Kollimaator katki

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Kollimaator katki

Postitus Postitas TiitR »

Täna pardijahis avastasin üllatusega sellise pildi kollikasse sisse piiludes :shock:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

...ühesõnaga peale mõningasi pauke (ca. 2 nädalat pea üle päeva 3..5 pauku pardijahis) kolises mul kollikas sealne klaas ja mingi kinnitusrõngas :|
Infoks, et relvaks türklane Yildiz poolautomaat 12/76 ja antud relv sai ca. 3a. tagasi jahipaunast soetatud ning kuna ei mina, ega ka pood (loe: sealsed asjapulgad) seda kuuliga õieti jooksma ei saanudki, siis pakkus Jahipaun mulle sinna peale soodukaga selle Waltheri Toppointi (http://www.jahipaun.ee/?leht=3&mod=epoo ... toode=1181), mis räägib, et antud asi üldse õhuka tarvis mõeldud? :shock: . Kõik oli kena kuni tänaseni...suures osas kasutuses küll linnujahis (kui mõni seajaht paari pauguga ja laskekatsed välja arvata). Et kuidas krt. see klaas sealt järsku irduda sai? Panin tähele, et koos klaasiga kolises seal sees ka õhuke stopperrõngas ja mingi kummitihend, mis tundub keeratavana toru sisse, kuid seda kõike ilmselt seest poolt väljapoole? :shock: Kas osutus siiski liialt valjuks see sileraudne selle kollika jaoks (aga miks võttis siis see nii kaua aega või miks kauplus seda tookord üldse kompensatsiooniks pakkus? :| ) Astun homme ka Jahipaunast läbi ja uurin maad. Küsiks veel, et kodukalt ei hakanud silma, kas ka antud toode on täiedetud mingi gaasiga, mis tõrjub uduseks minemist? Kui jah, siis see nn. gaas on sealt küll paratamatult lahkunud ja paljast lahtivõtmisest - kinnikruvimisest pole kasu.
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Kollimaator katki

Postitus Postitas pajero »

endal ka Walteri punatäpp.pidas pool hooaega vastu siis hakkas loopima (täpp ei seisa paigal). Ostetud ka Jahipaunast kus kiideti, et peab sileraudsel hästi,aga minul paraku hakkas loopima.
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Kollimaator katki

Postitus Postitas TiitR »

pajero kirjutas:endal ka Walteri punatäpp.pidas pool hooaega vastu siis hakkas loopima (täpp ei seisa paigal). Ostetud ka Jahipaunast kus kiideti, et peab sileraudsel hästi,aga minul paraku hakkas loopima.

Sul jalgade/rõngaste kruvid olid ikka korralikult kinni - ei olnud lahti põrunud?
pajero
Postitusi: 83
Liitunud: K Aug 01, 2007 8:18 pm

Re: Kollimaator katki

Postitus Postitas pajero »

Jah,kruvid kõik kinni.Kui 35 m. peal loobib kuni 40 cm. siis ei tahaks seda enda veaks ka pidada.Kui ostsin sain 50 m. pealt 15 cm. ringi sisse.
Kasutaja avatar
AndresR
Postitusi: 187
Liitunud: L Aug 25, 2007 5:16 pm

Re: Kollimaator katki

Postitus Postitas AndresR »

Mul täpselt sama Walteri punatäpp ja ka saadud ka jahipaunast. Kahjuks ka probleem sama,et täpp ei seisa paigal. Tiirus võidki kõmmutama jääda,aga paika ei saa. Tundub et tuleb ka ikka tagasi viia! Ei soovita seda küll kellelegi siledale peale panna.
uniclic
Postitusi: 26
Liitunud: N Juul 31, 2008 9:06 am

Re: Kollimaator katki

Postitus Postitas uniclic »

Sain esimese 10 lasuga risti lahti õhupüssile paigaldatud Waltheri 4x32 optikal. Optika müüdi Jahipaunast koos püssiga sobiva komplektina.
Jahikaaslasel Waltheri lamp andis kahe kuuga lihtsalt otsad, jootis asju ümber. Tundub lihtsalt kräpp.
länkar
Postitusi: 43
Liitunud: P Dets 30, 2007 9:13 pm

Re: Kollimaator katki

Postitus Postitas länkar »

AndresR kirjutas:Mul täpselt sama Walteri punatäpp ja ka saadud ka jahipaunast. Kahjuks ka probleem sama,et täpp ei seisa paigal. Tiirus võidki kõmmutama jääda,aga paika ei saa. T undub et tuleb ka ikka tagasi viia! Ei soovita seda küll kellelegi siledale peale panna.
härrased, kas te siis inglise vanasõna ei mäleta. :?: õppige teiste vigadest :!: kõik need valterid bauerid veberid jm.selline on ju saast :!: olen ise ka ükskord ämbrisse astunud .kui tahate korralikku punatäppi siis ostke AIMPOINT ja ei mingit jama regullimisega ja kuul jookseb sinna kuhu täpp näitab :!:
Vasta