Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
vessa
Postitusi: 5
Liitunud: E Jaan 12, 2004 3:17 pm

Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas vessa »

Oleks võimalus soetada suht hea hinnaga Kahles Helia CBX 3-12x56. Kahles reklaamib ise seda optikat kui "spetsialist ööks" ehk siis hämara optikaks. Seda minu arusaamise järgi sellepärast, et sellel asub rist esimesel tasapinnal ja läheb suurenduse suuremaks keerates samuti suuremaks. Ehk siis on vist vajalik selleks et kaugust pimedas paremini hinnata.

Samas aga mulle tundub et paljud soovitavad risti mis ei muuda oma suurust (a la suureneva risti taha kaob võike loom ära jne..). Siis sobiks nagu mudel Kahles Helia CSX 3-12x56 paremini ( rist asub teisel tasapinnal ja suurus ei muutu). Kahles ise reklaamib CSX-i kui "päeva ja öö spetsialist"

Punatäpid on nendel mõlemal.

Ise nagu arvan et enamus Eesti jahist ju hämaras ikkagi käib ja kusagil võidu laskmas ma nagunii ei käi - seega võiks nagu CBX mulle rohkem sobida???

Kas kellegil on kogemusi CBX-i või CSX-iga???
Kuidas on enamuse teiste korralike margioptikatega?
Ise tean et Docteri Classicul ja Unipointil liiguvad ristid suuremaks ja samuti Meopta R1-l
Viimati muutis vessa, P Okt 24, 2010 12:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
Puksima peab!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas peepk »

Millegipärast ei meeldi endalegi koos suurenduse juurde kruttimisega suuremaks muutuv rist. Aga kindlasti kellelegi on liikumatu rist vastuvõetamatu. Põhjuse muutuva risti mitte meeldimiseks tõid ilusti välja .
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas kirp »

Pimedas risti jämedus väheke aitab (väga peenikest on tõesti raske näha), aga kui ikka viimast tahad võtta, siis vaata punatäpiga varianti. Mustal taustal (ka sea/karu musta silueti peal) kaob rist kergelt ära ja ei saa täpselt sihtida. 3-12x56 on küllalt suure max suurendusega. Hea kaugemale lasta, aga väike objekt kipub tõest suure täpi taha ära kaduma. Seega ise eelistaks mittesuureneva ristiga ja punatäpiga.

Esimese tasapinna optikaid olla kergem täpsetena teha, s.t. suurenduse keeramisel ei muutu tabamispunkt. Teise tasapinna süsteemi puhul peab olema optika väga hästi tehtud. Kahlesi puhul ei teki kahtlusi, aga odavama otsa sihikutel võib küll teise tasapinna süsteemiga probleeme olla.
vessa
Postitusi: 5
Liitunud: E Jaan 12, 2004 3:17 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas vessa »

Jätsin lisamata, et punatäpd on nad ikka mõlemad.
Puksima peab!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas peepk »

Siis pole sel suureneval ristil mingit mõtet.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas Joosep Käba »

peepk kirjutas:Siis pole sel suureneval ristil mingit mõtet.


Nõus. Kui ei ole punapunni siis oleks jäme rist abiks. Loom kaob enne pimedas ära ja alles siis rist.
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas ergo »

kirp kirjutas:Hea kaugemale lasta, aga väike objekt kipub tõest suure täpi taha ära kaduma.

Mida härrased lasevad, et see 2,5cm @ 100m täpi taha ää kaob? :M
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas wsm »

ergo kirjutas:
kirp kirjutas:Hea kaugemale lasta, aga väike objekt kipub tõest suure täpi taha ära kaduma.

Mida härrased lasevad, et see 2,5cm @ 100m täpi taha ää kaob? :M


100m jah pole probleem, kuid 300m lasta, siis suure täpiga suht mõttetu rebasele külge saada. Täpi suurus ikka väga oluline. Kui soov ka pikalt maalt rebaseid kiusata siis valige ikka võimalikult väike täpp.
Väga hea täpp on Fibertäpp http://www.ddoptics.de/de-zielfernrohr_leuchtpunkt.html
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Omal on ka odavat CSX-i tarvis. Saada info privasse. :shock:

Vaatasin kodukat, mõlemal on päeva ja öötäpp. Kuidas see vahetus käib? Või on täpil lihtsalt nii suur regul ulatus, et võimalik kasut nii päeval kui öösi?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas aivar00 »

Sellel täpil on jah suur reguleerimisulatus. Päeva täpp on roheline ja öö oma punane. Minu ML@T optikal ühele poole lülitit keerates hakkab roheline ja teisele poole keerates punane põlema. Mõlemil on (võin eksida) vähemalt 5 erinevat valgustugevust. Seda efekti, et terve optika on valgust täis ei ole. Samas minu optikal ei ole lüliti kõige parem. Muidu aga on 9,3 peal ja kõik toimib ilusti.
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Krt priva odava optika pakkumisega pole veel tuld. :(
Kui on kahe vahel valida peaks üks üle olema. Olen valmis abistama sellest koormast vabanemisega. :D :D :D

Kui vähegi sahvaaride pilte, reklaame, jahijutte vaadata siis väga palju on "käsikahurite" peal just Kahlest. Ma ei tea miks? Kas tolle pärast et kalli püssi tootmine samas kandis? Küll ta peaks seisma siis ka 9,3 peal. Isegi swarod seisavad. :lol: :lol:
vessa
Postitusi: 5
Liitunud: E Jaan 12, 2004 3:17 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas vessa »

Asi selles just ongi, et CSX-i ei ole pakkumises - on ainult CBX (eestis on CBX nagunii CSX-ist odavam).

Minuteada täpp neil Kahlesitel värvi ei muuda. Kas risti suurenedes (CBX) ka punane täpp läheb suuremaks, seda ma ka kahjuks ei tea. Kas siin foorumis on kedagi kellel on Kahlesi CBX või CSX olemas?

Kas keegi teab kas mõnes poes on Kahles letil olemas????
Puksima peab!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Uuri poest. Löö Kahles otsingusse!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas Ahto Kattai »

vessa kirjutas:Asi selles just ongi, et CSX-i ei ole pakkumises - on ainult CBX (eestis on CBX nagunii CSX-ist odavam).

Minuteada täpp neil Kahlesitel värvi ei muuda. Kas risti suurenedes (CBX) ka punane täpp läheb suuremaks, seda ma ka kahjuks ei tea. Kas siin foorumis on kedagi kellel on Kahlesi CBX või CSX olemas?

Kas keegi teab kas mõnes poes on Kahles letil olemas????

Ma nüüd tähtede järgi ei mäleta ,aga oman juba 5-6 aastat seda suureneva risti ja punatäpiga 3-12x56 ja olen igati rahul.Kahlest toob minuteada sisse üks Tartu firma,täpselt tänavat ei mäleta ,asub seal kuskil kesklinna silla lähedal.Küllap netist leiab kontakti ,kui ei siis kriba privasse ,ehk on mull veel kuskil midagi alles.Väikseks puuduseks selle optika juures loen seda ,et ei ole seda punatäpi kiirlülitust ,iga kord peab täpi reostaadist põlema keerama.Arvata võib ,et uuematel mudelitel see funktsioon on juba olemas.Minu omal ei ole ka seda nn.päeva täppi ja öise täpi võimsus on nii väike ,et ka max võimsusel ei ole teda päevavalguses näha.(see muidugist ei ole puudus).Minul on ta 308W peal ,on "vett ja vilet" näinud,aga teenib mind siiani hästi (y) .Uuesti valides võtaksin ka selle mitte suureneva ristiga!
ergo
Postitusi: 67
Liitunud: P Dets 03, 2006 6:54 pm

Re: Kahles 3-12x56 CBX vs CSX kumba valida?

Postitus Postitas ergo »

wsm kirjutas:100m jah pole probleem, kuid 300m lasta, siis suure täpiga suht mõttetu rebasele külge saada. Täpi suurus ikka väga oluline. Kui soov ka pikalt maalt rebaseid kiusata siis valige ikka võimalikult väike täpp.
Väga hea täpp on Fibertäpp http://www.ddoptics.de/de-zielfernrohr_leuchtpunkt.html

Mhh, kummaline värk! Kui se Kahles'i täpp varjutab 100m peal 2,5cm ringi, siis 300m peal 7,5cm. Meil küll nii pisikesi rebaseid pole... Ja eks tuleb tavaliselt ka 300m peal veidi kõrgemale sihtida. Mis seal siis veel täpi varju võiks jääda? Või ongi sul püss 300m peale lastud (või klõpsutad alati kõrguse parandust)?
Aga olgu pealegi, igaühele oma. Mul endal mõlemad, tõsi küll mitte Kahles'id. 3-12x jaoks valisin teadlikult "suureneva ristiga" kauguse lihtsamaks hindamiseks ja seda kasutan suurema kaliibriga relval. Peenemal on 5.5-22 kordne ja "mitte jämeneva ristiga". Ei kujutakski ette, kui
jämedaks läheksid need pulgad max suurenduse juures, kui see teisiti oleks.
Kokkuvõttes ei oskagi öelda, et üks teisest etem oleks. Ja kas ongi? Minul pole küll miski laskmata jäänud seetõttu, et see risti (täpi) tagant välja ei paista!
Edu!

PS! Kas keegi teab kedagi, kes tunneks kedagi, kes kasutab DDoptics'i binokkleid? Neil seal üks
ilusa nimega mudel on :wink:
Vasta