SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
turbolents
Postitusi: 118
Liitunud: T Aug 07, 2007 9:05 pm

SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas turbolents »

Kas keegi oskab midagi sellise optika kohta öelda?
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas Joosep Käba »

Maksab palju. :wink:
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas hendrik »

Esimese hooga ütleks, et selliste parameetritega habichtit ei ole tehtud. 3-12x suurendusega on 50mm objektiiviga ning 56mm objektiivil on 2,5-10x suurendust. Endal on 3-12x50 habicht pv-n (4-nk ristiga) ja olen mõned aastad olnud rahulolev kasutaja. Risti valgustus on BE3 "mootoriga" väga hästi timmitav. On olemas ka BE4 digitaalse valgustajaga variant, ei ütleks, et oluliselt mugavam kui BE3. Läätsed, reguleeringud ja "pildi kvaliteet" on täitsa head.
Külaline

Re: SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas Külaline »

Kasutan 4 aastat PV-II HG 2.5-10x56 iL ( siis oli selline mudeli no) ristiga 4-AI.
Siiani olen ülimalt rahul valgusjõuga, pildi kontrastsusega ning risti (tegelikult punkti) valgustuse reguleerimise võimalusega. x2,5 võimaldab ajujahis lasta praktiliselt 2 silmaga, samuti saab x10 lasta sokku ja rebast rahulikult kuni 300 m (kaugemale eriti ei pingutagi),
Õhtul hämaras, kui binoklist enam eriti midagi ei näe (tegemist on korraliku binokliga, küll mitte Leica, Swaro ega Zeiss), on sihikust pilt ikka OK.
Selle optikaga püssiga olen palju metsas käinud ning mõned korrad on püss kukkunud päris valusalt,
siiani on õnneks risti 100 % hoidnud ka peale kukkumist.
Miinuseks, kuid seda ainult tiirus, on punkti suurus. Jahil on tegemist jällegi eelisega :-).
Kui tuli välja z6 2,5 x 15, hakkasin seda kiibitsema, kuid õigel ajal tuli aru pähe. 15 x suurenduse järgi puudub minu jahimaadel praktiliselt vajadus, lisaks teeb ettevaatlikuks väidetavalt Z6 õrn korpus ...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas Joosep Käba »

Osta Z6 ära. Hea sihik on.
Oma vana müü mulle odavalt. :wink:
Külaline

Re: SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas Külaline »

Joosep Käba kirjutas:Osta Z6 ära. Hea sihik on.
Oma vana müü mulle odavalt. :wink:

Oli kuulutus väljas mõni aeg tagasi 18 K. Keegi ei hoolinud ...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas Joosep Käba »

Odavalt ma mõtlesin :wink:
Ma siin "norin" niisama. Mis see sett 6 ikka niipalju parem on. Mulle meeldib öö ja päevapunkti valikuvõimalus ühe klõpsuga, kusjuures mõlemad oma olekut mäletavad.
Jah :M üle liini madallendavaid sigu oleks selle päevatäpiga hea üritada.
Müüd vana 10-ga ära paned 25 juurde ja nigu maast leitud. :lol:
Külaline

Re: SWAROVSKI HABICHT 3-12x56

Postitus Postitas Külaline »

26 K maksin 4 aastat tagasi ostes. Sellise kauba kasutuseaks loetakse 20 - 25 aastat e. amortisatsioon oleks 4 - 5 % aastas. 18 müües oleks amortisatsioon 30,77 % e. 7,69 % aastas.
10 müües oleks amortisatsioon 61,52% ehk 15,38 % (e. 4000 EEKi aastas)krt. nii tige ma oma raha peale küll ei ole ja jõulud ka kaugel!

Lisaks on PV-II HG l sama võimalus vahetada öö ja päeva täppi.
Optika risti kõrgusregulaatori otsa käivat nupust saab täpi heledust reguleerida.
Sama nuppu hoida 3-4 s paremal või vasakul vahetub täpi eredus vastavalt päeva ja öö omaks.
Kui kohe peale täpi öö/päeva vahetust nupp vabastada, on täpp sama ere viimasena valitud seadega.
Loomulikult saab öö ja päeva täpi eredust astmeliselt muuta.
Vasta