leupold vs meopta

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Villem
Postitusi: 8
Liitunud: T Apr 10, 2007 7:20 pm

leupold vs meopta

Postitus Postitas Villem »

Jõudu täpsuskütid.
Andke nõu kumba eelistada LEUPOLD VX-3L 3.5-10x56 MEOPTA MeoStar R1r 3-12x56 RD
Ettetänades
pano
Postitusi: 150
Liitunud: E Veebr 01, 2010 9:43 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas pano »

Pole küll teab mis täpsuskütt ,aga meopta on oma hinnaklassis küll üks parimaid valikuid. Endal olnud sama isend 2aastat ja igati rahul!
Koertega on jaht!!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas kirp »

Eks mõlemal ole oma tugevad küljed. See Leupoldi mudel peaks olema eriti tugeva ja kriimustuskindla vääristusega, ka saab teda oma kuju tõttu suhteliselt madalale panna (mis 56 augu puhul on igati vajalik). Ka on Leupoldil suurem ristide valik. Meopta pidi jälle vähe valgem olema hämaras. Kruttimisekindluse koha pealt ei oska kommenteerida, meopta on küll olemas, aga ei ole seda box-testi teinud.
Eohippus
Postitusi: 210
Liitunud: N Sept 21, 2006 7:52 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Eohippus »

Endal leupold juba 4 aastat. Tuttavatel on siin meoptad, pole pahad. Aga leupold on ikka parem. Pilt selgem ja see jutt, et hämaras on leupold natuke halvem, siis minu arvates on asi vastupidi. Eks igaüks kiidab enda oma, aga see on lihtsalt minu arvamus.
Iga lõpp on uue algus...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas kakuke »

Ma ise pole Leupoldiga kokku puutunud, seega võrrelda ei oska, aga seda oskan küll öelda, et omades optikat, millest üks 10x suurendusega ja teine 12x suurendusega, siis selgelt eelistaks viimast suurendust, kui soov just kaugemalt ja väiksemaid vigureid lasta.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas kirp »

Sama klassi optikate pildi vahe on väike, aga ka seda viimast häädust on vahel jahil vaja(ehk nagu naine kommenteeris ühest tuntud anektoodist naabrimehe riista pikkust -"melots no prijatnoe" :lol:). Ega muud moodi võrrelda saagi, kui korraga on käes (optikat ma mõtlesin) ja vahid siis õhtuse hämaruse saabudes kuni ühe või teise pilt ära kaob . Eriti hea on kui vaadata saab konkreetset jahiobjekti (nt. rebast, kitse), sest pildi selgus ei olene vaid valgusjõust vaid ka värvikontrastist.
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Tiit Karp »

Villem kirjutas:Jõudu täpsuskütid.
Andke nõu kumba eelistada LEUPOLD VX-3L 3.5-10x56 MEOPTA MeoStar R1r 3-12x56 RD
Ettetänades


Foorumis on olnud link, kus optikate kõigi parameetrite võrdlustabelid. Aastaid tagasi oli Soome top 3-Svarovski, Zeis, Leupold. Ma ei tea kui kaugelt peab laskma, et oleks vaja üle 10x suurenduse. Jahil puudub praktiline vajadus, lasketiirus klepsude vahelt ringjoone nägemiseks on teine asi. Hämaruses on optimaalne 6-7x suurendus.
Taaw
Postitusi: 36
Liitunud: K Juun 20, 2007 8:49 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Taaw »

uniclic
Postitusi: 26
Liitunud: N Juul 31, 2008 9:06 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas uniclic »

Kõnealune Leupold on minul Saueri peal. Madalate EAW kiirjalgadega
istub suurepäraselt, German 4 ristiga. Minule sobib peenike rist, valgusjõudu on piisavalt ja täpi ereduse reguleerimine laias vahemikus.
Ainsa ebameeldiva hetkena oskan tuua punatäpi automaatse väljalülitamise puudumist- hoian igaks juhuks varupatareid püssikotis.
Meie pundis ka paar Meoptat, on suveöödel neid kõrvuti piilutud ilma
suuremat vahet tegemata.
Selles opticstalki testis on VX-L seeria, mis võeti maha tootmisest.
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Pauli »

Tiit Karp kirjutas:Ma ei tea kui kaugelt peab laskma, et oleks vaja üle 10x suurenduse.

OT küll, aga eks inimeste silmanägemine ole ikka erinev. Mõni imestab, et milleks üldse optikat vaja on.
Ei, see ei ole Rio de Janeiro, see on hoopis midagi hullemat.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas kakuke »

Tiit Karp kirjutas:... Ma ei tea kui kaugelt peab laskma, et oleks vaja üle 10x suurenduse. Jahil puudub praktiline vajadus, lasketiirus klepsude vahelt ringjoone nägemiseks on teine asi. Hämaruses on optimaalne 6-7x suurendus.

Eks vajadused ja harjumused ole erinevad, aga endal rebane hani üle 100m nõuavad seda (ja tegelikult meeldib mul ka lühemal distantsil vaadata, kuidas rebane silmi pilgutab :) ). Ka täiskuuga talvel lumega rebast lastes, on mul püssile peale keeratud 12x või 10x (vastavalt sellele, kumb püss kaasas on). Ka muid loomi lastes (mitte ajujahis) on mul peale keeratud max võimalik, millega veel näeb.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Tiit Karp »

OT küll, aga eks inimeste silmanägemine ole ikka erinev. Mõni imestab, et milleks üldse optikat vaja on.[/quote]

Liigne suurendus toob välja käe värisemise ja tekkitab ebakindluse. Tekkib tahtmine täpselt märgil päästa, see tähendab päästiku rebimist. Laskurite seas tuntud termin " Tõmbasin lasu ära"
See 6-7x suurenduse reegel hakkab kehtima ikka päris hämaruses, et kas näed või ei näe ja see tähendab, et kaugelt nagunii ei näe ja lähedalt pole suurt suurendust vaja. Siin on arvestatud silma pupilli suurusega. Kui paned narkotsi siis ilmselt saad kasutada ka suuremat suurendust.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas kakuke »

Selleks, et ära ei kakutaks, selleks ongi vaja ennekõike trenni teha, mitte optikaid maha kruttida. :D Ma räägin pisemate asjade laskmise puhul ka laskmisest toelt, mitte käelt, aga samas tiirus jooksvat siga lasen ka hea meelega reeglina 12x suurendusega. Maitse asi. Tean, et osad lasevad veel suurema suurendusega. Kohe tuli meelde juhus, kus olin tiirus instuktor ja mees lasi oma laskmisaluselt, mis paras nikats, püssi sisse. Läksin juurde, vaatan vend laseb 100m oma 22-250 sisse 3x suurendusega. Ma kohe uurima, et miks peale ei keera? Vastus tuli selle peale, et siis värisevat kõik. :D huvitav kas tõesti mõtles, et peale maha keeramist tegelikult ka ei värisenud see ollus? :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Tiit Karp »

kakuke kirjutas:... tiirus jooksvat siga lasen ka hea meelega reeglina 12x suurendusega. Maitse asi. Tean, et osad lasevad veel suurema suurendusega.:D


See eeldab väga täpset tõstet ja head tempo tunnetust, mida saavutakse tugeva trenniga. Asjaarmastajale sobivam suurendus on jallegi 6-7x, ei tule küll nabakümneid, aga aitab hoiduda nullidest. Enesetunde paranemisel hakatakse suurendust vähehaaval tõstma.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Mart »

Sain hiljuti seda sama Leupoldi võrrelda oma Vixeniga ( 5-20X50 ) ja enda silmanägemise juures jäi Leupold alla. Vaadatud siis korralikus kuuvalguses. Muidugi jäi jahikaaslaselt küsimata, kas läätsed ikka puhtad ka olid. :D Pimedas sihtimisel, et saaks suurendust peale keerata, peab optika väga täpselt istuma ehk optika pupill täpselt silma pupilliga paralleelne ja tsentris. Kui natuke nihkes, kohe pilt kehvake.
Vasta