Mille optika see olla võib?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

http://www.flickr.com/photos/35194964@N ... otostream/
http://www.flickr.com/photos/35194964@N ... otostream/

Mul vedeleb kodus taoline optika, peal on number N127885. Peaks olema Vene toodang ning vintpüssi oma, kuid täpsemalt mille?

Uku
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas Kellapoiss »

Pakun välja,et vene granaadiheitja vanemaid variante.Ei pea ennast asjatundjaks,aga minu kaheksakümnendate lõpus saadu on küllaltki sarnane.Oli mul toz-34 peal,3x suurenduse ja jämeda tulbaga.Üllatavalt hea nähtavusega.Minu oma tunneb vähemalt sadat siga.Proovisin 308 peal.Vindi laks natukene teine,lõi ristid loksuma.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

Kellapoiss kirjutas:Pakun välja,et vene granaadiheitja vanemaid variante.Ei pea ennast asjatundjaks,aga minu kaheksakümnendate lõpus saadu on küllaltki sarnane.Oli mul toz-34 peal,3x suurenduse ja jämeda tulbaga.Üllatavalt hea nähtavusega.Minu oma tunneb vähemalt sadat siga.Proovisin 308 peal.Vindi laks natukene teine,lõi ristid loksuma.


Granaadiheitja? :shock: Ah sa mait. Mis ajast see optika pärit võib olla? 1970ndad, 1980ndad?
Kellapoiss
Postitusi: 149
Liitunud: K Nov 01, 2006 5:05 pm

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas Kellapoiss »

Ei tasu minu juttu kullana võtta.Räägin seda,mis vene ohvitser minu oma kohta rääkis.Ütles ,et idee poolest ei olnudki korduvkasutuseks mõeldud.Panid paugu ära ja siis punuma,aparaat visati kus see ja teine.Aga minu omaga on ta väga sarnane.Väidan seda.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

Uurisin natuke ning tuleb välja selline huvitav fakt. Taolisi 3.5x suurendusega PU-optilisi sihikuid paigaldati Mosin Nagant 1891/30-le (püssi toodeti 1930-1945) ning siis anti need snaiprite kasutusse. Kuid kuidas ma aru saan, kas see on originaalist sõjaaegne või sõjajärgne koopia? Hinnavahe pidavat olema 2-3 kordne.

Uku
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

http://www.snipersparadise.com/equipment/rifles/M91.htm (kerige kõvasti alla, peagi näete hunnikut erinevaid seerianumbreid)

Ma vist lahendasin müsteeriumi. Üleval on viisnurk, all on sirp ja vasar ning nende all on 7-kohaline arvurida : N127885.
Tal on sirp ja vasar suhteliselt ära kulunud, sellepärast ma alguses neid tähele ei pannudki. Paistab, et see on üks varasemaid markeeringuid. Niiet peaks olema originaal. Keegi võiks mu juttu kinnitada, siis hüppan õnnest lakke :) Ikkagi tükike ajalugu.

Uku
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas peepk »

Mis sa tühja pärast pead vastu lage lõhkuma hakkad,oleks et saksa vindi originaal neid oli 11 erinevat ,venelane minu arust vaid kolmega võis uhkeldada.Aga jah,kui teraskorpus nende kuulsate tööriistade pildiga siis jopastus ehk tõesti originaal,olen näinud ka hõbedasi ja kes neid daatumeid täpselt teab aga mingil ajal peale sõda kuni praeguse ajani tehakse alumiiniumist ja pool roheline ja esipool must.Ja paar aastat tagasi keegi Kurtna laadal müüs lausa tutikaid sõjaaegseid koos presentkoti ,originaal kinnitusega relvale ja kasutusõpetusega paberil,hinda küsiti 1200 eeku.Mul endal 300 eeguga igaks juhuks varutud see kahevärviline sest ta hirmsat kärakat kannatab,vaateväljast ja valgusjõust ma parem ei räägiks ja lahtised nupud pole just köikse parem variant olgugi et nupu peal 2 kruvi lahti keerates said juba paika lastud risti liigutamata selle alumise numbritega ratta nulli keerata ja kruvid uuesti kinni.Ja pole ju tähtsust kas sõjaaegne või pärast sest kui asi õnnestund,siis vorbiti neid neid veel pikalt.Vast seerianumber miskit reedab aga kust seda vaadata ja mis see annakski ma arvan.Oli ka vene ajal sihuke mille ma tegin....20x suurenduse peale esiläätse ära keerates ja vene kaheosalise teleskoop pikksilma esimese osa niipalji tagantpoolt seda auku suuremaks treisin et see ärakeeratud läätsega optika otsapidi tuugalt sinna sisse mahtus,ilus ja võimas asi sai.Neid kaheosalisi pikksilmi vahest turgudel kohtab veel.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

Ma olen väga suur sõjaajaloo huviline, sellepärast ma nii õnnelik olengi :) Kuid kahjuks pole tal alles originaalkinnitust, nagu sellel pildil näha.

http://world.guns.ru/rifle/mosin91-30s.jpg

Igatahes, plaan on see .22 LR poltlukuga püssi peale panna. Kuid praegune kinnitus on niivõrd madal, ma kardan et laadimine muutub keerukaks (isegi võimatuks). Peab kuskilt selle kinnituse hankima endale. Üks militaarfoorumi tüüp soovis seda osta, kuid ma kindlasti ei müü optikat maha. Optika on alustuseks piisavalt hea ning samuti ei pea tegema kulutust uue optika ostmiseks. Poltlukuga vint + sõjaaegne optika, see tekitab II maailmasõja aegse snaipri tunne :)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas baddmann »

UkuK kirjutas:Ma olen väga suur sõjaajaloo huviline, sellepärast ma nii õnnelik olengi :) Kuid kahjuks pole tal alles originaalkinnitust, nagu sellel pildil näha.

http://world.guns.ru/rifle/mosin91-30s.jpg

Igatahes, plaan on see .22 LR poltlukuga püssi peale panna. Kuid praegune kinnitus on niivõrd madal, ma kardan et laadimine muutub keerukaks (isegi võimatuks). Peab kuskilt selle kinnituse hankima endale. Üks militaarfoorumi tüüp soovis seda osta, kuid ma kindlasti ei müü optikat maha. Optika on alustuseks piisavalt hea ning samuti ei pea tegema kulutust uue optika ostmiseks. Poltlukuga vint + sõjaaegne optika, see tekitab II maailmasõja aegse snaipri tunne :)


Mitte et vanaaegse tunde otsimise ideed maha teha, aga .... selle kolmekordse suurendusega sul tõenäoliselt 50 m distantsilt väikesekaliibrilisega eriti mugav ja efektiivne lasta küll ei ole. Spordikale sobib (tema väikese tagasilöögi tõttu) praktiliselt ükskõik milline optika - just vastupidavuse poolest pean silmas.

BM
frukt
Postitusi: 164
Liitunud: N Jaan 11, 2007 9:34 pm

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas frukt »

need mu esiisalt lasti nendega palju (y) ja ma ei saa nii hästi lastud oma uuega :M
Manused
vanem
vanem
samast üks carl zeiss
samast üks carl zeiss
uuem
uuem
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

Teisel pildil olevat Carl Zeissi võib näha Vene filmis "Vorošilovi laskur", soovitan vaadata. Venemaa ostis Zeissilt masinad, et neid optilisi toota. PE/PEM olid küll täpsemad, kuid hilisemat PU-d oli odavam toota.

Baddmann : põhieesmärgiks on ikka püstoliga võistlustel käimine, .22 LR oleks rohkem oma lõbuks. Optika ei pruugi parim olla, kuid siiski parem kui mitte midagi :) Tulevikus, kui mul rohkem finantsi on, siis ostaksin küll hea optika. Hetkel selle peale ei mõtle.

Uku
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas duv »

Seda haruldast optikat oli 90-ndate algul kõik Kadaka turg täis 300-400 kr. tk. Nõukokude perioodi lõpul olid jahimeeste seas siledate peale panduna paremate puudumisel päris populaarsed. Ega temas head küll midagi polnud nii kui suurem pikem sadu oli, nii läks seest uduseks ja ära kuivas toas alles teiseks päevaks. Ainus eelis oli see, et sõjaväe vindi optikana suutis ta erinevalt suuremast osast tolleaegsetest vene uhkematest suurema valgusjõuga optikatest ka vindi tagasilöögile vastu panna. Tänapäeval vaevalt, et sellist oma relvale veel keegi peale paneks, kui see relv mingi kolletsiooniline just pole.
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

duv kirjutas:Seda haruldast optikat oli 90-ndate algul kõik Kadaka turg täis 300-400 kr. tk. Nõukokude perioodi lõpul olid jahimeeste seas siledate peale panduna paremate puudumisel päris populaarsed. Ega temas head küll midagi polnud nii kui suurem pikem sadu oli, nii läks seest uduseks ja ära kuivas toas alles teiseks päevaks. Ainus eelis oli see, et sõjaväe vindi optikana suutis ta erinevalt suuremast osast tolleaegsetest vene uhkematest suurema valgusjõuga optikatest ka vindi tagasilöögile vastu panna. Tänapäeval vaevalt, et sellist oma relvale veel keegi peale paneks, kui see relv mingi kolletsiooniline just pole.


Jänkide hulgas on Mosin Naganti snaiperrelvad päris populaarsed nende küllaltki soodsa hinna tõttu. Ta on mul endalgi uduseks läinud (kui veel Gamo peal oli), kuid lasketiirus ei tohiks selliseid probleeme tekkida.
Haruldane pole tõesti, näiteks Mosin Naganti ennast ning selle erinevaid versioone toodeti 1891-1965 kokku 37 miljonit :shock: Kahjuks ei oska öelda, paljud neist optiliste sihikutega olid.

PS. Leidsin ühe huvitava lehe.
http://www.wio.ru/galgrnd/sniper/sniper.htm
Venelaste tulemused on vist vähe ülepingutatud? :) Paistab, et sakslased jt ei osanud üldse lasta.

Uku
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas duv »

UkuK kirjutas:Teisel pildil olevat Carl Zeissi võib näha Vene filmis "Vorošilovi laskur", soovitan vaadata. Venemaa ostis Zeissilt masinad, et neid optilisi toota. PE/PEM olid küll täpsemad, kuid hilisemat PU-d oli odavam toota.

Baddmann : põhieesmärgiks on ikka püstoliga võistlustel käimine, .22 LR oleks rohkem oma lõbuks. Optika ei pruugi parim olla, kuid siiski parem kui mitte midagi :) Tulevikus, kui mul rohkem finantsi on, siis ostaksin küll hea optika. Hetkel selle peale ei mõtle.

Uku

Nõukogude Venemaa vedas Zeissi tehase seadmed venemaale sõjakahjude katteks, mitte ei ostnud!
UkuK
Postitusi: 29
Liitunud: K Apr 15, 2009 1:21 am

Re: Mille optika see olla võib?

Postitus Postitas UkuK »

Kuidas seletada siis seda, et nad enne II maailmasõda venelastel juba tootmises olid?
Saan aru, et peale II maailmasõda vedasid nad igasugust sõjasaaki oma kodumaale, kuid 1930ndatel olid Carl Zeissi optiliste ehitusel põhinevad sihikud juba kasutusel. Need valmistati masinatega, mille Venemaa oli tarninud Saksamaalt 30ndate esimestel aastatel.
Vasta