Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas peepk »

Tuttav ostis sellise optika ja kambajõmmiga videvikus mitmeid kordi kallimat, samade näitajatega "toru" võrreldes, oli kallima optika omanik suht pettunud. Mis marki kallim optika oli, jätan oma teada.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas kirp »

Hawke vahetas Sidewinder 30 miski aeg tagasi klaasid paremate vastu (vanade torude kohta võib tänaseni leida netis virinaid). 308 peal kestab, õhuka peal ka ja võin ühineda eelneva postitaja arvamusega, et optika on valge ka hämaras (6-24x56 näeb vähe paremini kui meopta 3-12x50). Rist SR12 meeldib, on konkreetselt peenike ka suurel suurendusel, väheke võib nuriseda risti valgustuse üle (astmeid liiga vähe - vaid 5). Risti kaks erinevat valgus (roheline ja punane) näivad mõtetuna. Optiline süsteem ei ole nii hea kui esirea tootjatel, mis väljendub selles, et selge pildi jaoks peab täpselt keskelt sisse vaatama (eriti suurel suurendusel on silma asukoht tähtis). Aga saab hakkama. Minu kasutada olev konkreetne isend peab ka hästi kohta kusjuures on hämmastaval kombel (selle hinnaklassi kohta) ka krutitav (s.t. teeb box-testi auga läbi ja ei muuda suurenduse muutmisel tabamispunkti). Klikid on küll vähe halvasti eristatavad (pole seda konkreetset tunnet keeramisel) ja puudub täisringi eristamise võimalus (ringi tehes hakkab jälle "kerima" 0-st), aga samas on jälle tornide lukustus olemas. Kruttimisulatus on väiksevõitu mistõttu väga kaugele ilmselt ei saa lasta (ei anna kruttida) ja püssile peab panema täpselt. Värv torul on õrnake, kui kriimustate võib garantiiprobleeme tekkida (korralikud kvaliteetsed jalad!). On raske ja suur (eriti koos kaasas oleva päikesevarjukiga). Kaasas on ka eriti vanaaegsed (nagu vanal NL foto-optikal) vindiga ette keeratavad alumiiniumkatted ees ja taga, mis võivad jahiolukorras ebamugavad olla. Parallaksi sättimise skaala valetab vähe (nt. selge pilt 100 m pealt on näidikul 150m). Aga kokkuvõttes tubli tükk selle raha eest!
kapp
Postitusi: 3
Liitunud: K Veebr 24, 2010 9:36 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas kapp »

Küsimus siis teile selline et kas Hawke Panorama 4-12*50 L4 kannataks panna püssile cal 7,62*53r
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas andrus »

Ma siis teen nüüd kah "reklaami" sellele optikale. Ütlen kohe ette ära,et see oli mu viimane odava asja ost.Kõik. Nüüd aitab.

Eile sai 2.5-10x50 eclipse peale pandud ja tiiru mindud. 15 pauku ja enam vähem võiks olla rahul aga lubatud klikk ja cm?? Noo ei, tuli ikka mõnuga seda parabani kedrata,et alluks asi kuidagi loogikale. Täna siis kapist võttes ja kogemata vastu täpi nuppu minnes keeras tagumine ots kahtlaselt viltu ennast.Puhta lahti,üritasin kinni keerata aga vat ei saa asja enam sirgeks.Täppi nupp jääb peale kreeni.Optikasse kiigates.....oi oi oi .....täpi juhtmed puha puru ja kõlguvad okulari ees.
No ja siis sai veel hämaras vaadatud....krt ma näen palja silmaga kah rohkem kui sellega. JahtJakti-il oli kah parem pilt. :lol:
Mõned mehed kasutavad JJ-it juba üle 4a ja pole katki läinud,ma ei saanud selle saastaga metsagi kui ära lagunes. :twisted:
Läks see 240 euri sirgelt prügikasti ja soovitan ka teistel sellist p.ska omale mitte soetada.Kuna asi sai tellitud inglismaalt siis tagasi ma seda sinna enam saatma ei viitsi hakata.Õppetund mis sugune :!:
Esmaspäeval lähen otsin kivi alt,raputan naist,viin ämma pandikasse ja teen ühte koma teist aga odavat saasta ma enam ei osta.

Kõik parastamised ja targutused teretulnud,kulub rumalale ära!!! :mrgreen:
jahismurf
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas Mart »

Me müüme seda "saasta" päris mitu aastat.Tagasi tehasesse oleme ka saatnud, aga põhilised probleemid olid nende kõige odavama otsa õhukate optikatega. Eclipse on vahetusse läinud vast paar-kolm tükki.
Mida sa tast Inglismaalt ostsid ( täitsa huvitab, mis kohast ka veel ), astunud poest läbi, rääkind mõne sõna juttu ja olemas oleks ta sul olnudki. Muide garantii sel optikal 10 aastat ja vahetuse eest raha ei küsita. Otsi ta sealt prügikastist välja ja saada tagasi, saad uue vastu.
Sellist viga nagu sina kirjeldad ei ole veel ette tulnud. Kui üritasid kinni keerata, siis gaas väljas juba nii ehk nii ja juhtmed ripakli !?. Sealt polegi midagi läbi vaadata ja seda enam,et võrrelda.
Huvipärast tahaks seda optikat näha. Kui tüli ei tee, siis saada ta meile. Võtame ise tootjaga ühendust ja võib-olla vahetame ta ise sul ringi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas andrus »

Ma arvan,et seal ei tule vahetamisest midagi välja. Ma tõmbasin suure vihaga (et kuidas inimene järjepidevalt loll on) need juhtmed üldse küljest ära.
jahismurf
Välek
Postitusi: 1365
Liitunud: P Mär 06, 2011 8:25 am

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas Välek »

andrus kirjutas:Ma arvan,et seal ei tule vahetamisest midagi välja. Ma tõmbasin suure vihaga (et kuidas inimene järjepidevalt loll on) need juhtmed üldse küljest ära.
Ühenda juhtmed, siis lähevad tulukesed põlema ja enam nii ei juhtu :wink: :lol:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas Mart »

Tee mõni pilt ja saada meile imetlemiseks, muidu nagu ei usukski.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas andrus »

2st juhtme jupist ja viltusest tagaotsast??
jahismurf
TheVkill
Postitusi: 25
Liitunud: T Jaan 15, 2013 10:11 am

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas TheVkill »

Kas keegi Hawke Frontier seeria optikatega on kokku puutunud: https://uk.hawkeoptics.com/frontier-riflescopes.html ?
diisliunt
Postitusi: 6
Liitunud: L Aug 11, 2018 10:41 pm

Re: Hawke optika -kogemused/kommentaarid?

Postitus Postitas diisliunt »

Olen kasutanud . Hawke on odavama otsa pill . Pilt ok, valges tip top kui pk rist on . Hämaras on juba nõrk.
Hunting isn’t just something I do,
It’s part of who I am ...
Vasta