swarovski optikad

Optikajutud.Räägi inimestega , et leiaksid oma relvale õige optika.
Vasta
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

swarovski optikad

Postitus Postitas achtung »

Tere! Kas kellelgi on õnnestunud võrrelda swarovski optikate 1. ja 2. põlvkonda? Swarol esimene põlvkond oli hea aga nüüd väidetakse, et teine veel parem... :M
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas Hanno »

Teine põlvkond on parem. Disain jälle sammu edasi, kuid oluline vahe esimese põlvkonnaga on reguleerimisnuppude viimine paremini näppude ulatusse. Ja palju muud. eks netiavarused juba jahuvad. Igatahes soovitan
Kivi kotti!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
achtung
Postitusi: 102
Liitunud: E Okt 19, 2009 7:31 am

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas achtung »

Tänud Hanno! Aga kas peale disainimuudatuste ka miskit muud muudetud on? Nt. läätsed-valgused jne. Kodulehte uskudes on köik parem kui vanal.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas Hanno »

Hea küsimus! Läätsede ja valgustuse kohal pole Swarole kunagi ette heidetud midagi. Swaro ainuke probleem on tema hind. Olin Nürnbergis IWA 2012, näppisin seda II põlvkonda, vaieldamatult on samm jälle edasi. Olen päris kindel, et tegemist on tänapäeva number 1 optilise sihikuga. Kuid toon võrdluse, et keegi mind ei kukuks reklaami pärast suruma. Võtame alternatiivi: muusika ja juhtmed. Ühele piisab kahest traadist ja heli on levitatud, teisel on pisut ägedamad nõudmised, ja siis on veel need optilised kaablid ja siis veel kaablid mille meetri hind on kosmos, aga väidetavasti viib heli läbi absoluutselt ilma moonutusteta. Üks lause Swaro seminarilt, paari aasta tagant, vanusest sõltuvalt, 40-50 aastal ja +, inimese silma pupill ei avane enam sedavõrd, et oleks vahe kas valgustugevus on 42, 44, 50, 56 või veel rohkem. Kummaline, aga nende lause kõlas, hoidke raha kokku ja ostke suure toru asemel midagi kompaktsemat.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas Mart »

Jah, kuid selle väiksema optikapupilli peab laskuri silma pupilliga ülitäpselt ühele joonele ajama. Ennemini olgu ikka optikapupill silma pupillist suurem, saad pingevabamalt sihtida.
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas Hanno »

Eks elus ole kõik seotud, mõni korvab vananemist uue auto või noore blondiga, teine millegi muuga. Oluline on hea enesetunne. Kuid fakt jääb faktiks - vananedes pupill ei avane enam nagu enne, seega valik 50 või 56 või 72 on puhtalt sisemise enesetunde küsimus. Päikest!
kehva tantsijat segavad ka omad munad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas kakuke »

Hanno kirjutas:Eks elus ole kõik seotud, mõni korvab vananemist uue auto või noore blondiga, teine millegi muuga. Oluline on hea enesetunne. Kuid fakt jääb faktiks - vananedes pupill ei avane enam nagu enne, seega valik 50 või 56 või 72 on puhtalt sisemise enesetunde küsimus. Päikest!

Ega siis Swarovski ostja pruugi valdavalt olla eakas inimene.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Hanno
Postitusi: 185
Liitunud: N Sept 08, 2005 4:30 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas Hanno »

Tõesti ei pidanud silmas, et Swarovski on vaid jõukohane 40 + jahimeestele. Lihtsalt tõin välja faktid, mida Swarovski seminaril kuulsin.
kehva tantsijat segavad ka omad munad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas Feen »

No, päris fakt see siiski ei ole :) Pigem on tüüpiline, et vanemas eas nägemine halveneb ning võib juhtuda, et polegi vahet kas optika on 42 või 56. Samas, fakt on hoopis see, et inimeste silmad on erinevad ning mõnel 40+ vanuses inimesel on silmad veel nii head, et vahe on päris suur. Kõik sõltub silmade algsest kvaliteedist ning sellest mis nendega elu jooksul tehtud on. Ehk, erand kinnitab reegleid :D.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas kirp »

56 ja 40 optikal on ikka vahe sees. Vanemas eas võib pupilli laienemine jääda vähe väiksemaks ehk siis silm ei suuda kasutada ära kogu optikast tulevat valgust, aga ainult siis kui see valgusvihk on laiem kui silma pupill. Vanemas eas ei ole seega mõtet keerata optika valgusvihku väga suureks (nt 56mm:8x=7mm vanemale, 56mm:7x=8mm nooremale). Vanemas eas võib suuremat suurendust kasutada, sest väiksema suurenduse kogu valgust ei suuda silm ära kasutada. 40mm optika puhul tuleb kasutada ülaltoodud 7 v. 8 mm pupillivalguse saamiseks väiksemat suurendust (40:5=8mm). Kuigi numbrite erinevus ei tundu suur, on 50 ja 56 optika hämaramas ikka palju paremini "töötav" ka vanemas eas.

Teine optika omadus on kontrastsust hoida. Ehk siis kehva vääristuse puhul kehtib reegel "hämaras on kõik kassid hallid" ja raskesti eristatavad. Swarol on see kontrasti eristamine väga hea, sest igasuguseid värvi aberatsioone (valguse murdumisel tekib servadesse väike "vikerkaar") hästi kontrollitud.
jyri

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas jyri »

Seletagi siis palun mulle,kellel vanust 50+ ja nägemisega on hakanud probleemid ilmnema.Kas ma saan õigesti aru,et hämaras on nüüd parem sihtida suurema zoomiga? Mul 3-9x56 optika, pukist lasin koguaeg zoomiga mitte üle 6,siis vaateväli laiem.Kas siis parema "teravuse" saan zoomiga 8? Või ikka 6? Olen kuulnud ka sellist juttu,et tegelikult on sellel optikal kõigest 3 suurendust-3x;6x; ja 9x.Vahepealsed olevad midagist "ebatäpsed".ja teine optika mis mul 2,5-10x52 ja sellel on siis ainult 4 "fikseeritud" suurendust ja ülejäänu "ebatäpne".Kuidas nendest juttudest aru saada?
Ette tänades/Jyri
Tiit Karp
Postitusi: 236
Liitunud: R Juun 02, 2006 9:35 am

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas Tiit Karp »

jyri kirjutas:Seletagi siis palun mulle,kellel vanust 50+ ja nägemisega on hakanud probleemid ilmnema.Kas ma saan õigesti aru,et hämaras on nüüd parem sihtida suurema zoomiga? Mul 3-9x56 optika, pukist lasin koguaeg zoomiga mitte üle 6,siis vaateväli laiem.Kas siis parema "teravuse" saan zoomiga 8? Või ikka 6? Olen kuulnud ka sellist juttu,et tegelikult on sellel optikal kõigest 3 suurendust-3x;6x; ja 9x.Vahepealsed olevad midagist "ebatäpsed".ja teine optika mis mul 2,5-10x52 ja sellel on siis ainult 4 "fikseeritud" suurendust ja ülejäänu "ebatäpne".Kuidas nendest juttudest aru saada?
Ette tänades/Jyri


Ma ei ole silmaarst ja ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga olen kuulnud, et esiläätsa läbimõõt tuleb jagada kaheksaga, nii saad suurenduse kordades millest üle kasutada pimedas ei ole mõttet. Seega 56-se esiläätsa puhul 56: 8 saab maksimaalseks suurenduseks 7.
kirp
Postitusi: 597
Liitunud: K Jaan 02, 2008 12:12 am

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas kirp »

Mehaanilisel optikal ei ole "vahepealset ebatäpsust" või ainult 3 suurendust. Liigutad ühte klaasi sujuvalt sees ja sellest muutub ka suurendus sujuvalt. Kui täpselt tegelik suurendus vastab optika rõnga peal trükitud arvule, on omaette teema. Põhimõtteliselt on õige, mida vanem, seda väiksem pupill ja sinna sisse "mahub" kaduteta ka kitsam valgusvihk (mis okulaari poolsest otsast välja tuleb). Väljuvat valgusvihku arvutatakse tõesti: sissetuleva laius (nt. esiava 56mm) jagatud suurendusega (nt. 8 x) annab väljuva valguse laiuseks 7 mm. Seega ei ole tõesti mõtet valguse pärast suurendust liigselt maha keerata kui silm nagunii kogu voogu enam ei "mahuta". Kui vaatevälja laiust taga ajada (tundub mugavam), siis on väikesel suurendusel eelis (aga mitte valguse poolest). See kõik aga on üpris teoreetiline jutt, sest iga inimese silm on individuaalne ja ka nn. "bioloogiline vanus" ei käi päris elatud aastate järgi. Mõni 70-ne on parema nägemisega kui 40-ne. Sestap on kasulik konkreetses olukorras läbi optika vaadates suurendust kruttida kuni leitakse see "kõige teravam pilt". Mina korrigeerin seda veel hämaruse saabudes mitu korda kui vaja. Pukis jääb tavaliselt aega ka sättimiseks. Kui vaja suuremat vaatevälja, siis hoian seda otsimiseks-jälgimiseks (kuigi tegelikult on seda tunduvalt mugavam teha binokliga) ja laskmiseks krutin suuremaks (kõige "teravamaks", mis siis on viimane suurendus, mille puhul veel pildi valgus kehvemaks ei lähe). Minul on see (praeguses eas) 50mm esiavaga optika puhul tavaliselt 7X. Loomulikult ei saa 40mm optikaga sama suurendust kasutada (arvutuslikult peaks see olema 5X). Ja lõpumärkuseks: mõnedel optikatel ei lähe väiksema suurenduse otsas vaateväli enam laiemaks (nt. Meoptal 3X ja 4X on praktiliselt identsed kuigi peaks vahe sees olema).
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: swarovski optikad

Postitus Postitas honkomees »

kirp kirjutas:... sest iga inimese silm on individuaalne...Sestap on kasulik konkreetses olukorras läbi optika vaadates suurendust kruttida kuni leitakse see "kõige teravam pilt"...

Minul on üldiselt nägemine kogu elu olnud p...s ja praeguses vanuses seda enam, silmaarsti juures prillide määramine võttis viimati 2,5 tundi, lisaks 1,5 tunnise vahepausiga, kui teised järjekorra inimesed läbi lasti ja siis mind uuesti ette võeti kõige viimaseks õhtul.
kirp kirjutas:... laskmiseks krutin suuremaks (kõige "teravamaks", mis siis on viimane suurendus, mille puhul veel pildi valgus kehvemaks ei lähe). Minul on see (praeguses eas) 50mm esiavaga optika puhul tavaliselt 7X. ...
Kas 56 optikaga ka parem pilt on kui väiksematega, ei tea, aga hämaras kasutan 3-12x56 juures umbes 4X suurendust, uduseks läheb ka sellega pilt, aga ikka teravam kui suurematel suurendustel.
kirp kirjutas:...lõpumärkuseks: mõnedel optikatel ei lähe väiksema suurenduse otsas vaateväli enam laiemaks (nt. Meoptal 3X ja 4X on praktiliselt identsed kuigi peaks vahe sees olema).
Docteril lõpeb vaatevälja laienemine 4,5x suurenduse juures, väiksema korral vaatad nagu torru, nn tunneliefekt.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Vasta