http://www.nikkostirling.com/Images/Rif ... 0FT%20.jpg


Ette tänades, Veiko
Viimati muutis Veix, R Veebr 20, 2009 9:52 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Sarvik »

peale teksti lugemise võiks ka numbreid (tabeleid) lugeda ja puust, punasex ja 2x suuremaks tehtud pilti vaadata:)

ja arvamus:
jälle üks hea asi :) ....mille jahipraktikas kasutamine võib olla liialt aeganõudev....seni kuni oled kauguse ja külgtuule korrigatsiooni optikasse seadistanud....on reps juba udus :) :) :)....samas lihtsast mitmejoonelisest ristist on küll abi....
Viimati muutis Sarvik, R Veebr 20, 2009 1:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Veix »

Eks ma neid numbreid kah vaatasin.
Kui aga seda risti vaadata, siis kus krdi kohas on sihiku 0-punkt, millega sihid, kas paigutad objekti kahe joone vahele? :roll:
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Sarvik »

0-punkt on alati suurima risti lõikepunkt
seadistades kauguse ja külgtuule tugevuse ilmub lisapunatäpp (vt. pilti)
iga järgnev (allasetsev) väikerist annab järgmise liini (vt tabeleid)

to veix : kas sa ei oska inglise keelt või oled optikate müügimees? :) :) :)
kärbes kirbule!
kivikas
Postitusi: 33
Liitunud: T Dets 30, 2008 4:32 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas kivikas »

sarvik-mitte et ma sooviks ninatark olla aga võiks hoolega läbi lugeda küsimuse sisu ja linke klikates mitte eeldada, et küsitav objekt automaatselt esimene on- ennem kui nähvama hakkad :wink: olgem ikka tolerantsemad ja ärgem tehkem ennatlikke järeldusi (b)
Jah tõesti- kui uskuda FT- risti juhendit, siis on tõepoolest (vastupidiselt sarviku väitele) FT-ristil pikemate joonte lõikumiskoht 150mm kõrgemal kui optika läätse keskkoht :M
Ja kogu see lugu, kuidas nüüd selle rägastiku alusel kaugusi välja arvutatakse, on kirjas siin http://www.nikkostirling.com/Content/PDF/FTreticle.pdf
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Sarvik »

sry, see juhtub siis kui küsimus esitatakse FT kohta aga illustreeriv/viitav link antakse LRX kohta....sellest viimasest paraku mina rääkisin....

to veix: sry... aga muuda oma lingiviide
to kivikas:

1. see et 0-punkt (suur e. pearist) on nihutatud optika tsentrist kõrgemale ei tähenda seda et ta pole 0-punkt :).....kes ja kus on väitnud et pearist peab asuma optika tsentris?....(muidugi kui saastaoptikatel on ääred udused siis ehk küll :) ).....iseendajaoks võib muidugi misiganes määratletava punkti(risti)valida nullpunktiks :) ...kui me muidugi mõtleme 0-punkti all seda risti (ristiosa) mis lastakse sisse soovitud padruniga soovitud distantsilt...muidugi arukas on (st. kõige kiiremini leitav) selleks valida muidugi suur e. pearist.....kõik ülejäänud määratletavad ristid on abivahendiks laskmaks mittesisselastud distantsilt (vertikaalsed nihked) ja erineva külgtuulega (horisontaalsed nihked)....paraku millist järgmist liini valida sõltub konkreetse kuuli trajektoorist e. teisisõnu selgub katseeksitusmeetodit kasutades..

2. suur osa ft jutust kätkeb endas teemat kuidas määratleda ristigradieeringu vahede kaudu kaugust sihtmärgini....teadmiseks et selle meetodi täpsusklass on +- 30%....mul on üks sõjardite binokkel millel alanevad tulbad keskel....võrreldes seisva inimese pikkust tulpadega saame teada kauguse inimeseni....eeldusel et on tegu keskmise meesoost venelasega (???? riist on vene päritolu) kes on 176 cm pikk :) :) :)
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Veix »

To sarvik: vabandused vastu võetud :D Kahjuks paremat linki ei leidnud ja seepärast ongi teema pealkirjaks küsimus FT risti kohta, selle LRX-iga pole mul midagi mõistmatut, just segadust tekitas see FT lõikuvate joonte paiknemine läätse keskpunktist kõrgemal. :roll:
Tundub et asi selgemaks mullegi nüüd sai, selles osas, et risti lõkumine ja sihtimispunkt ei pea olema alati keskel - lihtsalt need sihikud mida olen näinud, on see punkt keskel paiknenud.
Kellamees
Postitusi: 161
Liitunud: K Mär 23, 2005 2:54 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Kellamees »

mul on üks sõjardite binokkel millel alanevad tulbad keskel....võrreldes seisva inimese pikkust tulpadega saame teada kauguse inimeseni....eeldusel et on tegu keskmise meesoost venelasega (???? riist on vene päritolu) kes on 176 cm pikk


Siia lisaks veel infot Nimrod optika kohta, mis on kaitseväe täpsuspüssidel Galil Snaiper. Seal on kauguse määramiseks sama põhimõte, kuid mõõtmist teostatakse inimese pealae ja hargivahe sobitamisega joonte vahele (~1m). Kontroll mõõtmised ajateenijate pealt näitasid, et see on pisut täpsem mõõtühik. Ajateenijatel pikkustega ~170cm ja ~200cm oli mõõtude erinevus (pealaest kuni hargivaheni) ~5cm. Mõõtmised said teostatud meessoost isikute peal. (Kui keegi soovib teha sarnaseid mõõtmisi naiterahvaste peal, siis olen valmis nõu ja jõuga aitama, hoides mõõdulindi alumist otsa :mrgreen: )
Tiidu
Postitusi: 26
Liitunud: E Juun 09, 2008 1:16 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Tiidu »

Siia lisaks veel infot Nimrod optika kohta, mis on kaitseväe täpsuspüssidel Galil Snaiper. Seal on kauguse määramiseks sama põhimõte, kuid mõõtmist teostatakse inimese pealae ja hargivahe sobitamisega joonte vahele (~1m). Kontroll mõõtmised ajateenijate pealt näitasid, et see on pisut täpsem mõõtühik. Ajateenijatel pikkustega ~170cm ja ~200cm oli mõõtude erinevus (pealaest kuni hargivaheni) ~5cm. Mõõtmised said teostatud meessoost isikute peal. (Kui keegi soovib teha sarnaseid mõõtmisi naiterahvaste peal, siis olen valmis nõu ja jõuga aitama, hoides mõõdulindi alumist otsa :mrgreen: )[/quote]

Usun, et see mõõtmine tehti ikka naissoost sõdurite peal. Meeste puhul tulemus ei mahuks 5 sm sisse, kuna mõne mehe rippagregaat viib hargivahe põlvede kohale. Nende meeste ellu jaamise šanss on ka tunduvalt suurem, kuna see mõõt eksitab snaipreid kauguse määramisel. Ma ei tea kas see effekt läheb loodusliku valiku alla või mitte, aga naistele see kindlasti meeldiks. :lol:
Kasutaja avatar
Veix
Postitusi: 200
Liitunud: E Veebr 11, 2008 5:19 pm

Re: K:Kas kellelgi on kogemust FT optika ristiga?

Postitus Postitas Veix »

Soovitused siis sõdurpoistele, et püksip..se tuleb lasta võimalikult madalale, nii põlvede kõrgusele, aga tähele tuleks panna seda, et käimist ei hakkaks segama või siis tuleb oma kellad kurgu alla kokku vedada, aga nii et hingata saaks. :D (b)
Vasta