Burris Ballistic Laserscope

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas tony »

Ei kattu nüüd otseselt antud optikatega aga jagaks ka oma kogemusi kaugusmõõdikutest. Esimene kaugusmõõdik oli mul Leica Rangermeister 900. Plussiks tema väike mõõt, kerge kaal ja sellega sai jooksva looma kaugust fikseerida. Ainuke miinus tootel oli see, et kui hämaraks läks, siis kaugust enam ei fikseerinud. Sai siis 10x56 Zeiss Victoria RF soetatud. Sellega saab ka väga hämaras ideaalselt kaugust mõõta.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas vidrik »

nikoniga kindlasti öösel ei saa sest nii kui sisse lülitad selle oled silmast pime :wink:

P.S tony kas 10x suurendus liiga palju ei ole?siis kui mina endale binokklit vaatasin arutasin mitme inimesega ja ütlesid et üle 6 pole mõtet et siis peab juba tugi olema.Mis su enda kogemused selle kohta räägivad
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas Pauli »

vidrik kirjutas:siis kui mina endale binokklit vaatasin arutasin mitme inimesega ja ütlesid et üle 6 pole mõtet et siis peab juba tugi olema.

No ikka hirmsasti värisevad su tuttavatel käed. Oled kindel, et sa 6 eest kogemata 1 ära ei unustanud? Minu kogemused ütlevad, et 10x on täiesti ok, 12x juures hakkab käevärin tunda andma, aga veel mitte segama. 16x juures hakkab juba segama. 20x on kah käe pealt vaadatud, aga raske on. Ühesõnaga, mina tõmbaks selle toe vajaduse kuskile 12x juurde. Ja ma pole sugugi kindla käega inime, ehkki eks seda optikariistadega vaatamist ole mõned aastad harjutatud.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas tony »

vidrik kirjutas:nikoniga kindlasti öösel ei saa sest nii kui sisse lülitad selle oled silmast pime :wink:

P.S tony kas 10x suurendus liiga palju ei ole?siis kui mina endale binokklit vaatasin arutasin mitme inimesega ja ütlesid et üle 6 pole mõtet et siis peab juba tugi olema.Mis su enda kogemused selle kohta räägivad


Ei värise midagi, ju siis vanus pole veel sealmaal. Päris hämaras muidugi 7-8 korda kõikse parem aga 10x käib kah. See 6x jääb vist lahjaks kui tahad kaugelt soku sarve hinnata.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mina kasutan 10x50 ja erilisi pretensioone ei ole. Ainult, et kohati tundub kobakas kaasas tassida. Väga teraselt miskit kaugemat asja vaadates tahab küünarnuki toetamist.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas kakuke »

Ai kurja, ei saa kohe ise ka suud pidada. On mul ka kaugusemõõtja 6x suurendusega. No leiab sellega rebase ülesse ka 300m pealt, aga mõõtmine on jah iseasi. Binokkel on mul kogu aeg olnud 12x ja ei värise seal midagi. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas kirp »

Kas kellelgi on kogemust, et mingi mudeliga saab 300+m pealt rebast mõõta, olgu et kasvõi tuge kasutades? Olen sihtinud seni leica uut 1600 mudelit, mis ka ballistikat arvutab. Tony jutt, et Leica ei pruugi hämaras mõõta teeb ettevaatlikuks. Tõsi jah, Zeissil tuli ju vist esimesena välja sihiku-mõõtja hybriid. Hirmkallis tundus omal ajal. Kaugel too siis ka rebast mõõta suudab? Seisvat nt.

Omaette eraldine teema võiks olla, kui täpselt saab mil-dot risti vms. kaugusi määrata. Järsku on meite jahimeeste hulgas snaiprikoolitusega mehi, kes asjast pajatada oskava.
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas mustlesk »

Kui sa tead mõõdetava objekti suurust, siis mil-dot ristiga saad üsna täpselt mõõta. See eeldab muidugi harjutamist. Laser kaugusmõõtja eeliseks on muidugi see, et ei ole vaja kalkulaatorit taskus hoida.
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas wsm »

[quote="kirp"]Kas kellelgi on kogemust, et mingi mudeliga saab 300+m pealt rebast mõõta, olgu et kasvõi tuge kasutades? Olen sihtinud seni leica uut 1600 mudelit, mis ka ballistikat arvutab. Tony jutt, et Leica ei pruugi hämaras mõõta teeb ettevaatlikuks. Tõsi jah, Zeissil tuli ju vist esimesena välja sihiku-mõõtja hybriid. Hirmkallis tundus omal ajal. Kaugel too siis ka rebast mõõta suudab? Seisvat nt.

Mina kasutan JCS 602 laser kugusemõõtjat, mis mõõdab ka pimedas, suurendus 7X ja lisaks ka skänner funktsioon, mis võimaldab ka liikuvaid objekte mõõta. Skänneriga saad mõõta näit. põllu mastaabid ühe ületõmbega ära, liigutades numbrid kogu aeg muutuvad. Numbrid musta värvi ja punkte mõõtes saab halva nähtavuse korral näidu lugeda heleda taeva või kuu poole pöörates, sest näit on ekraanil veel mõne sekundi. Mõõdab kuni 1200m. Mikidemaa hind oli 350 USD.
Viimati muutis wsm, L Mär 05, 2011 3:29 pm, muudetud 2 korda kokku.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas vidrik »

mosse kirjutas:
vidrik kirjutas:siis kui mina endale binokklit vaatasin arutasin mitme inimesega ja ütlesid et üle 6 pole mõtet et siis peab juba tugi olema.

No ikka hirmsasti värisevad su tuttavatel käed. Oled kindel, et sa 6 eest kogemata 1 ära ei unustanud? Minu kogemused ütlevad, et 10x on täiesti ok, 12x juures hakkab käevärin tunda andma, aga veel mitte segama. 16x juures hakkab juba segama. 20x on kah käe pealt vaadatud, aga raske on. Ühesõnaga, mina tõmbaks selle toe vajaduse kuskile 12x juurde. Ja ma pole sugugi kindla käega inime, ehkki eks seda optikariistadega vaatamist ole mõned aastad harjutatud.



tony rääkis binokklist mitte optikast. 10x56 Zeiss Victoria RF ärge lahmige
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas kirp »

Kui segi ei aja, siis olen seda JCS602 päevakese "testida" saanud. Väga võimas laser ja mõõdab tõesti kaugele. Aga minu arust ei ole detektori pool eriti selektiivne, s.t. väikeseid objekte eriti hästi ei mõõda (aga vaielge kasutajad vastu, hää oleks kui eksin). Väljanägemiselt üpris hiinakas, nt. korpuse ja nuppude kvaliteedi poolest ja ei oska arvata, kas on vee/niiskuskindel.

Mis omanikud ise oskavad kosta - kas mõõdab rebase tühjal väljal 300m+ ära? Ja kui töökindel on, nt. külmaga?

Nagu aru saate, ei taha järjekordset mõõtjat muretseda, kui tegelikult ei tea kas sobib. Muidu nagu sageli optikatega, et muudkui võtad väheke parema ja lõpuks kapp täis, kuigi oleks tulnud kohe ühte väga korralikku investeerida.
vidrik
Postitusi: 122
Liitunud: T Jaan 12, 2010 12:48 am

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas vidrik »

põhimõtteliselt vastad sa ise om küsimusele kahjuks on nii et kvaliteet ja hind käivad käsikäes
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas Pauli »

vidrik kirjutas:tony rääkis binokklist mitte optikast. 10x56 Zeiss Victoria RF ärge lahmige

Jah, rääkis tõesti. Ja mina rääkisin samuti binoklitest.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas kirp »

Mingil määral, aga mitte päris. Tundub, et väikeste objektide mõõtmine on kõigile mudelitele probleem ja selle andmed on kuidagi varjatud, s.t. enamasti ei anta maksimaalseid kaugusi objekti tüübi või suuruse järgi. Sestap peab foorumites reaalsete kasutajate kogemusi otsima või sptesides tuhlama. Muideks selle hiinlase kohta (JCS602) on andmed olemas - golfi lippu pidavat mõõtma 350m pealt. Kummalisel kombel tunduvad just golfi-kaugusmõõtjad testitud olevat väikeste objektide peale, seal ju vaja järgmise augu kaugust täpselt mõõta (muideks kasutavad ka GPS ju siis vahemaad küllalt suured). Leica 1600 kohta selliseid andmeid pole leidnud. Aga Bushnelli 1500 on golfi-lipu mõõtmiskauguseks 400m. Üle 400m väikesele objektile pole leidnud. Ka meite foorumis on varasemast üks teema Swarovski mõõtja kohta. See tundub mulle uuema netiskaevamise põhjal kõige kaugemalt väikest objekti mõõtvat ja võiks olla "turuliider". Hinda teisel ka.
Seega pole eriti vahet kas 4000 (JCS602)või 15000 EEK.

Omaette teema on, kuidas mõõdavad hübriidid sihik/kaugusmõõtja. Väikese objekti täpset mõõtmist häirib laserkiire hajuvus. Mida laiemaks kiir kaugel läheb (sõltub hajuvusnurgast), seda suurema tõenäosusega mõõdetakse hoopis tausta (ja see võib halval juhul tunduvalt kaugemal olla). Tavalisel kaugusmõõtjal on laserkiire aken ja mõõte/vaatamise auk eraldi. Ma ei ole uurinud kuidas hübriidil see käib ja kas laseri hajumine muutub kuidagi ka optika suurendust muutes. Väga hea oleks kui suurenduse juurde keerates (vaateväli väheneb) ka kiir oleks rohkem kontsentreeritud. Teoreetiliselt võiks see väikese objekti mõõtmist parandada.
Kasutaja avatar
Marekp
Postitusi: 172
Liitunud: L Sept 06, 2008 6:40 pm

Re: Burris Ballistic Laserscope

Postitus Postitas Marekp »

Kui 400 m pealt mõõdab golfilipu ära, siis see on ju igati OK tulemus. Sellisel juhul peaks ta rebast ju veelgi kaugemalt "nägema", rebane ikka kogukam kui golfilipp.
Samas peab möönma, et kui oled nii nõudlik tarbija, et tahad sellistelt distantsidelt rebast lasta, siis odavad lahendused ei ole Sinu jaoks-osta Zeiss ära ja 99% võib kindel olla, et ei pea pärast kahetsema. 8)
Vasta