kollimaator

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
länkar
Postitusi: 43
Liitunud: P Dets 30, 2007 9:13 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas länkar »

mina panin oma browningule aimpoint-i peale, väga rahul,kiirjalad, pikamaa jaoks on optika. hea on lasta ka siis kui läätsed on märjad või lumehelbed peal,puhud ära,täpp on ilus ja ei moonuta pilti.kindel on see et aimpoint tuleb osta kindlasti volitatud müüjalt, vastasel korral võid rämpsu otsa sattuda.olen väga rahul ja muude poole ei vaatagi.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas tony »

Olen kasutanud Zeiss Z-pointi ja Docteri punatäppi.Ei istunud mulle kumbki.Kui valid 30-se ja 42-se vahel,siis võta 42-ne.Sellega kannatab ka hämaras lasta.
matu1
Postitusi: 53
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:46 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas matu1 »

hämaras laskmiseks on juba üks hea optika olemas ,nüüd oleks nagu suurema vaateväljaga aju optikat , ala mingi 1-4x26 võib olla siis .Eestis suht vähe pakutakse neid ja kui on, siis suht kallid. Võib olla kellegil kodus vedeleb niisama, pakkuge.
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Tartus Trapperis juba jõulud tulemas, hinnad kohe punased :D
Soovitan seda sihikut http://www.trapper.ee/webshop/product.p ... =SHIRSTONE

Omal Benelli Argo 308 win, sama sihik juba paar aastat kasutusel. Siiamaani väga rahul (y) Kui Argo peal kestab, ju siis korralik asi on.
jyri

Re: kollimaator

Postitus Postitas jyri »

Ei välista,et loll/rumal küimus minu poolt,aga siiski teemasse:
Mis vahe on kollimaatoril ja "punatäpp/punarist" optilisel sihikul?
Seesamune minu oma,millele nüüd kinnitust tehakse,on nimega "open collimating reflex sight",ehk siis vabas tõlkes "lahtise kollimaator peegeldusega sihik".Kas tõesti siin pakutavad "torud" zuumiga ja mitte,läätsesid täis,annavad kollimaatori mõõdu välja ainult sellest,et neis on "puna...."?
Nende nimi ikka "Optiline sihik" või mis?Vähemasti ATN kodulehel nad hoopiski teises lahtris kirjeldatud.
Ette tänades/
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas andrus »

Kollimaator on ilma igasugu suurenduseta täpiga,ristiga või jumal teab millega veel toru.Optikad on ikkagi need millel juba suurenduse mekk juures.Holograaf peaks olema see millel lihtsalt raamiga klaas ja täpp peegeldatakse tagant peale.Ja see mille ma ATN kodukalt leidsin peaks kuuluma ikkagi holograafide seltsi.Kui ma nüüd õigeid asju sealt vaatasin.
Ja need 1.1-4 x24 jne. sihikud on juba rahvakeeli lainurk optikad.
Kindlasti on veel igasugu selliseid sihikuid millele ei suuda esimesel pilgul mingit kategooriat anda.
Sedasi olen mina asjadest aru saanud.
Viimati muutis andrus, K Dets 01, 2010 3:29 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
jyri

Re: kollimaator

Postitus Postitas jyri »

Seda ma küsingi-minu omal ongi tagant tulev kiire peegeldus raamis oleval klaasil.Parallaks puudub,ehk "nurga tagant" piiluda ei luba,aga ATN kodukal ju seisab selgelt "KOLLIMAATOR"!Egas nad ju kah lollid pole,teavad mida kirjutavad? :VS
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas andrus »

A sa küsi Mardi Või Zakslase käest mida nad poes müüvad.Kollimaatorit või holograafi.Neil seal kah BH-s üks ATN müügis.
Mina jätkuvalt nimetaks neid..........http://www.atncorp.com/open-collimating-reflex-sights
holograafideks.

Samas nimetatakse ka siin "minu holograafi" kollimaatoriks.
http://www.jagdhof.ee/?peaID=2&kuva=24& ... e&toode=81

Seega võin olla ka asjadest valel arusaamal siiani.
jahismurf
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: kollimaator

Postitus Postitas vidrik »

tony kirjutas:Olen kasutanud Zeiss Z-pointi ja Docteri punatäppi.Ei istunud mulle kumbki.Kui valid 30-se ja 42-se vahel,siis võta 42-ne.Sellega kannatab ka hämaras lasta.



Jube palju pn kinni laskja silmas ja vanuses...need käsikäes.Papa mul laseb docteriga 40-65 olenevalt siis märklaua suurusest.Mul õnnestub lasta siledaga 100 meetrit aga vanusevahe kah 20 aastat.Seda peab iga mees ikka ise proovima mis kellegile sobib ja mis silm välja veab.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas tony »

vidrik kirjutas:
tony kirjutas:Olen kasutanud Zeiss Z-pointi ja Docteri punatäppi.Ei istunud mulle kumbki.Kui valid 30-se ja 42-se vahel,siis võta 42-ne.Sellega kannatab ka hämaras lasta.



Jube palju pn kinni laskja silmas ja vanuses...need käsikäes.Papa mul laseb docteriga 40-65 olenevalt siis märklaua suurusest.Mul õnnestub lasta siledaga 100 meetrit aga vanusevahe kah 20 aastat.Seda peab iga mees ikka ise proovima mis kellegile sobib ja mis silm välja veab.


Seda ma ju kirjutasingi,et mulle need ei istu.Omale olen leidnud Zeiss Varipoint-i 1,5-6X42.Vot sellega olen küll rahul.
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas kaspars »

http://www.jahimees.ee/sihikud/1488-kol ... -1488.html

Tere!
Plaanin osta endale punatäpp sihikut, ja silma jäi siis selline olevus, kas on kellegil kokkupuuteid?
Muidugi võite ka soovitada midagi muud, midagi paremat. Paneksin selle siledaraudsele peale, millega käin suuremal määral ka ajus.

Tänud!
kaspars
Postitusi: 47
Liitunud: P Juun 20, 2010 8:49 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas kaspars »

Tere jälle!

Kas tõesti keegi pole antud sihikut kasutanud/näppinud? Isegi mitte saarlased?
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Aeg ajalt olen kasutanud. Sileraudse peale kärab küll.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas peepk »

Selline pikk toru (kollimaator) sisse vaadates jätab palju olulist varju ja liikuva märgi leidmine pole kah kerge. No ajus liikudes sihtlatile kukkund lume ja veepiisad saad hetkega ära pühkida, aga kui klaas märg ja lumine, või hingad kogemata peale...Või patarei ootamatult ää kooleb, siis ühe käe liigutusega seda ahtakest vaatevälja ei puhasta ja ilmselt jõuab lastav objekt vehkat teha. Tava sihtlatt OLULISELT töökindlam. Kui seisad kütiliinis PAIGAL ja midagi ei saja kaela, siis selline "läbi lukuaugu" märgi leidmine vast oleks õigustatud. No olen poes vaatand ja need jahil ette tulevad situatsioonid nagu peas läbi mängind ja omale seda vidinat nagu ei ostaks.
siber
Postitusi: 28
Liitunud: T Okt 13, 2009 7:00 pm

Re: kollimaator

Postitus Postitas siber »

Mul oleks pakkuda aimpoint 9000L.
Vasta