Optikakatted

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Optikakatted

Postitus Postitas hendrik »

Üllar Tamm kirjutas:...Üritasin kaitsta optikat tormi eest seda vesti hõlmaga kattes. Tagantjärgi targana saan ka ise aru, kui suur viga see oli :evil: Läbi goretex riiete hingav kehasoojus tõmbas optika läätsed korralikult uduseks, lisaks ümberringi keerlev lumetorm. Seega pole vist vaja pikalt seletada, et hundude saabudes polnud optikast näha muud kui siili udus :(


Oi kurja kui odavad on klõpsuga lahtikäivad sihikukatted... eriti pärast sellist juhust, ma kujutaks ette. Hunt on küll teadnud targu minust eemale hoida aga muude "odavamate" ulukitega vitsad käes.

Õnne kütile!
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Oli ka omal mõttes need klõpsuga katted panna, aga pole leidnud minu lainurgale sobivaid :?
Ehk oskab keegi sobivaid soovitada? Optika siis 1,7-5/24, 30mm toruga.
Praeguseks otsus kindel, parema puudumisel hoian olemasolevad katted paigal viimse võimaluseni. Siiamaani harjumus olnud püssi kotist võttes ka katted autosse jätta :(
Pilt0202.jpg
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Hundid

Postitus Postitas hendrik »

Vaata äkki siit üle, mida sul vaja - http://www.butlercreek.com/productsImag ... chart.html

Eks tootjaid on veel, aga butlerid on seni olnud väga vastupidavad ja on isegi mõne ebameeldiva väänamise järel töökorras olnud. Kui siinpool lahte kauplejatel ei ole, siis soomest leiab ka. Konkreetse sihiku mõõdud on olulised, et soovitut saada.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas sammal.habe »

kurblooliselt pole Butler Creek-i optikakatteid lõunaosariikidest saada. või olen ma midagi kahe silma vahele jätnud ja siiski on kusagil?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Hundid

Postitus Postitas honkomees »

hendrik kirjutas:... Oi kurja kui odavad on klõpsuga lahtikäivad sihikukatted...

mul just peaaegu oleks nende Butler Creekide nahka läinud põder: liinist läbipääsenud põdrale autoga ette sõites olid katted peal nagu ka vihmaga numbril olles ja kui autost välja hüppasin ning põtra nägin ... siis oli siil udus - katte alla oli niiskus tunginud ees seistes ja autos soojenes sedavõrd et katte all tuli optikale udu.
Seepärast ise kasutan neid katteid vaid võsas ragistades, muidu numbril olles olgu parem ikka optikaklaasid tuulte meelevallas, vähemalt ei lähe higiseks.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Hundid

Postitus Postitas hendrik »

Eks keegi poolitab ehk möödaläinud teemaosa..

Klappide kasutamine on puhtalt harjumuse ja harjutamise asi, objektiividel on mul nad kasutusel kõikide vintrelvade sihikutel - paigaldatud ühtemoodi (nagu on ka mh. timmitud sihtimisliin, et optika oleks paigas alati, nagu on päästikud kõik ühesugused jms) ja kasutada on mugav. Kehva ilmaga ei läe meelest pöialdega teha harjumuspärane liigutus, sest siis on nad ju kindlasti kinni pandud. Vaikse ilmaga lükkan nad objektiivi katte "poolde vinna" st paremalt poolt lahti juba, see teeb kõvemat häält. Okulaari oma on vaikne. Harjumuse asi. Pigem läheb ilma nendega jaht untsu kui nendega - harjutama peab end. Samasugune reflekside töö nagu kaitseriivi mahalükkamine. Ainuke mis mind häirib, on okulaari klapi must "rõngas" hämarajahil, siis ma võtan ta enne jahti ära.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas kakuke »

Ma olen ise ka paarid need krõpsuga optikakatted ära pidanud. Ostmise põhjus suht sama olnud, et kui laskmiseks läinud, on optika udu täis olnud. Aga ma olen nad eranditult ka kõik püssi autosse toppides maha murdnud püssi pealt ja rohkem sina enam raha ei paiguta. See plastmass on ikka kole õrnake, eriti talvel. Nii oleks veel mõte sees, et alati igaks juhuks kaasas ja külge paneks üksnes siis, kui olukord ekstreemne, aga pärast ikka maha tagasi. Või kui pead olude sunnil võsas koeral järel jooksma, raudselt murrab seal need maha. kes puhtalt liinimees, see veel võiks mõelda.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas sammal.habe »

kindlasti ei osta ma enam bushwackereid. neid on mitu paari juba läinud, purunevad kergesti. butler creek näib veidi kindlam. eks ta muidugi harjumuse asi ole, ent ilma kateteta metsa all on oksapuru jm kõntsa klaasidele liiga palju tekkimas. viimati oleks ajujahis siga äärepealt selle nahka läinud - kuna esiläätse bushwacker oli äsja purunenud, sadas vihm objektiiviklaasile ja üsna raske oli sealtkaudu õieti sihtida...
honkomehele tänud juhatuse eest, eks lähen ja vaatan mida kütiäris leida võib...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas kakuke »

Viimased, mis ära murdsin, olidki Küti Ärist pärit. Võimalik, et ma olengi liiga rohmakas. :P
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
TiitR
Postitusi: 1172
Liitunud: L Aug 25, 2007 12:44 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas TiitR »

Olen minagi kord need butlercreek`id suutnud ära lõhkuda ja kuna nüüd niikui nii suurema läätsega optika peal, siis suundun ka varsti uute otsingule. Eelmised sain muide Trapperist, kuid mõni aeg tagasi oli seal otsas.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas smtasku »

Eilse vihmaga sai aju tehtud. Hommikul kiiruga ei leidnud okulaari Bushwalkerit ülesse, mingi aeg sai maha katkutud. Haarasin kaasa optikaga kaasas olnud katted, mis kummiga koos. Esimene valge plastik, tagumine kollane. Vihmaga ei tahtnud neid kohe maha kiskuda. Juhtuski nii, et põrsas lipsas üle tee, kraavis teda aga läbi katete hästi ei seletanud. Õnneks siiski tuli põrsas teele tagasi ja siis ei olnud probleem sihtimisega. Peale seda kiskusin kohe katted maha, parem mingu klaasid vihma-märjaks, nähtavus ikka parem kui katetega.
Olen proovinud optika klaase üle teha Turtlewaxi uduvastase ainega, mis autoklaasidele mõeldud. Algul nagu miskit natuke toimis ka, kuid üsna ruttu polnud enam vahet. Sama ka autos täheldanud.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Osa tõsiseid koeramehi kasutavad siniseid kilest haiglasusse optika kattena. Odavad, pole kahju, kui kaduma läheb, ühe liigutusega saab eemaldada enne lasku, prügi ja lume eest kaitsevad paremini, kui need vabrikuklapid.
Ma ei kuuluta tõde. Avaldan vaid arvamust.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Re: Optikakatted

Postitus Postitas hendrik »

Olen omanud ka bushwhackereid, riismed neist on sahtlipõhjas, ise ka ei tea miks alles hoian, ei olnud head asjad. Bushwhackeri ja butleri plasti vahe on suur ning kinnitusel ka, butleril on ikka traadi moodi asi klapihingeks. Butlerid on kestnud mul kõige kauem 4a ja loodan, et samad kestavad veel mõne aasta. Oht murdmiseks on kõige enam kohvrisse või kotti toppimisel, kui sellest üle saada, ei juhtu vasti midagi. Eks lõhkuda on neid kerge. Lõhud ühe korra ära, jääb meelde, siis hoiad rohkem. Vähemalt ei jää hunt laskmata.

Eks neid kiiruga jooksvaid põrsaid ja ettetormamisel laskmata jäänud põtru on igal asjalikul jahimehel - oskus seegi kui tead millal mitte lahmida. Pigem on rõõm sellest kui saad eelise hästi ettevalmistatud varustusest ning detailidest. Üllari hundinäide on ehk hea õppetund, kuidas ka parima tahtmise korral võib pisinüansi tõttu üritus p**se minna. Shit happens - tublimad õpivad nii teiste kui enda vigadest.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas aivar00 »

Samas see on üsna tõsine probleem kui sa paed seisma sellise kehva ilmaga lagedal. Endalgi sellepärast põder vigaseks lastud kuna sulalumi tuiska silma ning optikas pilt oli nn. udukogu. õnneks kaaslane kõrvalt aitas põdra loojakarja.
Mul on ühel optikal nn. läbipaistvast plastist omavahel kummiga ühendatud "mütsid". Olen kehva ilmaga neid optikal ees hoidnud. Päevavalges kannatab läbi nende üsna hästi ka lasta ning vajadusel saab üsna kiiresti ka maha võtta. Usun, et sellises lagedamas kohas olles peaks ikka jõudma ulukit nähes neid maha võtta.
Aga asjaolu vastu, et soojast autost välja tulles nagu Honkomees kirjeldas optika uduseks tõmbab rohtu vist tõesti ei ole. Ise üritan seetõttu relva kongis hoida, kus välisõhuga sama temperatuur aga teinekord on tõesti kähku vaja kuskile ette sõita ja siis ei ole aega relva sinna toppida :oops:
ikka lõbusalt
peepk
Postitusi: 775
Liitunud: L Aug 30, 2008 6:30 pm

Re: Optikakatted

Postitus Postitas peepk »

Artemise poes igas mõõtus neid klõpsuga ameerikast tellitud katteid. Aga läätse mõõdu järgi ei saa valida, sest erinevate firmade(olgugi, et läätsed sama mõõtu) optika korpuste paksus suuresti kõigub. Kui mõlemad otsad supleriga mõõdetud, siis asi kindel ja ei pea mitu korda poe vahet jooksma. Selline tähelepanek siis :M
Vasta