Jahti Jakt

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Kasutaja avatar
KeegiVeel
Postitusi: 120
Liitunud: T Okt 04, 2005 11:09 am

Jahti Jakt

Postitus Postitas KeegiVeel »

Huvipärast uurin asja.
Optikad juba mitu aastat müügil olnud, kuidas siis lood nendega ka on? Ise kunagi ostsin, sai suht ruttu minema visatud... Meil jahiseltsis ühel papil on, too aga teeb paar pauku aastas, sellele koormusele on vastupidand :roll: :lol:
Austage ka teisi jahimehi!
toru
Postitusi: 43
Liitunud: E Jaan 19, 2009 12:51 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas toru »

..
Viimati muutis toru, T Mär 09, 2010 3:46 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
-Ivar-
Postitusi: 204
Liitunud: L Aug 16, 2008 9:10 pm

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas -Ivar- »

Minul on see esimene variant mis müüki tuli 3-9X40 . Igati normaalne optika selle raha eest. Oli mul 308 peal ja ei mingeid ristide liikumisi ega muid jamasid. Vahetasin ainult sellepärast ära et tahtsin mil-dot risti seda aga paraku JahtiJaktil pole. Selle raha eest optikat küll, kui rahakott puuga seljas pole ja "ego probleemi pole" siis sobib küll. (y)
PS. Sileda peal on mul Jahti Jakti punatäpp ja ka sellega olen rahul. (y)
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas duv »

Omal Jahti Jakt 2.5-10X50 punatäpp, ei kiida ega laida, kuigi ainus hea on odav hind, vastu on ka pidanud, ainult, et tavaliselt kasutan kallimat 3-9X40 optikat ja Jahti Jagt on rohkem varu variant. Miinusteks oleks suur kaal, liiga võimas täpp, mis 100 pealt juba taldriku suurune ja pimedas hakkab optikat seest valgustama võttes sellega võimaluse veel palja silmaga nähtavat looma lasta. Minu jaoks igatahes need 11 täpi tugevuse astet suht mõttetud, sest kõige nõrgem juba liiga tugev. Samas ikkagi parem, kui üldse täpita optika, millega hämaras küll looma näed, aga tumeda keha taustal risti ei näe. Oma hinda igatahes on ta igati väärt.
Kasutaja avatar
Ax1600
Postitusi: 414
Liitunud: E Nov 10, 2003 10:58 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas Ax1600 »

Mul kõik tuttavad minema visanud. Ca 4 tk kokku.
arvestav
Postitusi: 18
Liitunud: N Aug 20, 2009 10:46 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas arvestav »

Minul 308 Tikka peal 2,5x10 PRO (tolline toru) olnud juba kolm aastat. Siiani igati rahul olnud,rist püsib paigal nagu kulda.Ma ei tea kas mul on vedanud,aga esimese astme punatäpiga ei kuma mingit punast varjundit.Kuigi jah se pidi olema odavate optikate viga,aga ostes saab ju kohe kontrollida-kata esilääts kinni ja vaadates ei tohiks esimese astmega mingit punast varjundit peale tulla. See viga on aga neil tõesti,et üle 150 m kaob pool elukat täpi taha ära nagu näiteks rebane ja kobras,aga pole hullu-selle raha ette optikat küll!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tekkis ka neid paar-kolm seltsi siis kui mõni aeg tagasi müüki tulid. Viimane seltsi laskepäev tiirus ei näinud enam ühtki. Kommentaarid ei kannata trükimusta. Ma soovitaks rahapuudusel unustada ära see punane täpp ja proovida 4-5-6 kilo kukku saada ja miski Tasco Titan kasvõi osta. On rõõmu rohkem.
arvestav
Postitusi: 18
Liitunud: N Aug 20, 2009 10:46 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas arvestav »

See igaühe suhtumise küsimus-mina olen kõik loomad sellega lasknud ja tiirus korralikud punktid kogunud-ma ei näe küll põhjust miks mul peaks hirmkallis pikksilm püssil peal olema.Optika eesmärk on ju ikkagi sihtmärgi tabamise abimees ja kui kindel käsi ja hea silm-siis pole ju vahet mis raha numbriga optika sul peal on! See muidugi minu arvamus.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas aivar00 »

Kõige tähtsam on asjaolu, et ise rahul oled. Kui aga praegusel pimedal ööl nisupõllus oled ja siga ei näe kas siis optika vahetusele ei mõtle, kui naabrimees enda omast näeb ja laseb :M
Valgel ajal ja tiirus lastes ei ole minu arvates tõesti vahet milline brändi nimi optikal peal on.
ikka lõbusalt
arvestav
Postitusi: 18
Liitunud: N Aug 20, 2009 10:46 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas arvestav »

Ikka ju mõtlen,et tahaks paremat ja suurema valgusjõuga optikat, aga mis teha-ehk kunagi.
Eks see pimeduse piir lööb kõik optikad kinni-olgu se siis mis brändiga tegu-mõni näeb pool tunnikest lihtsalt kauem.Aga punatäpist on ikka suur kasu küll,olen neid sigu lasknud küll päris pimeduses heledast vilja põllust.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas Joosep Käba »

aivar00 kirjutas:Kõige tähtsam on asjaolu, et ise rahul oled. Kui aga praegusel pimedal ööl nisupõllus oled ja siga ei näe kas siis optika vahetusele ei mõtle, kui naabrimees enda omast näeb ja laseb :M
Valgel ajal ja tiirus lastes ei ole minu arvates tõesti vahet milline brändi nimi optikal peal on.


Arvan, et on ikka valgel ajal ja tiirus ka vahe. Siis muidugi just allumatuse pärast reguleerimisele.
Lahe oli viimasel seltsi tiirupäeval vaadata kuidas sõber vahetas Blaseril rauda. Võttis Swarovsky maha keeras peo vahel teise raua järgi paika ja pani siis peale.
Teate need jahtijaktimehed ja sos ja muude selliste veendunud omanikud vaatasid ja.... . Mes niimoodi keeradki paika vä? :shock: Tead krt ära jama optikaga kui korra paigas ei maksa puutu jne.. :D Sellised soovitused hakkasid tulema. Ma ei kujuta ette kuidas saaks toimida selline süsteem ilma perfektselt reguleerimisele alluva sihikuta.
Mu arust olgu see valgusjõud kuda on. Kui ei näe ei lase. Arvan veelgi tähtsam on aga regullimise korrektsus. Olen nende odavamatega komposteerind ajusid algajana oma relval ja hiljem jahikaaslaseid aidates.
Minu jaoks algavad päris optikad sealtmaalt mis on reguleeritavad. Kui tead erinevate moonade jooksu, lähed näituseks tiiru keerad 5 alla ja 4 paremale lased ära jooksva põdra. Lähed koju keerad tagasi jahimoonale ja põldu. Iseenesest mõistetavalt ei pea jooksu vahepeal kontrollima proovilaskmistega. Jakti mehed võiks rääkida mis nad siuksest asjast arvavad. :D
Aga lasta nendega saab.
PS. Kusagilsiin voorumis jäi silma Tikka püssi pilt millel peal Z6. Ehk pikksilm mitte vähem kui 2x torust kallim. Arvan see on tee mida käia. 8)
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas ninja »

Ostke aga ostke neid odavaid optikaid :? . Ükskord ikka satute ,kas kolmandal või neljandal ostul, tõelise pärli otsa mis isegi peab paar aastat vastu laskmisele ja vihmale. Lõpuks olete ikka käinud sama raha välja optikate eest mida need poisid kes kohe korraliku firma toru peale kruvinud. Aga korralik optika aitab säästa samas palju raha pideva relva pealelaskmisele kuluvale moonale ja ka hoiab närve kokku :VS . Ainuke koht kuhu need antud optikad sobivad on minu arust 22-LR. (y)
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas 22LR »

22LR-i 22LR-l on peal TASCO 3-9x40!Kas peaks ümbervahetama?:D :D
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Re: Jahti Jakt

Postitus Postitas ninja »

22LR kirjutas:22LR-i 22LR-l on peal TASCO 3-9x40!Kas peaks ümbervahetama?:D :D

...jajahh,,kui kardad et optika lõhub püssi ära :D
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Vasta