leupold vs meopta

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Heino »

Mul 3 Leupoldi käigus ja ühe olen varem koos püssiga maha müünud. Siiani võin ainult kiita. Nüüd teemasse, mul on ühel sõbral mõlemad nimetatud optikad erinevatel püssidel peal, üks 30 06 ja teine 6,5x55 peal, käisime tiirus kui ta Leupoldi ostis ja lasime peale, ning kontrollisime ka Meoptat. 100 m kohta oli Meopta rist märgatavalt suurem ja mida kaugemale vaatad, seda rohkem katab sihitavast objektist ära, Leupoldi kasuks rääkis ka reguleerimine, mõlemal oli kirjas 1/4 MOA aga reaalselt muutis Meopta iga klikiga 2 X rohkem kui Leupold, lastud korralikust pingist, nii et selle viga ei saanud olla. Väiksema suurendusega on pukist kindlasti valgem lasta, kui on võrdse valgustugevusega optikad. Mina jääks ikka Leupoldi juurde ja esiläätse kuju võimaldab ta panna nii madalale, nagu oleks läätse suurus 32 mm... ehk kaldenurga vea võimalus on palju võiksem, kui on vaja kaugele lasta. Mul on VX III 3,5-10x50 ja VX3L 3,5-10 ning nendest viimane on parema valgusjõuga, miks, ei oska öelda, väidetavalt mingi tehnoloogiline uuendus.
Kasutaja avatar
Heino
Postitusi: 149
Liitunud: P Dets 24, 2006 4:30 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas Heino »

Küsimus targematele, mul on täna kõik optikad 30mm toruga ja 50mm esiläätsega, kas on kusagil andmeid, et kui on tolline toru ja 56 esilääts, palju siis valgusjõud võiks olla, kas see teeb sama välja?
Vaatasin, et ilusad asjad saada :-) Aga ei tea seda valgusjõu võrdlust :-)
http://www.trapper.ee/webshop/products. ... u=OPTSIHIK
mag
Postitusi: 72
Liitunud: T Okt 31, 2006 7:45 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas mag »

Erinevate läbimõõtutega kesktorusid tehakse muudel põhjustel, valgustugevus/intensiivsus ei ole nende kahe vahel valimisel primaarne. Lisan lingi, mis vastab enamusele optiliste sihikute kohta käivatele küsimustele http://opticsthoughts.com/index.php?option=com_content&view=article&id=74%3Ariflescope-basics&catid=12%3Ariflescopes-random-musings&Itemid=4&limitstart=1
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas honkomees »

kõige rohkem vist sõltub toru läbimõõdust reguleerimisulatus (klikkide arv), mitte valgus
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas peepk »

Loogiliselt võttes, mida jämedam toru, seda rohkem mahub sealt läbi, kasvõi valgust. Neid numbreid ei tea alati uskuda. Jämedal torul kehva kvaliteediga lääts (-ed) nullib üksjagu valgusest ära. Mõned tuttavad on uue optika poest vastastikul kokkuleppel üheks õhtuks (tagatise vastu) "laenanud" et kodus pimeduse piiril juba püssil olevaga võrrelda. Samas miski kallis ja peenema okulariga optika ei pea olema tingimata kehvem, kui suure läätse ja taskukohase hinnaga "toru". Olen ise niimoodi eri optikaid võrrelnud ja omad järeldused teind.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas kirp »

Zoom, läätsede suurused, toru läbimõõdud on hästi kõrvutatavad, ometi on veel palju muud. Kindlasti konstruktsioonilis-ehituslikud, materjali kvaliteet jne. Iga klaasi-gaasi piiril kaob teatud hulk valgust. See sõltub väga märkimisväärselt läätsede vääristusest, mis võib tippoptikatel ulatuda sadadesse kihtidesse ühel pinnal, siia tuleb lisaks veel, mitu pinda (läätse) on ja kui hääst klaasist nad tehtud. Vahel on yhel tootjal mitu erinevat mudeliseeriat (seega ei saa võrrelda vaid Leupoldi ja Meoptat, vaid kummagi konkreetseid mudeleid). Nt. Zeissil on odavam Duralyt just säästu tõttu (ja loomulikult ka selleks, et keegi kallimat ka ostaks) nigelama vääristusega (kas ka klaas kallimatega võrreldes erineb, ei tea). Mingeid vihjeid on, et Duralyti pannakse kokku Meopta poolt (ehk siis peaaegu et meopta, kelle oma sihikutes olla omakorda sarnane või suisa sama klaas kui Zeissi omades). Pikavõitu jutu kokkuvõtteks: oma silm on kuningas! Mis parem, sobivam tundub, see võta. Kahjuks on samas poes mõlema tootjat torusid harva korraga sees, et neid kõrvuti "testida". Aga üldiselt kehtib reegel, mida kallim (mitte konkreetses eesti poes, vaid maailmas keskmiselt), seda parem toru.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: leupold vs meopta

Postitus Postitas hendrik »

kirp kirjutas: Nt. Zeissil on odavam Duralyt just säästu tõttu (ja loomulikult ka selleks, et keegi kallimat ka ostaks) nigelama vääristusega (kas ka klaas kallimatega võrreldes erineb, ei tea). Mingeid vihjeid on, et Duralyti pannakse kokku Meopta poolt (ehk siis peaaegu et meopta, kelle oma sihikutes olla omakorda sarnane või suisa sama klaas kui Zeissi omades). Pikavõitu jutu kokkuvõtteks: oma silm on kuningas!


Eks Eesti tingimustes on Duralyte vaieldamatu konkurent just Meoptale, Docterile, Leupoldile jt sellistele vähemalt hinna poolest vahepealsetele lahendustele. Niipalju on ka Duralyte'il ühist nt meoptaga - ei interneedus ega maaletooja ei tea sellest midagi, et neid tšehhis tehakse. Ikka kõik Zeissi enda liinilt. Olles mitme aja jooksul läbi päris mitme sihiku (ka kõne all olevaid) piilunud, julgen öelda, et Duralyte ei ole kehvem teistest Zeissi eurosihikutest. Selle hinna eest on materjali väga hästi. Paremini mu meelest kui konkurentidel, vahe tuleb eriti hämaras välja - pilt ja täpi regull on väga head. Ise ei oma ühtegi Meoptat, Leupoldi ega Zeissi.
Vasta