Meopta või Vixen

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Meopta või Vixen

Postitus Postitas srx »

Plaan on osta optika, sõelale jäänud 2 tükki Meopta ARTEMIS 2100 3-12x50 RD ja Vixeni puhul analoogsete näitajatega optika. Millised on head ja vead ning kumba tasuks osta?
kaval
Postitusi: 12
Liitunud: N Nov 11, 2010 9:03 am

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas kaval »

Vixenit võib soovitada.
Hinna ja kvaliteedisuhe paigas.
Mul optikal kauguse määraja, aga ei oska kasutada. Ei tee väga vahet, kui seda näppida.
Võibolla selle mingi oma nipp, millest ei ole veel aru saanud.
Eks iga mees kiidab ikka enda asja.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas Eik »

Vixenil sihikurist ei suurene ja tänu sellele ei kao lastav objekt kaugemalt distantsilt risti taha ära.
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas srx »

Rääkige sellest Meopta optikast ja kas tõesti see suurenev rist pigem häirib?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas kakuke »

Ei kao sellel suureneval ristil ka see loom kuhugi risti taha. Mul endal kodus Artemis 3000 suureneva ristiga. Suurenevad sellel üksnes risti ääred, aga keskele jääb ikka peenike niitrist. Ja on kodus analoogne asi olemas, mis Vixen, aga nimi tal ainult Ddoptics. Kui ma tahan lasta kaugele ja täpselt, siis raudselt eelistan ise Meoptat (seda kasutan rebaste ja hanede laskmisel). Vaata ise ühele ja teisele sisse (kruti nii ja naa) ja tee otsus selle järgi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas Tormis »

Sama hinnaklassist on Zeiss duralyt 3-12x50, 2010 aasta mudel, rist ei muutu pilt, selge, rohkem infot:http://www.sportsmanguncentre.co.uk/product/184ba105bbe9370330355553/CARL+ZEISS+Duralyt+3-12x50/

Vahetasin oma 10 aastat vana optika 4-12x56 Tasco Titan Zeiss duralyt 3-12x50 vastu välja ning ei kahetse, hämaras ja kuuvalges pilt hea, ajujahis keeran suurenduse maha ja probleemi ei ole, Tascol oli punatäpp, kuid seda ma ei kasutanud ja uuele ma lihtsalt ei soovinud, see on minu iseärasus mitte reegel, kes tahab valigu punatäpiga optika.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas Ahto Kattai »

kaval kirjutas:Vixenit võib soovitada.

Võibolla selle mingi oma nipp, millest ei ole veel aru saanu

Keera suurendus maksimaalseks,suuna rist objektile ja keera nupust pilt/rist teravaks /selgeks.Skaalalt loe kaugus.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tormis kirjutas:Sama hinnaklassist on Zeiss duralyt 3-12x50, 2010 aasta mudel, rist ei muutu pilt, selge, rohkem infot:http://www.sportsmanguncentre.co.uk/product/184ba105bbe9370330355553/CARL+ZEISS+Duralyt+3-12x50/


Eestis seda vist ei pakuta. Kui saladus pole kust hankisid?
Tormis
Postitusi: 290
Liitunud: N Juul 08, 2010 4:40 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas Tormis »

Ei ole saladus, Norrast sõber tõi.
GC
Postitusi: 389
Liitunud: R Nov 12, 2004 5:15 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas GC »

Hankisin hiljaaegu vixeni... meopta oli ka valikus, aga selle jäme rist ei meeldinud.
Seni olen rahul.
koos koeraga
srx
Postitusi: 21
Liitunud: T Mai 11, 2010 5:07 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas srx »

Tellisin selle meopta ära loodan et ei pea pettuma! :twisted:
Kasutaja avatar
alotomson
Postitusi: 25
Liitunud: N Jaan 22, 2009 4:21 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas alotomson »

Ei pea sa kindlasti kahetsema, tegu on väga hea optikaga. See risti suurenemine on Zeissidel samamoodi, küll ei ole eelpool nimetatud mudelit näppinud. Väikse suurenduse peal on rist imepeenike ja suure suurenduse peal ei lähe ta tavaliselt eriti jämedamaks, kui nendel optikatel, millel see risti suurus ei muutu (näit. Nikkon, Delta Titanium). Vixenit pole väga uurinud aga julgen arvata, et tal ei ole suurel suurendusel (võrdsel Meoptaga) oluliselt peenem rist kui meoptal. Aga eks lükake ümber.

Alo
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: Meopta või Vixen

Postitus Postitas Ahto Kattai »

alotomson kirjutas: Vixenit pole väga uurinud aga julgen arvata, et tal ei ole suurel suurendusel (võrdsel Meoptaga) oluliselt peenem rist kui meoptal. Aga eks lükake ümber.

Alo

Valesti arvad! Aga siinkohal pole mõtet vaielda,kellele ema kellele tütar.Oma otstarbe täidavad mõlemad.
Vasta