BARSKA OPTIKA

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas andrus »

piross kirjutas:Sõber tahtis endale odavamat optikat,kas sellist nagu 3x12x56 kannatab ültse 308 peale asetada.


KUi võtta siis kindlasti EURO mudel,sest see 30-se toruga.Huntmaster tolline.Kaasas olevad jalad soovitan ma vahetada küll kvaliteetsemate vastu.Need suht pehmekesed tunduvad.700eegu eest saab eestist juba suht asjalikud jalad.

Vaadates Barska hinda USA-s 90dollarit siis soovitan ma vaadata sul ka siin foorumis palju kirutud JahtJaktit 4-16x56 või 2,5-10x50.
Usu mind see ei ole nii s.tt kui nad räägivad.See vana tolline mudel oli nii nagu ta oli,asjad arenevad ja mudelid muutuvad.Kia ja škoda olid kah vanasti sõimusõnad,vaata nüüd linna pilti.Vanasti tuli hiinast kah ainult saasta,näita nüüd asja mis sealt ei tule.

Inimesed räägivad "originaalidest" teadmata mis tegelikult selle sildi all on.
Viimati muutis andrus, R Jaan 07, 2011 10:04 pm, muudetud 1 kord kokku.
jahismurf
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Enamasti selliste odavamate optikate ostmiseks nõu küsijad on oma vahemalt teise optika ostul .Seega c 10000 kulutada kavatsev.Kui sellele järgneb veel mõni ,siis ongi ju selle parema optika hind makstud,aga kindlust pole ikka.Lisaks ,et see 10 min kauem jahti pole see optika määravaim eelistuse põhjus.Olulisem on näiteks reguleerimise "sõnakuulekus".On vaks vahet kas lased optika paika 2-3 padruniga v paarikümnega ja iga sinule olulisl lasul kahtlus ,kas ikka on paigas :M Aga muidugi on ka neid odavamate asjade õnnelike kasutajaid,kellel 10-,kellel juba 15 aastat eduliselt toiminud,mis sest ,et mõnel mehel aastas 4-5 jahipäeva üldse ette tuleb.Aga see on õige jah,et üle oma varju /rahakoti ei hüppa ja kui neid odavaid toodetakse ju siis ka kasutatakse.Olen isegi kasutanud ,aga enam ei taha!
draiwer
Postitusi: 387
Liitunud: R Mai 29, 2009 9:36 am

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas draiwer »

BARSKAL on ikka suur tootevalik ja vaevalt see nii oleks kui ei oleks müüki ja kvaliteeti.Kui see firma oleks EU-st siis hind oleks selline,et räägiksimegi juba kui kvaliteetsest optikast.
Kasutaja avatar
Bullet
Postitusi: 40
Liitunud: R Nov 28, 2008 7:21 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Bullet »

andrus kirjutas:
piross kirjutas:Sõber tahtis endale odavamat optikat,kas sellist nagu 3x12x56 kannatab ültse 308 peale asetada.


KUi võtta siis kindlasti EURO mudel,sest see 30-se toruga.Huntmaster tolline.Kaasas olevad jalad soovitan ma vahetada küll kvaliteetsemate vastu.Need suht pehmekesed tunduvad.700eegu eest saab eestist juba suht asjalikud jalad.

Vaadates Barska hinda USA-s 90dollarit siis soovitan ma vaadata sul ka siin foorumis palju kirutud JahtJaktit 4-16x56 või 2,5-10x50.
Usu mind see ei ole nii s.tt kui nad räägivad.See vana tolline mudel oli nii nagu ta oli,asjad arenevad ja mudelid muutuvad.Kia ja škoda olid kah vanasti sõimusõnad,vaata nüüd linna pilti.Vanasti tuli hiinast kah ainult saasta,näita nüüd asja mis sealt ei tule.

Inimesed räägivad "originaalidest" teadmata mis tegelikult selle sildi all on.




Oman ise Barska 4-16x60 EURO mudelit.
Algselt, kui relva ostsin ja optikat paigaldama läksin, siis relvamüüja laitis ka suure suuga maha, et kuu aja pärast kukub rist eest :) Eks algul saigi ostetud ajutiseks lahenduseks nn enda arvates alternatiivne lahendus.
Paar aatat on möödas ja nüüd võin isikliku kogemuse põhjal öelda, et asi toimib päris hästi. Vähemalt, mis puutub laskmisesse nähtavusse ja kasutamismugavusse, siis hinna ja kvaliteedi suhe on vägagi paigas.
Näiteks suurenduse skaala on täiesti piisav. Suvel sai sokku otsitud ja kuna talv oli karm ning sarved kidurad aitas 16 x suurendus hädast välja. Distants ca 150 m. Kui hämaraks kisub ja silm enam ei seleta, kas on kährik põllus või kesik, siis see optika aitab vahet teha. St valgusjõulisus on minu arvates hea. Praegu lumega on nähtavus veelgi parem. Päris pimedaga jääb see opika muidugi jänni.
Optika on ise 308win peal ja nagu öeldud töötab küll.
Siinkohal mainin, et kui on soov samasugune optika muretseda, siis läheb kõrgeid terasest jalgu vaja, kindlasti mitte alumiiniumist.
Difference between men and boys is the price of their toys!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

NF

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Tere!

1. 6-7 kordse suurendusega on Nightforce-l valgusjõudu sama palju kui Swaro-l või Zeissil.
2. Risti valgustuse reguleerimine on lihtne ja tuleb enne metsa minekut ära seadistada.
3. Muidugi sa ei näe, sest oled kasutamas militaarristi, mitte jahiks ettenähtut (NP-2DD).
4. Tornid on head, sest ise paigast ei liigu aga samal ajal saad vajadusel parandusi teha lihtsalt ja kiiresti!
5. Zero Stop, oled raisanud mõttetult raha asjandusele, mida sa ei kasuta.

Ilusaid jahielamusi! :)

Kaupo

Külaline kirjutas:Kui NightForce NXS 3.5-15x56 NP-R2 Zero Stop oleks jahipüssil, poleks ka rahul.
Hea optika tiiru, kuid metsa sobimatu. Miks? Põhjused:

1. Pime (Swaro või Zeiss on hämaras kõvasti valgem).
2. Risti valgustuse reguleerimine on keeruline ja metsas seda ei tee.
3. Ilma valgustuseta risti ei näe.
4. Lahtised tornid pole metsa jaoks.
Jahikal on Swarovski PVI-2 2,5-10x56i ja seda ei vahetaks ma täna millegi vastu.

Odavast optikast ei arva midagi, ennem ostaks odavama püssi. Suhe võiks olla julgelt 1:4 optika kasuks. Teiseks räägib odava optika kahjuks tõsiasi, et praktika näitab reeglit: enamik odava optika omanikud vahetavad VÕIMALUSEL optika parema ja kallima vastu.

PS. Vabandan teemast väljumise pärast.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Pauli »

Minu jutt on küll OT ja Barskast pole varem midagi kuulnud, aga lihtsalt ei saanud äraspidist loogikat kommenteerimata jätta.
draiwer kirjutas:BARSKAL on ikka suur tootevalik ja vaevalt see nii oleks kui ei oleks müüki ja kvaliteeti.

General Motorsil (Opelit arvestamata) ja Chrysler corpil on kah suur tootevalik ja vinged müüginumbrid. Kvaliteeti sellegipoolest pole. Lihtsalt suurem jagu inimesi on nii vähenõudlikud (ja meerikamaal on sihukesi vist eriti palju), et parselda neile mida tahes.
Mis muidugi ei tähenda, et see Barska saast on, äkist on täitsa normaalne asi. Lihtsalt mina tean 4-5 head klaasilihvimisfirmat ja olen kõigi ülejäänute suhtes skeptline.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Andrus Michelis »

kult kirjutas:Enamasti selliste odavamate optikate ostmiseks nõu küsijad on oma vahemalt teise optika ostul .Seega c 10000 kulutada kavatsev.Kui sellele järgneb veel mõni ,siis ongi ju selle parema optika hind makstud,aga kindlust pole ikka.Lisaks ,et see 10 min kauem jahti pole see optika määravaim eelistuse põhjus.Olulisem on näiteks reguleerimise "sõnakuulekus".On vaks vahet kas lased optika paika 2-3 padruniga v paarikümnega ja iga sinule olulisl lasul kahtlus ,kas ikka on paigas :M Aga muidugi on ka neid odavamate asjade õnnelike kasutajaid,kellel 10-,kellel juba 15 aastat eduliselt toiminud,mis sest ,et mõnel mehel aastas 4-5 jahipäeva üldse ette tuleb.Aga see on õige jah,et üle oma varju /rahakoti ei hüppa ja kui neid odavaid toodetakse ju siis ka kasutatakse.Olen isegi kasutanud ,aga enam ei taha!

Mis muidugi ei tähenda, et see Barska saast on, äkist on täitsa normaalne asi. Lihtsalt mina tean 4-5 head klaasilihvimisfirmat ja olen kõigi ülejäänute suhtes skeptline.

Kult ja Mosse võttisd kõik olulise kokku, toetan seisukohta.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: NF

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:2. Risti valgustuse reguleerimine on lihtne ja tuleb enne metsa minekut ära seadistada.

Millegipärast tuli kohe silme ette jahiautoga metsa minemine, kus enne metsa minemist tuleks kodus mutrivõtmete kaasabil ära seadistada käigukastis käik, millega plaanis sõita terve päev. Selle raha eest oleks see küll võiinud olla kergelt nupust keeratav ja mitte üksnes kodus timmitav. :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Viimased 5 aastat pole ma NF risti valgustust muutnud, pole vajadust kruttida, loom on näha, rist kumab, saab normaalselt lasta. Sinu näidet kasutades on see automaatkäigukastiga auto kus sõitmiseks ongi ainult ühte käiku: D-d vaja. Kui tahad kuuekäigulise manuaaliga sõita, ole lahke, tao aga uusi käike sisse, üles ja alla, kogu päev! :lol:
Janek sa ei märganud minu postitust fotograafiast, kirjuta nüüd ruttu midagi ja vaidle minuga nagu alati! :D
Külaline

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Külaline »

Jätame inimestele nende illusioonid ja rahu on maapeal :-).
Btw. viimane kord oli väikseima NF suurendusvahemik NXS 2.5-10 x 32 ja 32 mm otsaga optika valgusjõus ma ikkagi kahtlen vs 56 mm Vana Maailm ...
Ah aga las mina elan ka oma mullis, kus inimesed pole nii rikkad, et odavat asja osta. 100$ optika lääts ei ole nii kvaliteetne, kui 500$ oma. Isegi risti valgustäpp tahab vastavalt valgusele reguleerimist ja 8 tunnise metsas ning rabas sumpamise vältel võib lahtine torn ikkagi paigast liikuda, mida Zero Stoppiga tegelikult kiiresti korrigeerida annab ja mida Jeep - kütiliin - Jeep kunagi ei juhtu.
Elu on ilus minu mullis ja päikest teilegi !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas kakuke »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Viimased 5 aastat pole ma NF risti valgustust muutnud, pole vajadust kruttida, loom on näha, rist kumab, saab normaalselt lasta. Sinu näidet kasutades on see automaatkäigukastiga auto kus sõitmiseks ongi ainult ühte käiku: D-d vaja. Kui tahad kuuekäigulise manuaaliga sõita, ole lahke, tao aga uusi käike sisse, üles ja alla, kogu päev! :lol:
Janek sa ei märganud minu postitust fotograafiast, kirjuta nüüd ruttu midagi ja vaidle minuga nagu alati! :D

Ei vaidle ma midagi. Lihtsalt täheldasin fakti. Ise armastan näiteks küll timmida parimaks täpi vastavalt oludele (24h vältel valgustugevus muutub ikka olulisel määral), olgu siis lumine päev, öö või õhtuhämarik, aga eks see olegi nagu vanatüdrukutega, et kui pole saanud, ei oska tahtagi, kõik ühte moodi hea. :D Mina küll ei tea, et elus kõik ainult mustvalge olekski, on ikka headel asjadel ka puudusi. Iseasi, kas tahame, julgeme, oskame neid tunnistada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Külaline kirjutas: Isegi risti valgustäpp tahab vastavalt valgusele reguleerimist ja 8 tunnise metsas ning rabas sumpamise vältel võib lahtine torn ikkagi paigast liikuda,

Mitte,et ma Nightforce optikat nüüd selleks ainukeseks ja õigeks peaksin,kasutan veel Kahlest ja Zeissi,kõik 56 -se otsaga ,aga halvemaks teda nüüd ka ei saa lugeda.Kui keegi sai siin võibolla valesti aru,et risti põlemapanekuks on midagi hirm keerulist vaja toimetada,siis tegelt on vaja ainult ühte näpu liigutust,torni klõpsti välja tõmmates ja põlemas ta ongi.Kasutan ka juba mitu aastat ja risti reostaadi kruttimiseks küll vajadust pole olnud.Heledus on lihtsalt selline ,et päevavalguses ta lihtsalt ei paista ja videvikus ei pimesta ja täidab oma otstarvet.Täpselt sama on Kahlesel.Kummagi risti ei ole võimalik nii tugevalt helendama keerata ,et see pääevavalguses näha oleks.Kui keegi vajab ka sombuse ilma tarvis helendavat risti siis peab jah ilmeslt midagi muud valima.

Tornid võivad ju teoreetiliselt võttest paigast liikuda,või pigem mõni sõber pulli teha,aga tornide näitajad on nullitavad ,seega ilma kontroll-lasku tegemata tabamis punkt taastatav.Lihtsalt keerad näidud nulli ja OK! Samas kui laskmisest midagist nii palju juba tead ,et tuule ja kõrgus parandusi suudad korrigeerida,siis on lahtised tornid mugavamad.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas kakuke »

Ise ei pidanud silmas mitte põlemapanemist vaid valgustugevuse reguleerimist jooksvalt vastavalt oludele. Endal meeldib näiteks päeval musta märklehe juures kasutada täppi, aga eks see maitse asi ole.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jah, korralikust valgusjõust rääkides pean ma silmas ikka NF (3,5-15X) 56 mm objektiivi kus silma langeva valgusvoo laius (exit pupil) on 14,3 mm. Ja seda on ikka päris palju! :D

Kakuke, päevaseks laskmiseks punatäpiga peadki kogu aeg täpi eredust kruttima, metsas varjulises kohas kütiliinis on üks eredus ja põllu peal teine. Swaro Z6 võimaldab seda hästi teha 8) Ma põhimõtteliselt ei kasuta päeval risti valgustust, sest rist on ka niisama hästi näha ja keskendun ainult laskmisele. :o
tony
Postitusi: 1148
Liitunud: P Dets 26, 2004 1:41 pm

Re: BARSKA OPTIKA

Postitus Postitas tony »

Mina olen kasutanud Kahlese Zenitit ja Zeiss Varipointi.Päeval ikka väga mõnus nendega lasta, lihtsalt see punatäpp istub mulle hästi.Läks nüüd vähe teemast mööda aga mis teha...
Vasta