Võitlus parallaksiga.

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas kakuke »

No teras S235 on ikka suht pehme asi. Alumiiniumit ma terasele konkurendina küll ei näe, kuna esimese puhul kasutatakse sulameid voolupiiriga üle 1500 N/mm2 ehk siis MPa.
http://www.hardox.com/upload/Documents/ ... _uk_01.pdf
Pigem võiks läheneda asjale selliselt, et millest on tehtud korralikud terasest optikajalad ja siis sinna juurde otsida alternatiivi. Kuidas alumiiniumil on lood väsimisega või teisisõnu, kas kestval koormamisel säilitab oma esialgse kuju?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas Pikk »

winch kirjutas:
äkki on kellegil olemas al. sulamist jalad mida ei ole kahju ohverdada, ma kõrvetaks teda veidi ning siis saaks teada mis sulamiga tegemist on. Nimelt omal mitu korda olnud mõttes et teeks karastatud alumiinumist jalad aga äkki lendan samasse ämbrisse nagu teised kes on proovinud ökonoomitada.

Täitsa huvitav teema, tahaksi ise ka teada, mis imelikust materjalist neid vedelaid jalgu tehakse. Igatahes ärge alahinnake alumiiniumi. Näiteks T6 (6061) alumiinium on päris heade mehaaniliste näitajatega voolavuspiir 241 MPa, tõmbetugevus 290 MPa võrreldes teras S235 on samad näitajad 235 MPa ja 360 MPa.Rääkides karastamisest, siis alumiiniumi ja tema sulamite puhul saate hoopis teise tulemuse kui terasega. Nimelt muutub alumiinium pehmeks, mehaaniliste näitajate tõstmiseks kasutatakse vanandamist.


T6 on termilise protsessi määratlus.( karastus ja kunstlik täisvanandamine).
Sulamil AlSi5Cu on kõvaduse min 110HB ( Tõmbetugevus min 320 MPa ja voolavuspiir min 280 Mpa)
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas Sarvik »

korra aegade hämaruses sai ka soetatud üks saastaoptika koos alumiinsulamjalgadega....ja sympomid suht sarnased eelpoolkirjeldatuga olid...siis sai leitud mingid terasjalad....läks veidi paremaks ....siis sai muret kurtud nurkadele....ja oh imet....avastasid et optika korpus (ka mingi alumiiniumsulam ilmselt) paindub läbi!!!! (keerake püss koos optikaga kruustangide vahele....fikseerige mõttes punkt kuhu optika rist sihitud ja siis suruge käega optikast läbi vaadates nii optika esimest (ja/või tagumist) osa....kui rist liigub...siis tasub edasi mõelda :lol: ....nurgad lahendasid selle probleemi nii et tegid spetsiaalse uue jala mis kattis optika selle peene osa pea täielikult...tulemus oli rahuldav....aga esimesel võimalusel vahetasin kogu krempli ikkagi välja
kärbes kirbule!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas Olavi Kool »

kogu seda teemat lugedes tuli meelde vene muinasjutt kirvesupi keetmisest, kus esialgu polnu hea supi jaoks muud vaja kui üks kirves ja pajatäis vett ning iga matsemisega tuli sõdurpoisile meelde mida veel vaja on, natuke soola, kopatäis tangu... Lõpuks sai tummine lihaga supp ja kirves visati pajast välja.
Saan aru, et pole kolm kahtlast elementi koos vaid hoopis neli. Iga kett on täpselt nii tugev kui on keti nõrgim lüli ja kui neid ükshaaval vahetama hakata tuleb komplekti hind täpselt esialgse komplekti jagu kallim. Olen selle kõik ise läbi teinud ja lollusest mitu korda. Sõber ütleb ikka, et kui tahad head ja odavat asja saada pead võtma kaks tükki, ühe hea ja teise odava.
Sellest püssist saab asja kui teha päästik korda ja terasjalg peale siis vaataks edasi. Olen neid IZ18MH püsse mitmeid jooksma saanud ja arvan, et hakkab ka see püss. Rauad neil ju iseenesest head.
naised saunas rääkisid
mürka
Postitusi: 188
Liitunud: T Okt 31, 2006 10:04 am

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas mürka »

Uskuge mis teadjamiis räägib. Käis ka minu IZ tema juures ära. Peale seda oopis teine asi. Päästik kerge, teras optika jalad, korralik optika ning asi töötab laitmatult juba paar aastat. Ei ole vaja leiutada midagi uut.
küll siga pori leiab
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas laffaa »

Tere jälle kallid jahimehed!
Ehkki teema on nüüd algsest pealkirjast kõvasti kõrvale kaldunud, aga samas tundub, et arutelu on suhteliselt aktuaalne, siis otsustasin siin teemat jätkata.Tänud kõigile,kes on vaevaks võtnud vastata.
Nüüd siis võtsin optika maha ja lasin lahtise sihikuga, algul 50 meetri pealt, hiljem 100 m pealt.
Tulemused tunduvalt paremad, kui optikat kasutades :)
Ütleme nii, et 100 m pealt 5 lasust 4 läheb kilukarpi ja üks siis nats mööda, kuhugi serva äärde. Kusjuures ega seda kilukarpi 100 meetri pealt nii väga hästi näha polegi, teinekord kiskus pildi uduseks ka :x, ei ole see nägemine enam nii supper midagi, kui nooruses. :)
Niiet jäin tulemusega enam vähem rahule. Või mis teie arvate? Läks mul laskmine väga kehvasti? :oops: ( relv siis izh-18mn 223rem ja laskemoon barnaul)
koopaorav
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas honkomees »

nagu arvata võiski, püss on enamasti Ok, aga optika ja eriti jalad võivad probleemiks olla :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas peepk »

laffaa,nüüd võib Sinu juurde kursustele saata arvuka hulga selle relva kas õnnelikke omanikke või õnnetuid omanikke kes selle pihta saamise probleemiga siiani maadlevad peale mitme aasta pikkust katsetamist ja ei ole ikka oma toruga rahul(tean isiklikult viite meest) isegi olukorras kus mõni kuul on ka pihta trehvanud.Kui tõesti lasid kilukarpi ja ei mõelnud seda välja et pihta said no siis julgen arvata et üks õnnelik relva omanik jälle juures,igatahes hea tulemus (y) :shock:
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas Mart »

Selle izh-18mn 223rem peab 100m vähemalt tollisesse gruppi saama. Raud peaks suht norm olema. Peaks isegi alumiinium kinnitusega lasta saama, endal analoogne tulenui 222REM olemas ja kinnitus ühestükis alumiinium õhupüssi kinnitus, optika ka õhkrelva oma ja suurt häda ei miskit, elukaid tabatud ka 200 ja peale meetrit. Kardan, et seal komplektis ei tööta see jahijakti optika, tea kas kellelgi üldse mõni pidama jäänud on. Jahijaki fenomen on see, et optikad on nii odavad, et keegi ei viitsi nende tagasisaatmisega jändama hakata, visatakse niisama üle õla, kirutakse ennast natuke ja ostetakse uus sihik peale. Kui sellega OK, siis proovi moona vahetada ehk barnaul ei sobi sinu püssile. Kilukarp ei ole mingi täpsus, rebane pääseb ju minema. :)
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas Pauli »

Jutt käib ikka kilukarbist, mitte konservikarbist? St sellest kilukarbist, mille põhi on peaaegu nagu A4? Sellise tihedusega võib patuga pooleks minna põtra laskma, aga seda 223-ga ju ei tee. Rebase ja kitse jaoks peavad kuulid ikka konservikarpi e maksimaalselt 10 cm ringi mahtuma. Seega pole sul ikkagi muud pääsu kui optikakomplekt korda teha. Mina (endiselt) soovitaks alustada jalgadest. Areta sinna korralik stoppertihvt, kui sellest ei aita, siis osta peale miski asisem optika (kasvõi mõni bussakas, mis Jahtijaktist palju kallim pole, aga see-eest palju korralikum) ja kui see ka ei aita, siis osta uued jalad ja areta nendele stopper.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
reinuvader
Postitusi: 105
Liitunud: T Dets 04, 2007 11:23 am

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas reinuvader »

Arvan, et jutt käib ikka sellest väiksest kilukarbist
aga tulemus igati hea arvastades, et lastud on 100-le m, IZ-ist, banauli ja lahtise sihikuga (y)
Endale on samuti tollised grupid lahtise sihikuga kättesaamatud.
laffaa
Postitusi: 31
Liitunud: N Jaan 06, 2005 5:34 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas laffaa »

Jutt siis ikka kõige tavalisemast konserikarbist. Mulle tundub isiklikult, et suurem viga siiski optika jalgades. Kui saan asjasse selgust, siis annan teada kindlasti. :wink:
No see pole ju mingi väljakutse, kui paned miski kalli püssi ja kalli optika omavahel "jooksma" :lol: .
Vennas sai endale tip-top optika, 3 lasuga sai sisse lastud, pähh polnud üldse huvitav. Kahjuks ma nii vaene pole, et kalleid asju osta. :(
koopaorav
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas wsm »

laffaa kirjutas:Jutt siis ikka kõige tavalisemast konserikarbist. Mulle tundub isiklikult, et suurem viga siiski optika jalgades. Kui saan asjasse selgust, siis annan teada kindlasti. :wink:
No see pole ju mingi väljakutse, kui paned miski kalli püssi ja kalli optika omavahel "jooksma" :lol: .
Vennas sai endale tip-top optika, 3 lasuga sai sisse lastud, pähh polnud üldse huvitav. Kahjuks ma nii vaene pole, et kalleid asju osta. :(


Jah, sügav kaastunne ja müts maha mehe ees, kel aega ja tahtmist mässata selle "luuavarrega" :mrgreen: (y)
Edu!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: Võitlus parallaksiga.

Postitus Postitas draiwer »

Minul ka iz18 222cal,optika kinnitus al...sulam ja odav NCStar optika millel küll 15a garantii.Algul kinnitus andis kiilul liikuma.Ostsin poest 4mm puuri ja puurisin relvale ning jalale augu.Mõõtsin paraja tifti pikkuse ja lõikasin samast puuri varrest tifti.Kogu probleem lahendatud.Mina küll ei usu,et ükski jahiks valmistatud optika ei kannataks seda nõrka pauku.Jalad ostsin Soomest 40euri eest.Kui rääkisin kaupmehele millele vaja,võttis ta kõhklematult need riiulist ja ütles,et need sobivad sellele nõrgale paugule hästi ja lisas minu kahtleva pilgu peale,et kui ei sobi too tagasi.Noh arvan siiski,et iga kinnitus peaks olema tiftiga kui on võrdse laiusega kiil.
Vasta